Kurzajewski zawieszony w TVP
ONS

Z ostatniej chwili: Pogrom w TVP. Kolejna gwiazda straciła pracę!

Kurzajewski zawieszony w TVP
ONS

Ostatnio w świecie mediów toczy się debata czy dziennikarze powinni brać udział w reklamach czy innych akcjach promocyjnych, z których czerpią korzyści majątkowe. Przez zagranie w spotach Biedronki została zawieszona już Marzena Rogalska, która prowadziła "Pytanie na śniadanie". Przypomnijmy: Marzena Rogalska straciła pracę z dnia na dzień! Dlaczego?

Dziś, jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, Komisja Etyki TVP orzekła, że udział Macieja Kurzajewskiego w reklamie PKO BP jest sprzeczny z zasadami etyki dziennikarskiej obowiązującymi w Telewizji Polskiej, a tym samym dziennikarz musi zniknąć z anteny.

Reklama usług bankowych z gwiazdą TVP Sport emitowana jest w telewizji od połowy września. Jednak początkowo władze TVP informowały, że dziennikarz dostał zgodę na wystąpienie w spocie, który jest częścią kampanii społecznej promującej bieganie. Ostatecznie kierownictwo Telewizji Publicznej postanowiło jednak zawiesić Kurzajewskiego.

- Dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz uzgodnił z dziennikarzem Maciejem Kurzajewskim, że na czas trwania kampanii reklamowej nie zostanie przedłużony wygasający właśnie kontrakt. Do rozmów kontraktowych strony wrócą w późniejszym terminie - powiedział rzecznik TVP w rozmowie z Wirtualnymimediami.pl


Uważacie, że władze TVP postępują słusznie karząc w ten sposób swoich pracowników?

Kurzajewski zawieszony w TVP

Ekipa "Kocham Cię Polsko" jako Abba:

Więcej na temat TVP reklama Maciej Kurzajewski
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09