Joanna Racewicz w niebieskim futrze
Newsy

Wojewódzki ostro o odejściu Racewicz z TVP "Nowa propaganda nie akceptuje nawet wdowy smoleńskiej!"

Wojewódzki ostro o odejściu Racewicz z TVP "Nowa propaganda nie akceptuje nawet wdowy smoleńskiej!"

Kuba Wojewódzki skomentował "odejście" Joanny Racewicz z TVP. Wydawać by się mogło, że po zmianie władzy w stacji pozycja dziennikarki nie jest zagrożona. Joanna Racewicz jest wdową po Pawle Janeczku, poruczniku Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Jednak kilka tygodni temu Joanna Racewicz pożegnała się w jednym z wydań "Panoramy" z  widzami. W mediach pojawiła się informacja o tym, że prezenterka sama zdecydowała o końcu współpracy z TVP.

Później okazało się jednak, że dziennikarka została zwolniona, o czym dowiedziała się na dzień przed. To jednak nie koniec współpracy Joanny Racewicz z TVP. Dziennikarka dostała bowiem posadę w TVP Polonia. Jak całe zajście skomentował Kuba Wojewódzki?

Joanna Racewicz, dziennikarka najlepiej ilustrująca powiedzenie "Kobieta zmienną jest", odeszła z "Panoramy". Nowa propaganda nie akceptuje na wizji nawet wdowy smoleńskiej. Cynizm nowej władzy jest tak wielki, że powinien mieć odrębną księgę wieczystą.

Popieracie zmiany, jakie dzieją się w TVP?

 

Zobacz: Joanna Racewicz spełni marzenie zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża. Co planuje prezenterka?

 

Kuba Wojewódzki skomentował odejście Joanny Racewicz z "Panoramy"

Kuba Wojewódzki na planie Małych Gigantów
East News

 

Joanna Racewicz rozpocznie pracę w TVP Polonia

Joanna Racewicz w czarnym komplecie
ONS.pl

Blanka Lipińska u Kuby Wojewódzkiego. Prowadzący zdążył jej dopiec jeszcze przed premierą odcinka!

Joanna Racewicz z partnerem i synem
Newsy
Zakochana Joanna Racewicz z partnerem i synem. Już nie ukrywa swojego nowego związku? ZDJĘCIA
Zakochana Joanna Racewicz z partnerem i synem. Już nie ukrywa swojego nowego związku? ZDJĘCIA
Joanna Racewicz zostaje w TVP
TV-Show
Co dalej z karierą Joanny Racewicz? Znamy szczegóły jej negocjacji z TVP!
Co dalej z karierą Joanny Racewicz? Znamy szczegóły jej negocjacji z TVP!

Informacja o tym, że Joanna Racewicz traci pracę w Panoramie była dla wszystkich zaskoczeniem. Dlaczego? Wydawało się, że jest jedną z niewielu osób, których nie dotknie fala zwolnień w TVP . Gwarancją nietykalności miało być to, że sześć lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął jej mąż. Właśnie na ten fakt zwracali uwagę ci, którzy – nie kryjąc oburzenia – komentowali wyrzucenie Racewicz z Panoramy. Nowa propaganda nie akceptuje na wizji nawet wdowy smoleńskiej. Cynizm nowej władzy jest tak wielki, że powinien mieć odrębną księgę wieczystą, napisał na Facebooku Kuba Wojewódzki. Równie ostro zareagowała Bogumiła Wander, która powiedziała: Dlaczego zwolnili Racewicz? Zwłaszcza że jej mąż zginął w katastrofie smoleńskiej, o którą płacze i wraca do niej cały ten PiS. Z jednej strony na nowo będą ją badać, a z drugiej pozbawiają pracy kobietę, która została sama z dzieckiem. To jest skandal”. Czy Joanna Racewicz zostanie w TVP? Na głosy krytyki szybko zareagowała rzeczniczka prasowa Telewizji Polskiej Aleksandra Gieros-Brzezińska, która poinformowała, że Racewicz zniknie z „Panoramy”, ale nie odchodzi z TVP. Nie podała jednak, czym dziennikarka ma się teraz zajmować. Sama  Joanna Racewicz nie chce rozmawiać na ten temat, bardziej wylewni są jej znajomi.  Joanna cały czas prowadzi negocjacje, bo liczy na propozycję adekwatną do jej zawodowego doświadczenia. Pierwszą propozycję, żeby przeszła do TVP Polonia odrzuciła - mówi koleżanka dziennikarki.  A jeśli negocjacje nie powiodą się i Racewicz odejdzie z Telewizji Publicznej? Wtedy być może zrealizuje swój plan B. Kiedyś Joanna Racewicz razem z mężem marzyła o tym, by...

Joanna Racewicz w szarym szaliku, Bogumiła Wander w białej koszuli
Eastnews
TV-Show
Zaskakujące kulisy zwolnienia Joanny Racewicz z TVP! Bogumiła Wander: "Została sama z dzieckiem. To jest skandal!"
Czy teraz przejdzie do TVP Polonia?

Joanna Racewicz została bez pracy?! Okazuje się, że wcześniejsze informacje o przejściu dziennikarki do stacji TVP Polonia, okazały się nieprawdziwe! Według informacji Super Expressu,  zwolniona z Panoramy Racewicz nie dostała takiej propozycji od szefostwa Telewizji Publicznej. Informator tabloidu zdradził również jak wyglądały kulisy jej zwolnienia. Okazuje się, że Joanna Racewicz o decyzji swoich przełożonych dowiedziała się zaledwie dzień przed jej ostatnim pojawieniem się na wizji. O tym, że nie będzie już w "Panoramie", dowiedziała się w przeddzień ostatniego jej programu. Z racji tego, że kończył jej się kontrakt, nie dostała nawet odprawy. Została z niczym. Z materiałów prasowych dowiedziała się, że ma przejść do TVP Polonia. Nie padły żadne konkretne propozycje - przyznał rozmówca SE. Decyzja o zwolnieniu Joanny Racewicz oburzyła m.in. Bogumiłę Wander. Prezenterka, która przez wiele lat związana była w TVP w ostrych słowach skomentowała zaistniałą sytuację. Dlaczego zwolnili Racewicz? Zwłaszcza że jej mąż zginął w katastrofie smoleńskiej, o którą płacze i wraca do niej cały ten PiS, z jednej strony na nowo będą ją badać, a z drugiej strony pozbawiają pracy kobietę, która została sama z dzieckiem. To jest skandal. Sytuację Joanny Racewicz komplikuje fakt, że podobnie jak większość dziennikarzy TVP, była zatrudniona na umowę "śmieciową".  W związku z czym nie przysługuje jej odprawa, ani okres ochronny.   Zobacz także: Joanna Racewicz spełni marzenie zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża. Co planuje prezenterka?   Joanna Racewicz została bez pracy? Bogumiła Wander krytykuje władze TVP za zwolnienie Joanny Racewicz.

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik