65-letni Piotr Machalica zmarł w jednym z warszawskich szpitali.

Reklama

"Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02.03 w szpitalu MSWIiA w Warszawie" - taki komunikat pojawił się na profilu aktora w poniedziałek ranem.

Co było przyczyną śmierci aktora?

Piotr Machalica nie żyje

O śmierci Piotra Machalicy poinformowała też Krystyna Janda. Aktorka podała, że został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i podłączono go do respiratora.

Piotr w ciężkim stanie w szpitalu, pod respiratorem, w śpiączce farmakologicznej. Trzymajcie razem z nami za niego kciuki. Straszny czas

Nie podano, co było przyczyną śmierci. Nieoficjalnie mówi się, ze mógł to być koronawirus, ale nikt nie potwierdził tej wersji.

Piotr Machalica zagrał w wielu polskich filmach. Miał dwójkę dzieci - Franciszka i Sonię. Tej tragicznej wiadomości dramatyzmu dodaje fakt, że Piotr Machalica we wrześniu zaczął nowe życie - ożenił się.

Zobacz także

Było bajkowo i jestem bardzo szczęśliwy. Takie przypieczętowanie miłości było dla nas ważne - powiedział Piotr Machalica o swoim ślubie „Faktowi”.

Jednak nie było mu dane zbyt długo cieszyć się miłością... Piotr Machalica odszedł zaledwie 3 miesiące po ślubie z ukochaną, Aleksandrą... Tak żegnają go przyjaciele:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica.

Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. (...)
Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo.

Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem.(...)

Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię

- napisała Krystyna Janda

Ze stratą trudno pogodzić się również Basi Kurdej-Szatan:

Pod koniec sierpnia brałam udział w „bitwie poetyckiej” na „Imieninach Jana Kochanowskiego”... dopiero co... chwilę temu... Jego głos... przyprawiający o dreszcze, pełen ogromnych emocji, porażająco piękny i głęboki, niezwykła osobowość teatralna i filmowa ... Piotr Machalica [*] jeszcze tyle mógł Pan dać światu :( to tak potwornie smutne ... :((((((((((((

Zobacz także: Piotr Machalica wziął ślub z młodszą o 21 lat partnerką! Na prawdziwą miłość czekał bardzo długo

Piotr Machalica nie żyje. Zmarł w wieku 65 lat

Wybitny aktor w nocy trafił w ciężkim stanie do warszawskiego szpitala. Niestety nad ranem poinformowano o jego śmierci. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama