Wiemy, na co choruje Dominika Gwit! Lista jej chorób jest długa

Dominika Gwint w rozmowie w Dzień Dobry TVN poruszyła temat hejtu, otyłości i walki o swoje zdrowie. Aktorka oswoiła się już z dużym zainteresowaniem, które wzbudza. Jak sama przyznała, z jednej strony spotyka się z ogromnym hejtem dotyczącym główne swojej wagi, a z drugiem słyszy mnóstwo głosów wsparcia.

 

Jak Dominika Gwit radzi sobie z hejtem?

Głosy wsparcia pomagają aktorce walczyć z hejtem i dodają jej siły. Za pokazywanie siebie takiej, jaką jest naprawdę dziękują jej głównie kobiety, które też mają problemy ze swoją wagą. Gwit dostaje mnóstwo wiadomości z podziękowaniami, że pomaga kobietom uwierzyć w siebie i zaakceptować siebie, nawet pomimo większej wagi.  Aktorka pokazuje, że ludzie otyli mogą normalnie funkcjonować i być szczęśliwi. Gwit uważa, że można być zadowolonym z życia nie tylko nosząc rozmiar 36, ale też 52!

 

Na co choruje Dominika Gwit?

Aktorka ma za sobą kilka epizodów, podczas których chudła po 25, a nawet 50 kg. Sama mówi, że "była w mani odchudzania". Nie wiedziała, co się dzieje z jej organizmem. Czuła, że coś jest nie tak, ale dotychczas nie została poprawnie zdiagnozowana. W końcu udało jej się trafić na dobrego lekarza, w DDTVN przyznała:

Trzeba znaleźć dobrego lekarza, jeśli czujesz, że coś jest nie tak trzeba się diagnozować.

Okazało się, że cierpi na kilka chorób, o których wcześniej nie wiedziała. Dominika Gwit przyznała, że choruje na zespół metaboliczny, insulinooporność i  ma problemy z tarczycą.  Aktorka otwarcie mówi, że raz na jakiś czas się waży, ale uważa, że kobiety ani o wagę, ani o wiek się nie pyta. Jest szczęśliwa, ma prawo do własnego życia: nie chce być chuda, chce być szczęśliwa - przyznaje.

 

Aktorka obserwuje dużo hejtu w internecie, ale stara się być pozytywną osobą. Ma swoje życie, miłość, pracę i nadzieję, że też zdrowie. W końcu wie, na co choruje i walczy o siebie. Popieramy!

 

Zobacz:  "Czułam się w niej jak Beyonce!" Dominika Gwit broni swojej żółtej stylizacji. Przy okazji zdradziła, kiedy chce zostać mamą!

 

Dominika Gwit na pokazie Marty Banaszek

Dominika Gwit na pokazie Marty Banaszek
ONS

 

Dominika Gwit z mężem.

Dominika Gwit
Instagram

Więcej na temat Dominika Gwit
Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56