Wiesława Mazurkiewicz nie żyje
EastNews

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz, wielka gwiazda kina i seriali. W marcu tego roku odeszła jej córka

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje
EastNews

W wieku 95 lat zmarła Wiesława Mazurkiewicz, aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Zagrała w dziesiątkach kultowych produkcji filmowych i serialowych, ze "Stawką większą niż życie", "Potopem" czy "Faraonem" na czele. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich:

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem. Stworzyła wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. W 2016 roku odznaczona została Srebrnym Medalem " Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Niemal od samego początku swej kariery artystycznej była związana z naszym stowarzyszeniem. Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało...[*]

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz, gwiazda "Stawki większej niż życie". W jakich filmach i serialach jeszcze wystąpiła?

Wiesława Mazurkiewicz ukończyła PWST w Łodzi w 1952 roku. W teatrze zadebiutowała w 1951 roku, w 1979 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Występowała m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Powszechnym i Teatrze Narodowym w Warszawie. Zagrała w takich filmach jak „Faraon”, „Potop”, „Hydrozagadka”, „Lalka”, „Przesłuchanie” czy „To nie tak, jak myślisz, kotku” oraz serialach „Stawka większa niż życie” (jako major Hanna Bosel) czy „Na dobre i na złe”. Podkładała również głos pod postać profesor Minerwy w „Harrym Potterze”. 

Rodzina Wiesławy Mazurkiewicz. W marcu zmarła córka gwiazdy

Była żoną Gustawa Lutkiewicza, również aktora oraz piosenkarza, który zmarł w 2017 roku. Widzowie doskonale znali go z ról w serialach „Stawka większa niż życie”, „40 latek”, „Alternatywy 4”, „Zmiennicy”, „W labiryncie” czy „Złotopolskich”. Mieli córkę - Katarzynę, o której śmierci media informowały pod koniec marca tego roku. Katarzyna Lutkiewicz zmarła w wieku 50 lat na raka piersi. Jej pogrzeb odbył się 12 kwietnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Córka aktorskiej pary spoczęła obok ojca w Alei Zasłużonych.

Wiesława Mazurkiewicz i Gustaw Lutkiewicz byli małżeństwem 67 lat.

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje
EastNews

Wiesława Mazurkiewicz zmarła w wieku 95 lat.

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje
EastNews

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

 

Więcej na temat Gustaw Lutkiewicz
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48