Na dobre i na złe odc. 657
1/6
Na dobre i na złe odc. 657

Przed nami 657 odcinek „Na dobre i na złe” - ostatni w 2016 roku (emisja 21 grudnia o 20.40 w TVP2) - i ciąg dalszy dramatycznej historii Oli (Anna Karczmarczyk). A do tego spotkanie z nową bohaterką… siostrą Hany Goldberg! Doktor Sara Mandel (w tej roli: Magdalena Schejbal) przyleci aż z Bostonu. A Ola powierzy jej życie swoje i nienarodzonego dziecka...

 

Czytaj nasze fotostory z odcinka!

 

Zobacz także: Kto uratuje dziecko Oli? Nowa bohaterka Sara? Zobacz zwiastun "Na dobre i na złe" WIDEO

 

Operacja zaplanowana przez doktor Mandel w Leśnej Górze okaże się sensacją. I cały szpital będzie trzymał za Olę kciuki. A najbardziej będzie się denerwował Stanisławski (Marek Ślosarski) – jako przyszły dziadek.
Tretter (Piotr Garlicki) spróbuje kolegę uspokoić:

- Sara Mandel to najlepszy specjalista od zabiegów wewnątrzłonowych w Bostonie. Wszyscy wierzymy…
Jednak dyrektor od razu wejdzie mu w słowo – i w końcu wyzna, jak bardzo Trettera nienawidzi.
- Wiesz, w co ja wierzę? Że Janek żyłby, gdyby nie ty! Ty do tego dopuściłeś… I jeżeli jego dziecku coś się stanie… to też będzie twoja wina!

2/6
Na dobre i na złe odc. 657

Tymczasem Sara tuż po przyjeździe do Leśnej Góry odwiedzi Olę…

- Hana sporo mi o tobie opowiadała… Byłaś jej ulubienicą.(…) Jeśli zabieg się powiedzie... mamy dużo czasu, Ola. Jego serduszko wszystko nadrobi.
- Jeśli się powiedzie…

3/6
Na dobre i na złe odc. 657

Kilka minut później doktor Mandel szczegółowo omówi za to planowaną operację z kolegami. Także ze Stanisławskim - przerażonym na myśl, że może utracić wnuka.

- Ile razy wykonywała pani ten zabieg?
- Czternaście razy.
- Ile dzieci dotąd żyje?
- Pięcioro. Operacja jest obarczona ogromnym ryzykiem. Każde najmniejsze nawet krwawienie jest zagrożeniem dla życia… Zabieg może też wywołać skurcze macicy. Jak każdy inwazyjny zabieg wewnątrz łona matki… Dziecko może się urodzić. Na granicy przeżycia.

4/6
Na dobre i na złe odc. 657

Sara cierpliwie będzie odpowiadać na pytania – także na to, które zada jej Radwan (Mateusz Damięcki). O przyszłość synka Oli, jeśli operacja się nie odbędzie.

- A jeśli uznamy, że ryzyko jest zbyt duże?
- Serduszko przestanie bić... I ciąża obumrze. Wiem, że brzmi to dramatycznie. Ale chcę powiedzieć, jako lekarz i kobieta… dla mnie to wielka nadzieja. Że nie muszę już wybierać pomiędzy życiem a śmiercią. Jest szansa. Pięcioro dzieci…

5/6
Na dobre i na złe odc. 657

Aż w finale doktor Mandel dostanie zgodę na zabieg…

- Proszę o maksymalne skupienie. Znieczulenie nie służy dziecku… Skalpel, proszę!

6/6
Na dobre i na złe odc. 657

Czy Sara dokona kolejnego cudu - i za kilka miesięcy Ola weźmie w końcu synka w ramiona? Emisja odcinka numer 657 już 21 grudnia, zobacz koniecznie!