Krzysztof Kiersznowski nie żyje - taką informację przekazała na swoim Instagramie Magdalena Schejbal. Aktora pożegnał również Tadeusz Chudecki. Gwiazdor, znany z takich filmów jak "Killer", "Va Bank", "Cześć Tereska" oraz seriali "Barwy Szczęścia" czy "Blondynka", miał 70 lat. Od wielu lat aktor chorował, nieznane są jednak żadne szczegóły.

Reklama

Zobacz także: Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski! "Będzie Cię bardzo brakować"

Krzysztof Kiersznowski urodził się 26 listopada 1950 roku w Warszawie. Pasją do aktorstwa zaraziła go matka, która pracowała w wydziale kultury Stołecznej Rady Narodowej. W 1977 roku ukończył studia na PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Na początku kariery filmowej trafił na film Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru”. Ma na swoim koncie dziesiątki ról w kultowych filmach i serialach, uznawany był za jednego z najwybitniejszych aktorów drugoplanowych w Polsce. Grał w takich filmach jak „Killer” (słynny Wąski), „Killerów 2”, „Va Bank”, „Va Bank II”, „Cześć Tereska” (za rolę ojca Tereski dostał Orła 2002), „Ile waży koń trojański?”, „Śniadanie do łóżka”, „Drogówka” czy „Pitbull. Ostatni pies”. Zagrał również w kilkudziesięciu serialach - „Glina”, „Egzamin z życia”, „Blondynka”, „Świat według Kiepskich”. Od 2007 roku wcielał się w rolę Stefana Górki w serialu „Barwy Szczęścia”.

East News

O śmierci aktora jako pierwsza napisała aktorka Magda Schejbal, zaraz później Krzysztofa pożegnał Tadeusz Chudecki.

Odszedł nasz wspaniały kolega. Krzysiuuu... Do zobaczenia - napisała aktorka.

Żegnaj KRZYSIU, będzie Cię bardzo brakować! - napisał Tadeusz Chudecki.

Zobacz także: Mucha, Fijał, Biedrzyńska.. Gwiazdy wspominają Krzysztofa Kiersznowskiego

Zobacz także
Instagram

Aktora żegnają również przedstawiciele teatru tm:

Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu. Trudno zebrać myśli i ubrać je w słowa. Żal, smutek, niedowierzanie i tęsknota. Będzie nam brakowało wspólnie spędzanego czasu - na scenie i poza nią. Będzie brakowało rozmów z Tobą, dyskusji i sporów. Będzie nam brakowało Twojego śmiechu, uśmiechu i pełnych humoru komentarzy. Twojej obecności. Łączymy się w żalu z Martine, Kasią i Maxem. Tomek Mędrzak z Kolegami z teatru tm

Rodzina Krzysztofa Kiersznowskiego

Krzysztof Kiersznowski z małżeństwa z Francuzką Martin miał dwoje dzieci - Maksa i Katarzynę. W 2011 roku na festiwalu w Międzyzdrojach oficjalnie pokazał się ze młodszą o 33-lata partnerką. W 2020 roku w wywiadzie mówił, że jest singlem, a swój czas poświęca głównie wnukom i dzieciom.

Reklama

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

East News
Reklama
Reklama
Reklama