Papież Franciszek o homoseksualistach
ONS

Przełom w kościele! Papież nawołuje do... akceptacji gejów

Papież Franciszek o homoseksualistach
ONS

Przez lata homoseksualizm był otwarcie potępiany przez kościół katolicki. Mimo faktu, iż w środowiskach kościelnych funkcjonuje wielu gejów, najwyżsi jego zwierzchnicy przekonywali, że homoseksualizm jest grzechem i nie ma dla niego miejsca w kościele.

Papież Franciszek nieoczekiwanie postanowił nieco złagodzić stanowisko kościoła w tej sprawie. Podczas ostatniej wizyty w Brazylii w trakcie Światowych Dni Młodzieży, Franciszek odpowiadał na pytania dziennikarzy, nawet te najbardziej niewygodne i prowokacyjny. Zapytano go m.in. o stosunek do homoseksualistów. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich:
 

Geje nie powinni być marginalizowani i powinni stanowić integralną część społeczeństw, w których żyją. Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać? - odpowiedział, nawiązując jednocześnie do zjawiska księży-gejów (za gnews.pl)


Jego słowa wywołały entuzjazm środowisk homoseksualnych na całym świecie i upatruje się w nich dużej nadziei na zmianę w kościelnych szeregach. Myślicie, że stanowisko Franciszka zwiastuje rewolucję w tej kwestii? Trzymamy kciuki.

Tak mieszka sławna para amerykańskich gejów milionerów:

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39