Michał Wiśniewski z synem
Lukasz Kalinowski/East News,m_wisniewski1972/Instagram
Newsy

Michał Wiśniewski razem z synem Xavierem jadą na granicę pomagać uchodźcom z Ukrainy

Michał Wiśniewski i Xavier wybrali się w okolice Hrubieszowa. Muzyk chce pomóc Ukraińcom przedostać się w głąb Polski. Fani są zachwyceni postawą artysty.

Michał Wiśniewski podobnie jak mnóstwo gwiazd, fizycznie zaangażował się w pomoc Ukraińcom przekraczającym polską granicę. Muzyk podjął tę decyzję zupełnie spontanicznie. 

Michał Wiśniewski w Sopocie wystąpi z córką: "Dla mnie to jest zaszczyt"

Michał Wiśniewski pomaga Ukraińcom. Fani są zachwyceni

Wojna w Ukrainie trwa od czwartku. W tym czasie do Polski dotarły już dziesiątki tysięcy uchodźców. Na granicy znajdują się wolontariusze, organizowane są zbiórki i udzielana pomoc. Wiele gwiazd nie tylko uczestniczy w zbiórce niezbędnych rzeczy, ale także sami jeżdżą na granicę, by odebrać potrzebujących, i przewieźć ich w miejsca, w których mogą się zatrzymać. Michał Wiśniewski poinformował, że także wybiera się na granicę razem ze swoim synem, by pomóc.

- Jedziemy z Xavierem na początek do Hrubieszowa, chcąc pomóc. Przede wszystkim transport w każde miejsce Polski - tam, gdzie będzie potrzeba. Zobaczymy, czy w którymś z tych centrów pomocy jest ta pomoc potrzebna. Obdzwoniłem wszystkie osoby, które znam, przede wszystkim dziewczyny, które zajmowały się moimi dziećmi, które pracowały u nas, czy nie potrzebują jakiejś pomocy... - opowiadał muzyk, prowadząc samochód. 

Michał Wiśniewski jedzie z synem na granicę polsko-ukraińską
m_wisniewski1972/Instagram

Zobacz także: Wołodymyr Zełenski jest dziś bohaterem narodu. Dzieci prezydenta Ukrainy to dla niego największy skarb

Michał Wiśniewski z nikim nie umawiał się na granicy i jedzie tam "w ciemno". Muzyk liczy jednak, że uda mu się komuś pomóc. Co więcej, artysta przygotował sobie tabliczkę: "Warszawa. Bezpłatny transport. Mogę przyjąć kobietę z dwójką dzieci" w języku ukraińskim. 

- Nie wiemy, czy będziemy mieli teraz komuś okazję pomóc. Bardzo wiele osób z Ukrainy już ma ten transport zapewniony. Wczoraj Mandaryna pojechała ze swoją znajomą i Fabka ze swoją koleżanką pojechały po odbiór konkretnych osób wcześniej umówionych telefonicznie i przez internet. Te osoby bardzo długo czekały, ale daliśmy im busa i zostały odebrane - opowiadał Michał Wiśniewski.

Artysta chce jeszcze wysłać na granicę także trzy busy swojego zespołu "Ich Troje". Fani nie kryją wzruszenia, że muzyk chce pomagać, ale także przestrzegają Michała, by na siebie uważał:

- Hej Michał. Jesteś kochany, że pomagasz:) ❤️ bezpiecznej i ostrożnej drogi:)

- Brawo za dobre serducho uważaj na siebie 👏👏

- Brawo Panie Michale. U nas jak pewnie wszędzie zbierane są dary, ale już był apel, żeby nie oczyszczać sobie mieszkań. Nie przynosić rzeczy zniszczonych czy brudnych, bo w miejscu zbiórki nie ma co z takimi rzeczami zrobić. Także ludzie są różni, chcą pomóc, ale niech to będzie z sensem pomoc. Pozdrawiam serdecznie - rozpisują się fani.

Zobacz także: Wojciech Szczęsny w łamiącym serce wpisie. "W moim synu płynie ukraińska krew"

Michał Wiśniewski podobnie jak fani zwraca uwagę na to, żeby z rozsądkiem przekazywać dary i wpłacać pieniądze tylko na sprawdzone zbiórki:

- Chciałbym, żebyście obserwowali te grupy, szczególnie te ukraińskie (...). Dzwońcie bezpośrednio do centrów logistycznych przy granicach, które wiedzą najlepiej, czego tym ludziom w tym momencie potrzeba. Wiadomo, przede wszystkim pieniądze. Wiem, że wiele było zbiórek fałszywych, ale macie WOŚP i siepomaga.pl, które weryfikują wszystko dokładnie. Te pieniądze się nie zmarnują - tłumaczy Michał.

Fani są zachwyceni zachowaniem artysty, który oprócz grafik na Instagramie, postawił także na realną pomoc. Od kilku dni w sieci toczy się dyskusja na temat wyniosłych słów i haseł, które tak chętnie są publikowane, a czasem nie idą w parze z fizyczną pomocą. Internauci chwalą także młodego Xaviera, który towarzyszył ojcu w czasie podróży. 

Xavier Wiśniewski zrezygnował ze studiów
EOS

Michał Wiśniewski z rodziną z Ukrainy
m_wisniewski1972/Instagram
Newsy
Michał Wiśniewski przyjął uchodźców do swojego domu! "Już za chwilę będą uciekać"
Michał Wiśniewski zaangażował się w pomoc Ukraińcom dotkniętym wojną. "To nasza podwójna rodzina" - pochwalił się na Instagramie.

Michał Wiśniewski podobnie jak mnóstwo gwiazd zaangażował się w pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną. Na granicy stacjonuje wielu wolontariuszy, dostarczane są produkty z licznych zbiórek z całej Polski. Przyjeżdżają także osoby, które chcą pomóc przedostać się Ukraińcom w głąb kraju do licznych mieszkań, czy specjalnie przygotowanych dla nich lokacji. Michał Wiśniewski ze swoim synem wybrali do Hrubieszowa spontanicznie i jak się okazało, udało im się udzielić pomocy kilku rodzinom, a jedna z nich nawet z nimi zamieszkała! Michał Wiśniewski zaprosił do siebie rodzinę z Ukrainy Michał Wiśniewski razem z synem Xavierem pojechali na granicę z Ukrainą , by pomagać potrzebującym. Mijają kolejne dni wojny w Ukrainie, pod przejściami granicznymi gromadzą się uchodźcy, a wśród nich  kobiety razem z dziećmi. Michał Wiśniewski zdecydował, że także chce nieść pomoc i gdy dotarł do Hrubieszowa swoim busem, zabrał ze sobą potrzebujących. Jak się okazuje, jedna z rodzin zamieszkała w jego domu, czym pochwalił się na swoim Instagramie: - My jesteśmy wszyscy, zaraz jedziemy z Xavciem do Hrubieszowa, a to nasza wielka, podwójna rodzina, kolejna, strasznie się cieszymy! Już za chwilę będą uciekać, bo znaleźliśmy im fajne miejsce. Polacy jesteście wielcy, dziękujemy.  Zobacz także:   "Nasz nowy dom": Ekipa programu pomaga uchodźcom z Ukrainy! "Dom został przygotowany" Michał Wiśniewski zaprosił do siebie potrzebującą rodzinę, ale zdążył już znaleźć im miejsce do samodzielnego mieszkania. Muzyk jest otwarty na przyjmowanie kolejnych uchodźców, którzy mogą zatrzymać się w jego domu, zanim zostanie znalezione im mieszkanie. Wokalista "Ich Troje" pochwalił się nawet uroczym zdjęciem, na którym Falco Amadeus...

Natalia Siwiec apeluje o współprace
ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Newsy
Natalia Siwiec o pomocy Ukrainie: "Za chwilę mogę nie mieć czym pomagać"! 
Natalia Siwiec postanowiła wyjaśnić swoim fanom, jak pomaga uchodźcom z Ukrainy. Zdecydowała się również poprosić o współprace reklamowe, ponieważ obawia się, że niedługo zabraknie jej pieniędzy.

Natalia Siwiec od jakiegoś czasu przebywa w Meksyku, który stał się dla nie drugim domem. Fani w wiadomościach prywatnych zarzucali jej, że wygrzewa się w słońcu, gdy za wschodnią granią Polski toczy się wojna. Influencerka zdecydowała się opowiedzieć o pomocy, której udzieliła czteroosobowej rodzinie z Ukrainy oraz jak na co dzień stara się wspierać organizacje charytatywne. Wyznała również, że musi wrócić do regularnego prowadzenia Instagrama i zarabiania pieniędzy, ponieważ już niedługo może zabraknąć jej środków na pomoc innym.  Za chwilę może być tak, że nie będę miała czym pomagać - wytłumaczyła, zachęcając firmy do współpracy.  Natalia Siwiec miała również ważny apel do swoich obserwatorów.  Natalia Siwiec zabrała głos w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy Od kilku dni cały świat żyje inwazją wojsk Rosyjskich na Ukrainę. Polacy zjednoczyli się, aby pomagać naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Fani Natalii Siwiec w wiadomościach prywatnych dopytywali, jak ona pomaga, będąc w Meksyku. Nie chciałam o tym mówić, ale wygląda na to, że ten świat jest teraz tak skonstruowany, że tego nie uniknę i muszę powiedzieć w jaki sposób my pomagamy. Ludziom się wydaje, że jak jesteśmy daleko to nie robimy nic - powiedziała na swoim InstaStories Natalia Siwiec.  Modelka zdecydowała się opowiedzieć o działaniach, które razem z mężem podjęli, aby pomóc uchodźcom. Z informacji, które opublikowała okazuje się, że od 24 lutego na bieżąco śledzi sytuację w Europie i przekazuje pieniądze na jedną z rodzin, która przyjechała do Polski.  Każdy tym praktycznie żyje, łącznie z nami. Pomimo że jesteśmy daleko, to mentalnie też nas to dotyka. Nikt nie dopuszczał do siebie, że coś takiego może się wydarzyć...

Aneta i Robert ze Ślubu od pierwszego wejrzenia świętują urodziny
Instagram @zabastrz/@anet.zuchowska
TV-Show
"Ślub od pierwszego wejrzenia": Robert świętuje 32. urodziny. Jego zachowanie wzruszyło fanów
Robert ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" w dniu swoich 32. urodzin nie myślał o sobie, co zachwyciło fanów. Zobaczcie, jak postanowił wesprzeć osoby z Ukrainy!

Aneta i Robert ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" są ulubieńcami widzów. Oboje są spokojni, empatyczni i wrażliwi na ludzkie cierpienie. Były uczestnik show w poniedziałek, 28 lutego, obchodził swoje 32 urodziny, jednak w tym ważnym dla siebie dniu nie prosił o prezenty dla siebie.  Patrząc na dzisiejsze czasy życzyłbym sobie i Wam przede wszystkim pokoju na świecie! - napisał na swoim Instagramie.   Aneta i Robert również zaangażowali się w pomoc Ukrainie. Jak wspierają naszych wschodnich sąsiadów? "Ślub od pierwszego wejrzenia": Robert nie chce niczego dla siebie!  Aneta i Robert zdobyli popularność dzięki eksperymentalnemu show TVN 7 "Ślub od pierwszego wejrzenia". Para coraz lepiej radzi sobie w mediach społecznościowych i wykorzystuje swoje zasięgi w dobrych celach. Były uczestnik show 28 lutego obchodził swoje 32. urodziny i z tej okazji życzył sobie, kolejnych lat z Anetą oraz Mieszkiem, a także poprosił o wsparcie dla Ukrainy.  I stało się! Jestem pełnoletni...🔞 Od 14stu lat😅😅😅 Kolejny rok za mną, a przede mną mam nadzieję że kolejne piękne lata wraz z @anet.zuchowska❤️ Najlepszy prezent jaki mogłem w życiu dostać pojawił się na początku lutego tego roku👶 Patrząc na dzisiejsze czasy życzyłbym sobie i Wam przede wszystkim pokoju na świecie! Pomimo tak pozytywnego dnia, ciągle z tyłu głowy mam całą sytuację u naszych wschodnich sąsiadów bo wojna i krzywda niewinnych ludzi nie jest nigdy rozwiązaniem! - napisał na swoim Instagramie Robert.  Zobacz także:  "Ślub od pierwszego wejrzenia": Aneta zaskoczyła wyznaniem: "Wczoraj tak wyłam" Wiele gwiazd oraz influencerów wykorzystuje swoje zasięgi w sieci do pomocy Ukrainie. Niedawno Elżbieta z "Rolnik szuka żony" zaoferowała...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik