Ryszard Kotys
East News
Newsy

Ryszard Kotys przez lata zmagał się z chorobą. Ostatnie miesiące jego życia były walką o życie

W czwartek 28 stycznia Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Zmarł Ryszard Kotys, uwielbiany aktor znany między innymi ze "Świata według Kiepskich". Tak wyglądały ostatnie miesiące i lata jego życia.

28 stycznia media przekazały smutną wiadomość. Niestety, dzisiejszej nocy odszedł jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, reżyser, a także scenarzysta, który zaskarbił sobie sympatię widzów rolą Janusza Paździocha w popularnym serialu "Świat według Kiepskich". Ryszard Kotys przez lata zmagał się z ciężką chorobą. Jak wyglądały ostatnie miesiące jego życia?

Karol Fijołek z "Hell's Kitchen" nie żyje. Miał zaledwie 31 lat. Kim był i czym się zajmował?

Choroba Ryszarda Kotysa

O problemach zdrowotnych Ryszarda Kotysa zaczęto mówić już w 2017 roku. Kiedy kilka lat temu aktor przeszedł ostre zapalenie płuc, które omal nie skończyło się tragedią, a po niedoleczonej chorobie w jamie opłucnej pojawił się płyn, przez co trafił do szpitala. Wtedy też przerwał pracę na planie serialu "Świat według Kiepskich", a fani zaczęli martwić się o to, czy jeszcze kiedykolwiek zobaczą go na ekranie czy deskach teatrów. W tamtym czasie jednak medialne spekulacje skróciła telewizja Polsat, wydając oficjalne oświadczenie:

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami na temat Pana Ryszarda Kotysa pragniemy poinformować, że aktor wcielający się w rolę Mariana Paździocha nie żegna się z serialem "Świat według Kiepskich". Pan Ryszard Kotys jest w bardzo dobrej formie. Sławomir Szczęściak, który w serialu gra Janusza Paździocha - syna Mariana Paździocha, dołączył do ekipy już w ubiegłym sezonie, aby wzbogacić obsadę, a nie zastąpić Pana Ryszarda Kotysa.

Następnie o innych dolegliwościach, z którymi zmagał się Ryszard Kotys poinformował "Super Express". Jak donosił dziennik, stan aktora miał być na tyle poważny, że jego młodsza o ponad 20 lat żona, miała zatrudnić opiekunkę, która pomagała mu w codziennych czynnościach. W 2018 roku, w wywiadzie udzielonym dla "Rewii", aktor nie ukrywał, że doskwierają mu poważne problemy zdrowotne, nie tylko natury fizycznej, ale i psychicznej. Ryszard Kotys zaczął cierpieć na demencję i coraz częściej nie był w stanie odnaleźć się w nowych miejscach.

To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - wyznał.

Choć zadecydował o przerwaniu swojej kariery teatralnej, wciąż grał w "Kiepskich". To właśnie praca na planie serialu miała być dla niego najlepszym lekarstwem. Niestety, przełom 2020 i 2021 roku, a także epidemia koronawirusa, przywiodły kolejne, smutne doniesienia. Kiedy fani dowiedzieli się, że wraz z nowym rokiem mają ruszyć prace nad nowymi odcinkami "Świata według Kiepskich", wszyscy zastanawiali się, że Janusz Paździoch wciąż będzie jednym z bohaterów. 

88-letni Ryszard Kotys, który w marcu miał zdmuchnąć kolejną świeczkę na swoim urodzinowym torcie, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Jak donoszą media, aktor musiał zostać niemal całkowicie odizolowany od świata, gdyż z powodu swoich problemów zdrowotnych, a także wieku, zakażenie koronawirusem mogłoby okazać się dla niego tragiczne w skutkach. Niestety, aktor zmarł w czwartek 28 stycznia 2021 roku. Do tej pory nie podano oficjalnej przyczyny zgonu.

Zobacz także: Andrzej Grabowski zrezygnuje z roli Ferdka w "Świecie według Kiepskich" po 20 latach?! 

Kiedy w 2020 roku fani "Świata według Kiepskich" musieli pożegnać Dariusza Gnatowskiego, który wcielił się w rolę Boczka, nikt nie spodziewał się, że wraz z nowym rokiem odejdzie kolejny, wybitny aktor.

Dariusz Gnatowski i Ryszard Kotys
East News

Ryszard Kotys od lat zmagał się ze zdrowotnymi problemami. Przeszedł ciężkie zapalnie płuc, zaczęła doskwierać mu demencja, a także miał cierpieć na szereg innych dolegliwości. O śmierci aktorka poinformowano 28 stycznia.

Ryszard Kotys
East News

 

Ryszard Kotys, czyli serialowy Paździoch ze "Świata według Kiepskich"
screen YouTube.com ATM Grupa
Newsy
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?

W mediach pojawiła się niepokojąca informacja dotycząca Ryszarda Kotysa, czyli serialowego Paździocha ze "Świata według Kiepskich" ! Według najnowszych doniesień, aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. Media już w 2018 roku informowały, że Ryszard Kotys przeszedł zapalenie płuc, a ostatnio okazało się, że jego żona musiała zatrudnić wykwalifikowaną opiekunkę, która pomaga aktorowi w codziennych obowiązkach. Niestety, teraz pojawiły się plotki, że Ryszard Kotys będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha w "Świecie według Kiepskich"!  Serialowy Paździoch zniknie z serialu? Ryszard Kotys od 1999 roku wciela się w serialowego Paździocha, sąsiada głównego bohatera w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Czy w związku z pogarszającym się stanem zdrowia 87-letni aktor zniknie z hitu Polsatu? Według doniesień Wirtualnej Polski Ryszard Kotys najprawdopodobniej już wkrótce będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha! Portal donosi, że miejsce Mariana Paździocha być może zajmie jego serialowy syn, Janusz Paździoch.   Moda dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Sprawdź promocje najnowszych kolekcji na Adidas.pl wyprzedaż .   Przypominamy, że na początku ubiegłego roku Ryszard Kotys udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swoich problemach i pogarszającej się pamięci. To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - przyznał w rozmowie z "Rewią".  Wyobrażacie sobie serial "Świat według Kiepskich" bez Mariana Paździocha? Ryszardowi Kotysowi...

Ryszard Kotys o tym, że się gubi na mieście
Newsy
Dramat serialowego Paździocha! 85-letni Ryszard Kotys wyznaje: "Gubię się dosłownie wszędzie"
Ma poważne problemy

  Ryszard Kotys, czyli serialowy Marian Paździoch ze "Świata według Kiepskich" ma problemy z pamięcią? W najnowszym wywiadzie 85-letni aktor przyznał, że gubi się w nowych miejscach i ma problemy z orientacją w terenie.   Zobacz:  Zaburzenia pamięci: przyczyny i leczenie   Problemy zdrowotne serialowego Mariana Paździocha Ryszard Kotys w rozmowie z "Rewią" przyznał, że w nowych miejscach często się gubi, co go bardzo przeraża: To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - wyznał aktor.  Co ciekawe, Kotys wyznał, że mimo, iż gra często komediowe role, ogólnie jest człowiekiem smutnym: W gruncie rzeczy jestem poważnym facetem. Nie jestem typem rozrywkowym, choć lubię towarzystwo. Wiele osób uważa, że jestem złośliwie dowcipny i często nikogo nie oszczędzam. Wynika to z mojej powagi. A może i smutku.   Przypomnijmy - Ryszard Kotys od samego początku wciela się w rolę chytrego i złośliwego Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Nową odsłonę zobaczymy jednak dopiero jesienią 2018 roku!   Zobacz:  Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...   Widzowie uwielbiają Ryszarda Kotysa!   

Grzegorz Golebiowski
Seriale
Jedna z głównych postaci odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"?! Znamy prawdę!
Jedna z głównych postaci odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"?! Znamy prawdę!

Smutna wiadomość dla fanów serialu "Świat według Kiepskich". W najnowszej serii nie zobaczymy postaci Mariana Paździocha! Po 18 latach występowania w serialu "Świat według Kiepskich", Ryszard Kotys  nie wziął udziału w zdjęciach do najnowszej serii serialu. Z jakiego powodu? Aktor był mocno przeziębiony i nie mógł przyjeżdżać na plan. "Świat według Kiepskich" kręcony jest we Wrocławiu, a zdjęcia trwają około 3 tygodnie. Ryszard Kotys  nie wyzdrowiał w tym czasie, dlatego pierwszy raz nie zobaczymy go na ekranie. Jak donosi "Super Express" podobno również nie zobaczymy Kotysa w kolejnej serii serialu. Czy to prawda?   Zobacz:  Jak rozpoznać i wyleczyć płatowe zapalenie płuc?   Paździoch odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"? Rysiu nie wziął udziału w zdjęciach tylko do obecnie emitowanej serii, ale zamierza dalej grać w serialu. Kolejną serię kręcimy w maju - mówi nam osoba z produkcji "Świata według Kiepskich". Ryszard Kotys miał grać w serialu tytułowego Ferdka Kiepskiego, jednak ostatecznie zagrał epizod, który z czasem rozrósł się do jednaj z najbardziej lubianych postaci. Teraz pan Ryszard czuje się świetnie i już nie moze się doczekać wielkiego powrotu na plan już w maju.   Zobacz także:  Gwiazdy na gali z okazji 500. odcinków "Świata według Kiepskich"! Kto jeszcze przyszedł świętować?   Ryszard Kotys ma 85 lat.   Ryszard Kotys gra w serialu 18 lat Mariana Paździocha, nie zobaczymy go jednak w kolejnej serii serialu.

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner