Ryszard Kotys
East News
Newsy

Pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się w tajemnicy. Nie było mszy ani księdza 

Pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się w tajemnicy. Nie było mszy ani księdza 

Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia po długiej walce z chorobą. Uwielbiany przez Polaków aktor odszedł w wieku 88 lat. Fani czekali na informacje dotyczące pogrzebu, aby móc pożegnać swojego idola. Jak się jednak okazało, pogrzeb Ryszarda Kotysa już się odbył. Nie była to jednak tradycyjna katolicka uroczystość - pogrzeb miał bowiem charakter świecki. Szczegóły poniżej.

Zobacz także: Ryszard Kotys przez lata zmagał się z chorobą. Ostatnie miesiące jego życia były walką o życie

Jak trenerzy przyjęli Sylwię Grzeszczak w "The Voice of Poland"? "Pytała, jak to będzie, co ma robić"

Pogrzeb Ryszarda Kotysa bez mszy i księdza 

Ryszard Kotys już od kilku lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a w ostatnich miesiącach, jego stan miał ulec znacznemu pogorszeniu. Aktor, którego widzowie pokochali w szczególności za rolę Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich" w ostatnich latach zaczął wycofywać się z życia zawodowego. Jedynym wyjątkiem był jego udział we wspomnianym serialu stacji Polsat, ale ze względu na problemy zdrowotne, jego wątek został mocno ograniczony.

Wiadomość o śmierci Ryszarda Kotysa była dla wszystkich wstrząsająca. Wiele osób czekało na informacje o pogrzebie aktora, aby móc uczestniczyć w jego ostatniej drodze. Ale jak udało się dowiedzieć "Faktowi", uroczystości pogrzebowe Ryszarda Kotysa już się odbyły w ubiegłym tygodniu, w tajemnicy przed mediami i opinią publiczną. 

Pogrzeb miał charakter świecki, dlatego też nie było mszy ani księdza. 

U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki – stwierdził ks. Dariusz Madejczyk w rozmowie z "Faktem".

Ryszard Kotys pochodził ze wsi Mniów w województwie świętokrzyskim, ale od wielu lat mieszkał w Lusowie niedaleko Poznania i tam też został pochowany. Według informacji "Faktu", w ostatniej drodze aktora towarzyszyli mu tylko najbliżsi. Jednak władze Gminy, z której pochodził Kotys, chcą uczcić pamięć wybitnego aktora.

Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie – powiedziała "Faktowi" Agnieszka Rzeźnik inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia w wieku 88 lat. 

Ryszard Kotys
East News

Pogrzeb aktora odbył się w tajemnicy przed mediami. Uroczystość miała charakter świecki 

Ryszard Kotys
Grzegorz Gołębiowski

 

Świat według Kiepskich
Mat. prasowe
Newsy
Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...
Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...

" Świat według Kiepskich " to jeden z najpopularniejszych seriali Polsatu. Od lat codzienne życie Ferdka Kiepskiego, jego rodziny i sąsiadów bawi miliony widzów. Wydaje się też, że nikt inny nie mógłby lepiej zagrać roli Ferdka niż Andrzej Grabowski . A jednak początkowo do głównej roli typowany był zupełnie inny aktor! Nigdy nie zgadniecie który!   Zobacz:  Oni też grali w Świecie według Kiepskich: Kożuchowska, Dorociński i wiele innych! ZDJĘCIA   Kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego? Okazuje się, że na początku scenarzyści widzieli w roli Ferdka... Ryszarda Kotysa, czyli Mariana Paździocha! Nie doszło jednak do tego tylko z powodu wieku aktora! - Scenarzyści serialu pamiętali mnie z występów na deskach wrocławskiego teatru i z filmów. Zapomnieli tylko, że już trochę inaczej wyglądam, mam więcej lat. A Ferdka Kiepskiego miał zagrać człowiek będący czterdziestoletnim małżonkiem i ojcem rodziny. Ja miałem wtedy 67 lat - powiedział Kotys, cytowany przez swiatseriali.pl. Ryszardowi Kotysowi zaproponowano jednak rolę Mariana Paździocha. Początkowo miał być to tylko epizod, ale jak wiadomo, jego rola stała się jedną z głównych i najbardziej lubianych. Wyobrażacie sobie  "Świat według Kiepskich" bez Ryszarda Kotysa w roli Mariana, za to w roli Ferdka?   Przeczytaj też:  Finał sezonu serialu "Świat według Kiepskich"! Mamy dla Was WPADKI prosto z planu! My śmialiśmy się do łez   Polecamy:  Nowy kochanek Marioli, seksowny Ferdek?! Zobaczcie nowy zwiastun "Świata według Kiepskich"!   Ryszard Kotys jako Ferdek Kiepski?! Ciężko to sobie wyobrazić!   Ryszard Kotys jest w końcu niezastąpionym Marianem Paździochem

Pogrzeb Stanisława Mikulskiego
ONS
Newsy
Szczegóły pogrzebu Stanisława Mikulskiego. Zabraknie na nim księdza
Wszystko zgodnie z jego ostatnią wolą

W zeszły czwartek zmarł Stanisław Mikulski . O śmierci odtwórcy słynnego "Hansa Klossa" poinformowali jego najbliżsi, a fani kultowej produkcji pogrążyli się w smutku. Aktor przegrał walkę z chorobą. Przypomnijmy: Nie żyje legendarny "Hans Kloss". Zmarł po krótkiej chorobie Wszyscy chcący oddać mu ostatni hołd będą mieli ku temu okazję już za kilka dni. Jak donosi "Super Express", pogrzeb Mikulskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00 w domu przedpogrzebowym na warszawskich Powązkach Wojskowych. Uroczystość ma mieć charakter świecki. W jednym z ostatnich wywiadów pan Stanisław wspominał też, że chciałby zostać skremowany.   Modne jest kremowanie, więc na wszelki wypadek mówię rodzinie: "Pamiętajcie, że trzeba mnie skremować - przypomina jego słowa gazeta. Stanisław Mikulski miał 85 lat. Zobacz: Przyczyny śmierci Stanisława Mikulskiego. Przyjaciel: "Odszedł godnie" Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2014 roku:

Ryszard Kotys, czyli serialowy Paździoch ze "Świata według Kiepskich"
screen YouTube.com ATM Grupa
Newsy
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?

W mediach pojawiła się niepokojąca informacja dotycząca Ryszarda Kotysa, czyli serialowego Paździocha ze "Świata według Kiepskich" ! Według najnowszych doniesień, aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. Media już w 2018 roku informowały, że Ryszard Kotys przeszedł zapalenie płuc, a ostatnio okazało się, że jego żona musiała zatrudnić wykwalifikowaną opiekunkę, która pomaga aktorowi w codziennych obowiązkach. Niestety, teraz pojawiły się plotki, że Ryszard Kotys będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha w "Świecie według Kiepskich"!  Serialowy Paździoch zniknie z serialu? Ryszard Kotys od 1999 roku wciela się w serialowego Paździocha, sąsiada głównego bohatera w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Czy w związku z pogarszającym się stanem zdrowia 87-letni aktor zniknie z hitu Polsatu? Według doniesień Wirtualnej Polski Ryszard Kotys najprawdopodobniej już wkrótce będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha! Portal donosi, że miejsce Mariana Paździocha być może zajmie jego serialowy syn, Janusz Paździoch.   Moda dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Sprawdź promocje najnowszych kolekcji na Adidas.pl wyprzedaż .   Przypominamy, że na początku ubiegłego roku Ryszard Kotys udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swoich problemach i pogarszającej się pamięci. To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - przyznał w rozmowie z "Rewią".  Wyobrażacie sobie serial "Świat według Kiepskich" bez Mariana Paździocha? Ryszardowi Kotysowi...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner