Jerzy Gruza nie żyje.
EastNews
Newsy

Nie żyje Jerzy Gruza. Reżyser "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" miał 87 lat

Nie żyje Jerzy Gruza. Reżyser "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" miał 87 lat

Jerzy Gruza nie żyje. Znakomity reżyser odszedł w wieku 87 lat dziś w nocy w Warszawie. Informację przekazało Stowarzyszenie Filmowców Polskich:

Dziś w nocy zmarł Jerzy Gruza.... miał 87 lat. 📢 Reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor. Wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich mocno zaangażowany w sprawy środowiska filmowego - czytamy na Facebooku.

Przyczyny śmierci reżysera nie są znane.

Pod koniec 2019 roku Jerzy Gruza miał wypadek - spadł ze schodów w kamienicy, w której mieszkał. Trafił na OIOM, miał problemy z oddychaniem i sercem. 

Nie jest dobrze, cały czas jestem w szpitalu, badają mnie. Mówią, że nieprędko wyjdę, bo potrzebne jest leczenie. Nie jestem w gipsie, ale leżę na OIOM, bo mam różne dolegliwości - mówił wówczas w rozmowie z Super Expressem Gruza (5 grudnia 2019).

Jerzy Gruza wyreżyserował kultowe seriale takie jak: „Wojna domowa”, „Czterdziestolatek”, „Pierścień i róża” oraz filmy „Dzięcioł” czy „Motylem jestem, czyli romans 40-latka”. Był trzykrotnie żonaty. 

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

Jerzy Gruza zmarł w wieku 87 lat.

Jerzy Gruza nie żyje.
EastNews

Jerzy Gruza nie żyje.
EastNews

Janusz Leśniewski nie żyje
East News
Newsy
Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość" i "Barw szczęścia" miał 68 lat
Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość" i "Barw szczęścia" miał 68 lat

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 68 lat. O śmieci gwiazdora znanego m.in. z ról w takich serialach jak: ” M jak miłość ”, „Leśniczówka” czy „Barwy szczęścia” informuje Związek Artystów Scen Polskich. Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w Oddziale Warszawskim TVP (WOT). Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST, którą zakończył grając w spektaklu dyplomowym postać Konrada i Maski 6 w „Wyzwoleniu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca…" - czytamy na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku. Data pogrzebu Janusza Leśniewskiego nie jest jeszcze znana. Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w... Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich   Niedziela, 15 listopada 2020 Kim był Janusz Leśniewski? Janusz Leśniewski debiutował na scenie warszawskiego Teatru Komedia. Gwiazdor jest znany nie tylko z ról filmowych czy serialowych, ale był również lektorem i dziennikarzem. Aktor przez ostatnie lata był też związany ze Związkiem Artystów Scen Polskich. W ostatnich latach Janusz Leśniewski wystąpił w takich serialach, jak: "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe", "Rytmie serca", "Leśniczówka", "Ojciec Mateusz", "M jak miłość", "Blondynka".  Aktora pożegnało wiele gwiazd, wśród nich Jerzy Antczak i Wiktor Zborowski: Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie...

Lipko, Gruza i Królikowski
East News
Newsy
TVP uczciło pamięć Królikowskiego, Lipko i Gruzy minutą ciszy. Zobaczcie wideo!
Podczas prezentacji

2020 rok przyniósł ze sobą wielką stratę w środowisku artystycznym. Straciliśmy już trzech wybitnych artystów: Romualda Lipko, Jerzego Gruzę oraz Pawła Królikowskiego . Podczas prezentacji wiosennej ramówki TVP Jacek Kurski nie zapomniał o tym, aby uczcić ich pamięć. Zobaczcie, co powiedział o zmarłych artystach! TVP uczciło pamięć Królikowskiego, Lipko i Gruzy minutą ciszy W czwartkowy wieczór odbyła się prezentacja wiosennej ramówki TVP. Na imprezie pojawiło się mnóstwo gwiazd, na czele z Idą Nowakowską, Marceliną Zawadzką oraz Alicją Szemplińską . Nie zabrakło jednak chwili zadumy. Jacek Kurski postanowił bowiem uczcić minutą ciszy trzech wybitnych artystów, którzy zmarli na początku 2020 roku. Chodzi o Jerzego Gruzę, Romualda Lipko oraz Pawła Królikowskiego, o którego śmierci dowiedzieliśmy się kilka godzin wcześniej.  Zobaczcie nagranie: Z kolei Marcin Sójka wykonał utwór "Jolka, Jolka", który również zadedykował trójce zmarłych niedawno artystów.  Nie żyje Paweł Królikowski Przypomnijmy, że wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego dotarła do nas 27 lutego. Aktor zmarł w wieku 58 lat po długiej walce z chorobą. U jego boku do końca czuwała ukochana żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Zobacz także:  Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie opowiadał o walce z chorobą. "To nigdy się nie kończy..." Jerzy Gruza oraz Romuald Lipko zmarli kilka dni wcześniej. Pierwszy z nich odszedł 16 lutego w wieku 87 lat. Z kolei Romuald Lipko zmarł 6 lutego. Muzyk "Budki Suflera" również przegrał nierówną walkę z nowotworem. Miał zaledwie 69 lat. Paweł Królikowski Romuald Lipko Jerzy Gruza...

Paweł Królikowski nie zyje
East News
Newsy
Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie opowiadał o walce z chorobą. "To nigdy się nie kończy..."
Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w warszawskim szpitalu po długiej walce z chorobą. Przypominamy ostatni wywiad aktora.

Paweł Królikowski nie żyje, informację tę potwierdził jego brat Rafał Królikowski. Ceniony polski aktor miał zaledwie 58 lat. Zmarł po długiej i trudnej walce z chorobą. Zostawił żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Co sam mówił o swojej chorobie? Zobacz także:  Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat Ostatni wywiad Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w warszawskim szpitalu po długiej walce z chorobą. Problemy aktora rozpoczęły się już cztery lata temu, wówczas wykryto u niego tętniaka mózgu. Przeszedł wtedy operację i udało mu się wrócić do zdrowia. 20 grudnia 2019 roku ponownie trafił  do szpitala i przeszedł operację. Niestety nie udało mu się pokonać choroby.  Paweł Królikowski o swojej chorobie po raz pierwszy powiedział podczas jednego z odcinków "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Na początku maja nie przyjechałem do was. Moje zdrowie nie było OK. Musiałem więc coś z tym zrobić. Spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam uratowali mi życie. Uratowała mi życie moja żona i mój profesor Ząbek (kierownik Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie - przyp. red.) Okazało się, że mogę żyć. Paweł Królikowski nawet w obliczu choroby nie tracił pogody ducha. W ostatnim wywiadzie nie skupiał się na swojej chorobie. Opowiedział o nieocenionym wsparciu, które nieustannie otrzymywał od małżonki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej,  rodziny oraz przyjaciół.  W jego wypowiedziach nie było miejsca na narzekanie i strach. Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner