Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia po długiej walce z chorobą. Uwielbiany przez Polaków aktor odszedł w wieku 88 lat. Fani czekali na informacje dotyczące pogrzebu, aby móc pożegnać swojego idola. Jak się jednak okazało, pogrzeb Ryszarda Kotysa już się odbył. Nie była to jednak tradycyjna katolicka uroczystość - pogrzeb miał bowiem charakter świecki. Szczegóły poniżej.

Reklama

Zobacz także: Ryszard Kotys przez lata zmagał się z chorobą. Ostatnie miesiące jego życia były walką o życie

Pogrzeb Ryszarda Kotysa bez mszy i księdza

Ryszard Kotys już od kilku lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a w ostatnich miesiącach, jego stan miał ulec znacznemu pogorszeniu. Aktor, którego widzowie pokochali w szczególności za rolę Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich" w ostatnich latach zaczął wycofywać się z życia zawodowego. Jedynym wyjątkiem był jego udział we wspomnianym serialu stacji Polsat, ale ze względu na problemy zdrowotne, jego wątek został mocno ograniczony.

Wiadomość o śmierci Ryszarda Kotysa była dla wszystkich wstrząsająca. Wiele osób czekało na informacje o pogrzebie aktora, aby móc uczestniczyć w jego ostatniej drodze. Ale jak udało się dowiedzieć "Faktowi", uroczystości pogrzebowe Ryszarda Kotysa już się odbyły w ubiegłym tygodniu, w tajemnicy przed mediami i opinią publiczną.

Pogrzeb miał charakter świecki, dlatego też nie było mszy ani księdza.

Zobacz także

U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki – stwierdził ks. Dariusz Madejczyk w rozmowie z "Faktem".

Ryszard Kotys pochodził ze wsi Mniów w województwie świętokrzyskim, ale od wielu lat mieszkał w Lusowie niedaleko Poznania i tam też został pochowany. Według informacji "Faktu", w ostatniej drodze aktora towarzyszyli mu tylko najbliżsi. Jednak władze Gminy, z której pochodził Kotys, chcą uczcić pamięć wybitnego aktora.

Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie – powiedziała "Faktowi" Agnieszka Rzeźnik inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia w wieku 88 lat.

East News

Pogrzeb aktora odbył się w tajemnicy przed mediami. Uroczystość miała charakter świecki

Grzegorz Gołębiowski
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama