Koncert Eagles of Death Metal
EastNews

Eagles of Death Metal grali w paryskim klubie, gdy doszło do rzezi... Dziś wydali oświadczenie: "Jesteśmy przerażeni"

Koncert Eagles of Death Metal
EastNews

To pierwsze oświadczenie zespołu Eagles Of Death Metal po zamachach terrorystycznych w Paryżu! To właśnie w czasie ich koncertu rozegrały się dramatyczne sceny w sali Bataclan. Zginęło tam 89 osób.

Dziś w Internecie zespół po raz pierwszy zabrał głos po tym, co się stało.

Eagles Of Death Metal o zamachach w Paryżu

Na swoim profilu na Facebooku członkowie zespołu zamieścili post, w którym czytamy o ich wielkim bólu. Wciąż nie wierzą w to, co się stało w miniony piątek. 

Chociaż zespół jest teraz bezpieczny w domu, nadal jesteśmy przerażeni i wciąż próbujemy pogodzić się z tym, co stało się we Francji. Nasze myśli i serca są przede wszystkim z naszym bratem, Nickiem Alexanderem (zajmował się sprzedażą gadżetów i koszulek zespołu, zginął podczas ataku - red.), naszymi towarzyszami z wytwórni Thomas Ayad, Marie Mosser i Manu Perez,  oraz wszystkimi przyjaciółmi i fanami, których życie odebrano w Paryżu, a także z ich przyjaciółmi, rodzinami i bliskimi.

Mimo w smutku z powodu ofiar - fanów, rodzin, obywateli Paryża oraz wszystkich osób dotkniętych terroryzmem, jesteśmy dumni, że stoimy razem z naszą nową rodziną, zjednoczeni we wspólnym celu, jakim jest jest miłość i współczucie.

Chcielibyśmy podziękować francuskiej policja, FBI, USA i państwu francuskiemu, a zwłaszcza tym wszystkim, którzy pracowali w "strefie zero", którzy pomagali sobie wzajemnie najlepiej jak mogli, potwierdzając, po raz kolejny, że miłość przyćmiewa zło.

Informujemy, że wszystkie koncerty Eagles of Death Metal są zawieszone do odwołania.

Niech żyje muzyka, niech żyje wolność, Vive la France, and vive EODM.

 

While the band is now home safe, we are horrified and still trying to come to terms with what happened in France. Our...

Posted by Eagles Of Death Metal on 18 listopada 2015

 

Po piątkowej tragedii, która rozegrała się w czasie koncertu zespołu, w Internecie pojawiło się wiele relacji fanów i ofiar zamachów. Świat wciąż nie przestaje komentować tych wstrząsających wydarzeń.

 

Afisz zapowiadający koncert Eagles Of Death Metal wisi ciągle na klubie Bataclan

Afisz z zapowiedzią koncertu Eagles of Death Metal
EastNews

 

Grupa rockowa Eagles of Death Metal wzięła swoją nazwę z żartu na temat polskiego zespołu deathmetalowego - Vadera. To właśnie Polaków Josh Homme, lider grupy, określił mianem "orłów death metalu". Wtedy zespół uznał, że będzie to świetna nazwa dla ich kapeli.

 

Zespół podczas koncertu:

Koncert Eagles of Death Metal
EastNews

Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08