Pogrzeb Piotra Machalicy. Grób Piotra Machalicy w Częstochowie
East News

Piotr Machalica spoczął w ukochanej Częstochowie. Tak wyglądała jego ostatnia droga

Pogrzeb Piotra Machalicy. Grób Piotra Machalicy w Częstochowie
East News

Piotr Machalica spoczął w Częstochowie. W jego ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi. Uroczystość żałobna była pełna wzruszeń. Aktor Jerzy Gudejko, podobnie jak dzień wcześniej Cezary Żak odczytał poruszający list w imieniu żony zmarłego aktora, Aleksandry Sosnowskiej. Urna z prochami Piotra Machalicy spoczęła w grobie rodzinnym. Na jego grobie złożony został również wieniec od Andrzeja Dudy. 

Zobacz także: Pogrzeb Piotra Machalicy. Cezary Żak odczytał list żony aktora. Ostatnie słowa zmarłego wzruszają do łez

Pogrzeb Piotra Machalicy w Częstochowie 

Jeszcze tydzień temu nikt z nas nie przypuszczałby, że Piotra Machalicy zabraknie wśród nas. 14 grudnia wiadomość o śmierci Piotra Machalicy wstrząsnęła całym środowiskiem kulturalnym. Aktor w ciężkim stanie trafił do jednego z warszawskich szpitali. Niestety kilka godzin później potwierdzono najgorsze. 
Zmarły aktor pozostawił świeżo poślubioną żonę Aleksandrę oraz dorosłe już dzieci - Sonię i Franciszka. 

Uroczystości pogrzebowe Piotra Machalicy rozpoczęły się już wczoraj w Warszawie. Podczas pożegnania Cezary Żak wygłosił poruszającą mowę w imieniu Aleksandry Sosnowskiej - żony zmarłego przyjaciela.  Piotr Machalica został pochowany dziś w Częstochowie. Podczas uroczystości żałobnej Jerzy Gudejko również odczytał list w imieniu żony Piotra Machalicy. W przejmującym i wzruszającym wyznaniu podziękowała m. in. za możliwość wykonania ostatniego telefonu do męża, na kilka chwil przed jego śmiercią...

Po mszy świętej w Blachowni, urna z prochami wybitnego aktora została przeniesiona na cmentarz św. Rocha w Częstochowie. Piotr Machalica spoczął w grobie rodzinnym. 

Podczas tej ostatniej drogi towarzyszyli mu m. in. przyjaciele z branży Joanna Liszowska i Artur Żmijewski. Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią koronawirusa w uroczystości mogła uczestniczyć jedynie ograniczona liczba osób. Na grobie Piotra Machalicy złożono także wieniec od prezydenta Andrzeja Dudy. 

Zobacz także: Pogrzeb Piotra Machalicy. Rodzina i przyjaciele żegnają aktora. Na ceremonii nie zabrakło Edyty Olszówki

Piotr Machalica spoczął na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie. 

Pogrzeb Piotra Machalicy. Grób Piotra Machalicy w Częstochowie
East News

Na grobie Piotra Machalicy złożono również wieniec od prezydenta Andrzeja Dudy. 

Pogrzeb Piotra Machalicy. Grób Piotra Machalicy w Częstochowie
East News

 

Więcej na temat Piotr Machalica
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37