Smutne wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał w sobotę, 14 października Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Odszedł Stanisław Radwan, który w latach 1980-1990 był dyrektorem instytucji kulturalnej. Artysta współpracował z takimi reżyserami jak Zygmunt Hübner, Lidia Zamkow, Konrad Swinarski, Jerzy Grzegorzewski, Andrzej Wajda, Tadeusz Bradecki, Krzysztof Babicki oraz Krystian Lupa.

Reklama

Odszedł Stanisław Radwan

Z krakowską sceną Stanisław Radwan był związany od 1977 roku. Jego kompozycje filmowe i teatralne, a także działalność na rzecz środowisk artystycznych doczekały się wielu wyróżnień. W 2005 roku kompozytor otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Natomiast w 2019 roku odznaczono go tytułem doktora honoris causa Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Zobacz także: Smutna wiadomość spadła jak grom. Nie żyje ceniony polski muzyk i aktor. "Zostanie w naszej pamięci"

WACLAW KLAG/REPORTER

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację, że dzisiaj odszedł Stanisław Radwan, wspaniały Człowiek, wielki Twórca, kochany przez Artystów i Przyjaciół, Człowiek o niezwykłej charyzmie, w latach 1980-1990 dyrektor naczelny i artystyczny Starego Teatru — czytamy w komunikacie Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

W osobie Stanisława Radwana mieściła się wielkość polskiego teatru II połowy XX i początku XXI wieku. [...] Bez Jego ciepła, serdeczności, otwartości i dobroci nasz świat i świat polskiego teatru jest smutny — dodano.

Zobacz także: Nie żyje Piotr Zabawski. Niedawno wystąpił w "Ninja Warrior Polska"

Zobacz także
Reklama

Prywatnie Stanisław Radwan był związany z młodszą o 27 lat aktorką oraz rektorką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Dorotą Segdą. Para pobrała się w 2001 roku.

Lukasz Kalinowski/East News
Damian KLAMKA/East News
Damian KLAMKA/East News
Reklama
Reklama
Reklama