Wiesława Mazurkiewicz nie żyje
EastNews
Newsy

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz, wielka gwiazda kina i seriali. W marcu tego roku odeszła jej córka

Zagrała m.in. w filmach "Potop" oraz "Faraon" i serialu "Stawka większa niż życie". Byłą żoną Gustawa Lutkiewicz, również znanego aktora.

W wieku 95 lat zmarła Wiesława Mazurkiewicz, aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Zagrała w dziesiątkach kultowych produkcji filmowych i serialowych, ze "Stawką większą niż życie", "Potopem" czy "Faraonem" na czele. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich:

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem. Stworzyła wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. W 2016 roku odznaczona została Srebrnym Medalem " Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Niemal od samego początku swej kariery artystycznej była związana z naszym stowarzyszeniem. Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało...[*]

"Żony Miami": Helena Deeds zmniejszyła biust z miseczki D do A/B. "Wszystko jakoś tak szczuplej wygląda"

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz, gwiazda "Stawki większej niż życie". W jakich filmach i serialach jeszcze wystąpiła?

Wiesława Mazurkiewicz ukończyła PWST w Łodzi w 1952 roku. W teatrze zadebiutowała w 1951 roku, w 1979 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Występowała m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Powszechnym i Teatrze Narodowym w Warszawie. Zagrała w takich filmach jak „Faraon”, „Potop”, „Hydrozagadka”, „Lalka”, „Przesłuchanie” czy „To nie tak, jak myślisz, kotku” oraz serialach „Stawka większa niż życie” (jako major Hanna Bosel) czy „Na dobre i na złe”. Podkładała również głos pod postać profesor Minerwy w „Harrym Potterze”. 

Rodzina Wiesławy Mazurkiewicz. W marcu zmarła córka gwiazdy

Była żoną Gustawa Lutkiewicza, również aktora oraz piosenkarza, który zmarł w 2017 roku. Widzowie doskonale znali go z ról w serialach „Stawka większa niż życie”, „40 latek”, „Alternatywy 4”, „Zmiennicy”, „W labiryncie” czy „Złotopolskich”. Mieli córkę - Katarzynę, o której śmierci media informowały pod koniec marca tego roku. Katarzyna Lutkiewicz zmarła w wieku 50 lat na raka piersi. Jej pogrzeb odbył się 12 kwietnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Córka aktorskiej pary spoczęła obok ojca w Alei Zasłużonych.

Wiesława Mazurkiewicz i Gustaw Lutkiewicz byli małżeństwem 67 lat.

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje
EastNews

Wiesława Mazurkiewicz zmarła w wieku 95 lat.

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje
EastNews

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

Zobacz także
Nie żyje Helen McCrory, gwiazda Harry'ego Pottera

Nie żyje Helen McCrory. Gwiazda Harry'ego Pottera miała zaledwie 52 lata 

Ewa Wawrzoń zmarła

Nie żyje gwiazda "Na dobre i na złe". Ewa Wawrzoń zmarła w wieku 83 lat

 

Ewa Wawrzoń zmarła
East News
Newsy
Nie żyje gwiazda "Na dobre i na złe". Ewa Wawrzoń zmarła w wieku 83 lat
Była żoną Janusza Bukowskiego, również znanego aktora. Grała także w serialach "Samo życie", "13 posterunek" czy "Plebanii"

Ewa Wawrzoń nie żyje, aktorka zmarła w wieku 83 lat. Tą smutną wiadomość przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka wystąpiła w wielu spektaklach, filmach i serialach, a szerszej publiczności dała się poznać jako Wnukowa w serialu TVP „Plebania”. Grała również w takich produkcjach jak "Samo życie", "Na dobre i na złe", "13 posterunek" czy "W labiryncie": Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in z teatrami w Krakowie i Warszawie. Spoczywaj w pokoju [*] - czytamy na oficjalnym koncie Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku. Ewa Wawrzoń zmarła w wieku 83 lat Ewa Wawrzoń w 1958 r. skończyła studia aktorskie na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie i jeszcze w tym samym roku zagrała w spektaklu. To właśnie teatr był jej największą miłością i pasją. Kiedy wspólnie z Januszem Bukowskim grali w adaptacji "Lalki" w Teatrze Powszechnym - to tam zaczęła się ich relacja. Para została małżeństwem, a w 2005 roku Ewa Wawrzoń musiała pożegnać swojego męża, który zmarł niespodziewanie w Pradze. To był dla aktorki prawdziwy cios, jak wspomina Jacek Kałucki w swoim pożegnaniu Ewy Wawrzoń: Tworzyli z Januszem wspaniałą parę i kochające się małżeństwo.  Długo Ewa nie mogła się pogodzić z nagłą śmiercią męża. Teraz znów są razem. Do zobaczenia kochani! - napisał Jacek Kałucki na Facebooku. A jaką kobietą była Ewa Wawrzoń? Aktor, Jacek Kałucki opisał aktorkę pięknymi słowami: Ewa była wspaniałą kobietą z dużą klasą! Nie będę pisał, że znakomitą aktorką, bo byłby to truizm. Miała swoje zdanie, które zawsze potrafiła uargumentować. Rzeczywiście, chwilami bezkompromisowa, ale jej...

Emil Karewicz nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Emil Karewicz. Aktor znany m.in. z "M jak miłość" i "Stawka większa niż życie" miał 97 lat
Emil Karewicz nie żyje. Emil Karewicz - role, rodzina, życiorys. Na co zmarł? Przyczyny śmierci

Emil Karewicz nie żyje. Jak podaje polsatnews.pl aktor zmarł w środę nad ranem w szpitalu. Informację o śmierci Karewicza przekazała jego rodzina. 13 marca, czyli pięć dni temu, gwiazdor "Stawki większej niż życie" skończył 97 lat.  Emil Karewicz nie żyje. Kultowe role Emil Karewicz urodził się 13 marca 1923 roku w Wilnie. To tam rozpoczynał swoją karierę aktorską. Od 1962 roku był związany z Warszawą. Największą sławę przyniosły mu role w serialach „Stawka większa niż życie” (Hermann Brunner) oraz „M jak miłość” (Zenon Łagoda). Ponadto - zagrał m.in. w serialach „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe” czy „Alternatywy 4” oraz filmach takich jak „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” (oficer Gestapo), „Lalka” (Tomasz Łęcki), „Krzyżacy” (król Władysław Jagiełło), „Sztos” czy „”Szaleństwo Majki Skowron”. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.  Zobacz także:  "M jak miłość": Gwałciciel znów zaatakuje Lilkę. Dziewczyna Mateusza straci dziecko! Emil Karewicz miał 97 lat. Z Małgorzatą Kożuchowską grali w "M jak miłość".

Emil Karewicz nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Emil Karewicz. Miał 3 dzieci i 5 wnucząt. Był 3 razy żonaty - z ostatnią żoną spędził 62 lata...
Emil Karewicz zmarł w wieku 97 lat.

Emil Karewicz nie żyje - ta smutna wiadomość obiegła w środę 18. marca. Aktor zmarł w wieku 97 lat. Artysta był znany zwłaszcza z roli Hermanna Brunnera z serialu "Stawka większa niż życie". Był trzykrotnie żonaty, jednak jak wielokrotnie podkreślał, to żona Teresa dała mu największe szczęście. Ze swoją ukochaną przeżył 60 lat wspólnego życia.  Zobacz także:  Nie żyje Emil Karewicz. Aktor znany m.in. z "M jak miłość" i "Stawka większa niż życie" miał 97 lat Emil Karewicz nie żyje - rodzina, żona, dzieci Emil Karewicz 13. marca skończył 97 lat. Śmierć aktora przyszła nagle i niespodziewanie o czym rodzina poinformowała Polsat News. Życie prywatne aktora było jednak bardzo burzliwe. Swoją pierwszą żonę artysta poznał jeszcze w czasach II wojny światowej, gdy miał 18 lat. Ich związek niestety nie przetrwał zbyt długo i Karewicz poznał swoją drugą żonę Delfinę, w której zakochał się bez opamiętania. Niemalże natychmiast oświadczył się kobiecie. Zakochaliśmy się z miejsca, a że wkrótce po pierwszym spotkaniu okazało się, że spodziewamy się dziecka, zdecydowaliśmy się wziąć ślub - wspominał aktor w jednym z wywiadów. Z tego związku narodziła się córka Sylwia. Niestety drogi aktora i jego drugiej małżonki szybko się rozeszły. Artysta pracował w Teatrze Kameralnym w Sopocie, jednak w 1949 roku podjęto decyzję o przeniesieniu placówki do Łodzi. Jego żona i córka zostały jednak na północy Polski. Niestety ta rozłąka sprawiła, że małżonkowie podjęli decyzję o rozwodzie. Po tym smutnym wydarzeniu do Karewicza uśmiechnęło się szczęście - poznał swoją prawdziwą miłość, Teresę, która została jego trzecią żoną.  Jestem jej wdzięczny za ciepło, które wprowadziła do naszej rodziny, za nasze...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik