Monika Olejnik żegna Grzegorza Miecugowa Anita Werner na prezentacji wiosennej ramówki TVN Beata Tadla Edward Miszczak Mateusz Hładki był stażystą u Miecugowa
Monika Olejnik żegna Grzegorza Miecugowa
Takim go zapamiętamy...
1/6
Monika Olejnik żegna Grzegorza Miecugowa

Dziś 26 sierpnia zmarł dziennikarz i publicysta Grzegorz Miecugow. Miał 61 lat. Przegrał walkę z chorobą nowotworową, od 2011 roku zmagał się z rakiem płuc. Dziennikarze z TVN są wstrząśnięci tą wiadomości. Anita Werner czy Maciej Knapik wspominają jaki był  Grzegorz Miecugow prywatnie.

 

Jak dziennikarze wspominają Miecugowa?

Kochał swojego psa, narty, a ostatnio cieszy się ze swojego nowego samochodu. Cieszył się też, że udało mu się zrzucić kilka kilo. Imponował mi że rzucił palenie tak z dnia na dzień - mówiła w studiu TVN24 Anita Werner, którą Miecugow przyjmował do pracy.

Dziennikarz Maciej Kanpik przytoczył powiedzonka Miecugowa.

rzeczywistość jest jak rozbite szkło, Knapik. spróbuj ułożyć z tego witraż - czytamy Na Twitterze. 

Jedną z pierwszych wspomniała Miecugowa Monika Olejnik, która przez lata pracowała z dziennikarzem w radiowej Trójce. 

Zmarł Grzesiu Miecugow. Wielki Przyjaciel. Mądry, inteligentny dziennikarz. Potrafił tworzyć ważną wartość w mediach! Dziennikarstwo które przetrwa! Kochał radio, telewizję i ludzi. Spotkaliśmy się w radiowej Trójce, potem w TVN. Zawsze był Grzegorz...Świat bez Miecuga nie będzie już taki jak chcemy. Żegnaj Przyjaciel - napisała dziennikarka na swoim Facebooku. 

Zobacz: "Był pracoholikiem. Ostatnie dwa tygodnie w pracy przechodził z gorączką" przyjaciele wspominają Grzegorza Miecugowa

Kto jeszcze pożegnał Grzegorza Miecugowa? Więcej znajdziecie w galerii!

 

Zobacz także: NIE ŻYJE Grzegorz Miecugow! Co mówili o nim jego syn i żona? "Tata ma poczucie humoru, ale ja mam chyba..."

2/6
Anita Werner na prezentacji wiosennej ramówki TVN
East News

Był mistrzem scrabble, wygrywał turnieje.  To była jego pasja. Lubił słowa język, lubił się tym bawić.

To nie był pan dyrektor pod krawatem, zawsze chodził w kolorowych butach – czekał zawsze  w czasie rozmowy jak zauważę jego nowe buty. Bawił się przyjemnościami. Kibicował Cracovii. Piłka nożna była jego wielka pasją - mówiła o Miecugowie Anita Werner.

3/6
Beata Tadla
EastNews

Grzesiu... Nie wierzę. Niepojęte. Jak to brzmi: byłeś??? Twój spokój zostanie we mnie. Wszystko, co od Ciebie mam. Kochany Grześ... - napisała Beata Tadla na Twitterze.

Grzesiu... Nie wierzę. Niepojęte. Jak to brzmi: byłeś??? Twój spokój zostanie we mnie. Wszystko, co od Ciebie mam. Kochany Grześ... ‬Dziękuję za każdą lekcję, za mądrość, którą pięknie się dzieliłeś, za bezcenne puenty, za anegdoty, którymi sypałeś, za to Twoje intelektualne poczucie humoru, za to, że miałam zaszczyt być z Tobą w zacnym gronie MMP, za przyjaźń, która została mimo zmiany telewizyjnych barw, za " Trójkę do potęgi", przy której za kulisami zawsze bawiliśmy się do łez, za ostatnią wspólną podróż do Płocka i tę ostatnią rozmowę... Dziękuję - napisała na Instagramie

4/6
Edward Miszczak

Edward Miszczak chwalił zasługi Grzegorza Miecugowa, kiedy tworzył się TVN, a także wspomniał jak spotkali się w Krakowie, gdzie Miszczak studiował. 

- Boli odejście takiego człowieka, dlatego że odszedł przyjaciel, kolega - powiedział Edward Miszczak.

Miszczak zaznaczył, że "w Krakowie o Miecugowie mówili, że to był dziennikarz pełną gębą"

- To było miasto, gdzie został dziennikarzem.  Kraków był z tego dumny, że zawsze, pomimo tylu lat w Warszawie mówił, że to miasto kocha, że się w tym mieście urodził i ukształtował. Boże, szkoda że go już nie ma.

To nie był rewolwerowiec, to był fundament na który się buduje. - On był takim fundamentem programu, który założył Andrzej Turski, a on został jego szefem w okresie 1990 roku. Potem siedem lat w TVP, a następnie Mariusz Walter powierzył Grzegorzowi stanowisko dyrektora programów informacyjnych i publicystyki w TVN - przypomniał. 

5/6
Mateusz Hładki był stażystą u Miecugowa

GRZEGORZ MIECUGOW R.I.P. 1. Kim jest Binjamin Netanyahu? 2. Czym różni się Konwent Seniorów od Prezydium Sejmu? 3. Kto posiada inicjatywę ustawowadczą? Te 3 pytania zadał mi w styczniu 2004roku Grzegorz Miecugow. To była rozmowa kwalifikacyjna mająca zdecydować o tym, czy mogę odbyć staż w TVN24. Byłem przed maturą, starałem się zodobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, bo umożliwiały zdobycie większej liczby punktów przy rekruracji na Dziennikarstwo na UW. Nowa matura sprawiła, że i tak liczyły się tylko punkty z niej, ale pierwsze doświadczenia zdobyłem. Rozmowa kwalifikacyjna przebiegała na środku newsroom'u TVN24 - tego pierwszego, którego wielu może juz nie pamiętać - napisał na Instagramie Mateusz Hładki.

6/6
Kamil Durczok
ONS

Grzesiek! Nie.... Proszę....

Umarł fantastyczny facet. Nie mogę uwierzyć... - czytamy wpisy na Twitterze Kamila Durczoka.