Krzysztof Kiersznowski nie żyje
East News
Newsy

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką

Krzysztof Kiersznowski niewiele mówił o swoim życiu prywatnym. W jednym z wywiadów wspominał pierwszą żonę, niedawno mówił o rozstaniu z partnerką.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje - informacje o śmierci 70-letniego aktora przekazał jako jeden z pierwszych Tadeusz Chudecki, zaraz potem Magda Schejbal. Aktor długo chorował. Znany z dziesiątek ról w kultowych filmach i serialach niewiele mówił o swoim życiu prywatnym. Jego życie było jednak bardzo burzliwe! W jednym z wywiadów przyznał jednak, że dla swoich dzieci, mieszkających za granicą, przeprosił się z komputerem. 

Zobacz także: Gwiazdy żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego: "Mam złamane serce"

"Żony Miami": Helena Deeds zmniejszyła biust z miseczki D do A/B. "Wszystko jakoś tak szczuplej wygląda"

Krzysztof Kiersznowski został aktorem dzięki mamie

Krzysztof Kiersznowski urodził się i dorastał w Warszawie. W młodości często obracał się w nieciekawym środowisku, w którym dominował alkohol i inne używki. Bywał agresywny, spędzał sporo czasu na ulicy. W wieku 16 lat opamiętał się:

Gdy skończyłem 16 lat, całkiem mi przeszło. Dzięki Bogu, bo wszyscy moi koledzy z podwórka albo już nie żyją, bo umarli z nędzy czy przez wódkę, albo siedzą w więzieniu. Dwóch zmarło właśnie w więzieniu - mówił aktor w rozmowie z gazeta.pl.

Uratowała go ówczesna… dziewczyna! 

[…] Odciągnęła mnie od niebezpiecznego, jak się potem okazało, towarzystwa. Mogłem skończyć w więzieniu, a co najmniej w poprawczaku. 

Pasją do aktorstwa zaraziła go mama, która sama marzyła o tym zawodzie. Krzysztof uznawał to jednak za nietrafiony pomysł, a wszystko przez… jąkanie, które miał po ojcu:

[…] Ja się jąkałem. Po ojcu. Miał w swoim życiu parę ciężkich przesłuchań i po jednym zaczął się jąkać. Ale byłem ładnym chłopcem, o twarzy aniołka, którą okalały jasne, kręcone pukle. Jak miałem nie zostać aktorem?

Z jąkaniem pomógł mu dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Krasicki. Na tyle skutecznie, że na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi zdał za pierwszym razem. W 1977 roku ukończył studia, a już rok wcześniej pojawił się w filmie Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru”.

Rodzina Krzysztofa Kiersznowskiego
TRICOLORS/East News

Od samego początku grywał głównie role drugoplanowe ze względu na charakterystyczny wygląd. Nie miał z tym jednak żadnego problemu:

Na szczęście powoli zaczynamy w Polsce odchodzić od obsadzania aktorów jedynie poprzez ich warunki fizyczne. Zdarzyło mi się zagrać amanta. W pierwszym filmie Ilony Łepkowskiej „Wakacje z Madonną” wcieliłem się w zakochanego artystę, więc miałem możliwość sprawdzić się w roli romantycznego amanta. Ale rzeczywiście - w szkole filmowej i długi czas po niej nawet w małych epizodach najczęściej grywałem w mundurach gestapo (śmiech). Byłem w swoim życiu złodziejem, mafiosem, bandytą. Nawet gdy byłem dzieckiem i bawiliśmy się w wojnę, to ja zawsze byłem Brunerem... - mówił Kiersznowski w rozmowie z "Faktem" 10 lat temu.

Najczęściej w charakterystycznych rolach obsadzał go Juliusz Machulski. W ten pojawił się w tak kultowych filmach jak "Killer", "Va Bank", "Superprodukcja" czy "Ile waży koń trojański?". Ponadto - zagrał również w filmach "Cześć Tereska", "Sara", "Statyści", a w ostatnich latach: "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Underdog", "Pitbull. Ostatni Pies". Pojawiał się również w najpopularniejszych polskich serialach - "Świat według Kiepskich", "Kryminalni", "Samo życie", "Egzamin z życia". Od 2007 roku wcielał się w rolę Stefana Górki w "Barwach Szczęścia". 

Krzysztof Kiersznowski i Ewa Ziętek w serialu Barwy Szczęścia
Artrama

Rodzina Krzysztofa Kiersznowskiego. Jak wspominał pierwszą żonę? 

O życiu osobistym aktora niewiele wiadomo, Kiersznowski nie lubił dzielić się swoją prywatnością. Wiadomo, że był żonaty z Francuzką, Martin, z którą doczekał się dwójki dorosłych już dzieci - Maksa i Katarzyny. Oboje mieszkają za granicą, w 2011 roku w rozmowie z "Faktem" mówił: 

Córka studiowała w Libanie, ale już jest z powrotem w Polsce. Syn natomiast mieszka we Francji. Są już dorośli, więc każde z nich ma swoje życie. Na szczęście przy dzisiejszej technice można już się normalnie porozumiewać, choćby przez skype'a. Dzięki moim dzieciom musiałem przeprosić się z komputerem i nauczyć się jego obsługi.

W wywiadzie postanowił również opowiedzieć o małżeństwie z Martin, które było dla niego sporym wyzwaniem:

Wydaje mi się, że na początku znajomości z kimś z innego kraju fascynacja jest jeszcze większa. Inna mentalność, zwyczaje. Wszystko wydaje się jeszcze bardziej pociągające i ciekawe dla nas. Z drugiej strony zaś potem, gdy pojawiają się problemy, to też są jeszcze większe - powiedział Kiersznowski. 

Krzysztof Kiersznowski nie żyje
East News

Krzysztof Kiersznowski spotykał się z młodszą o 33-lata partnerką 

W 2011 roku o życiu uczuciowym aktora mówiła cała Polska, ponieważ pojawił się z młodszą o 33 lata partnerką Kasią na Festiwalu w Międzyzdrojach. Byli ze sobą kilka lat, prasa donosiła, że często rozstawali się i schodzili ze sobą. W 2020 roku w jednym z wywiadów Kiersznowski zapytany o to, czy jest z kimś, przyznał:

Nie, jest mi dobrze tak, jak jest. Wolę spędzać czas z dziećmi, z wnukami, z przyjaciółmi. I myślę, że jeśli człowiek jest zadowolony z siebie i z najbliższego otoczenia, a to najbliższe otoczenie zadowolone z niego, to nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne - powiedział w rozmowie ze "Świat i ludzie".

Ponoć para rozstała się w przyjacielskich relacjach. 

Partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego
TRICOLORS/East News

Krzysztof Kiersznowski w listopadzie skończyłby 71 lat. Rodzina nie podaje przyczyn śmierci aktora, wiadomo jedynie, że od dawna chorował. 

Krzysztof Kiersznowski nie żyje
East News

Zmarł Krzysztof Kiersznowski
EastNews
Newsy
Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Informację o śmierci aktora podała Magda Schejbal 
Zmarł Krzysztof Kiersznowski, znany z takich filmów jak "Killer", "Va Bank", "Drogówka" oraz seriali "Barwy Szczęścia", "Świat według Kiepskich" czy "Graczykowie". Miał 70 lat. Aktora żegnają bliscy i przyjaciele.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje - taką informację przekazała na swoim Instagramie Magdalena Schejbal. Aktora pożegnał również Tadeusz Chudecki. Gwiazdor, znany z takich filmów jak "Killer", "Va Bank", "Cześć Tereska" oraz seriali "Barwy Szczęścia" czy "Blondynka", miał 70 lat. Od wielu lat aktor chorował, nieznane są jednak żadne szczegóły. Zobacz także:  Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką Nie żyje Krzysztof Kiersznowski! "Będzie Cię bardzo brakować" Krzysztof Kiersznowski  urodził się 26 listopada 1950 roku w Warszawie. Pasją do aktorstwa zaraziła go matka, która pracowała w wydziale kultury Stołecznej Rady Narodowej. W 1977 roku ukończył studia na PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Na początku kariery filmowej trafił na film Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru”. Ma na swoim koncie dziesiątki ról w kultowych filmach i serialach, uznawany był za jednego z najwybitniejszych aktorów drugoplanowych w Polsce. Grał w takich filmach jak „Killer” (słynny Wąski), „Killerów 2”, „Va Bank”, „Va Bank II”, „Cześć Tereska” (za rolę ojca Tereski dostał Orła 2002), „Ile waży koń trojański?”, „Śniadanie do łóżka”, „Drogówka” czy „Pitbull. Ostatni pies”. Zagrał również w kilkudziesięciu serialach - „Glina”, „Egzamin z życia”, „Blondynka”, „Świat według Kiepskich”. Od 2007 roku wcielał się w rolę Stefana Górki w serialu „Barwy Szczęścia”. O śmierci aktora jako pierwsza napisała aktorka Magda Schejbal, zaraz później Krzysztofa pożegnał Tadeusz...

Krzysztof Kiersznowski z partnerką Katarzyną
VIPHOTO/East News
Newsy
Krzysztof Kiersznowski miał o 33 lata młodszą partnerkę. Dlaczego się rozstali? 
Krzysztof Kiersznowski poznał 33 lata młodszą Katarzynę w krakowskim pubie. Kim była Katarzyna? Ich związek był burzliwy.

Krzysztof Kiersznowski w ostatnich latach swojego życia był singlem. Chciał poświęcić czas rodzinie i wnukom. Jednak jeszcze kilka lat temu pozostawał w związku z młodszą o 33 lata partnerką. Kim była Katarzyna, z którą dzielił życie? Kiedy w 2011 roku pojawił się z nią publicznie po raz pierwszy, mówiła o nich cała Polska. Ich związek był burzliwy i rozstawali się kilkukrotnie.  Zobacz także:  Krzysztof Kiersznowski przeżywał dramaty: "Mogłem skończyć w więzieniu" 33 lata młodsza partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego. Kim była Katarzyna? Krzysztof Kiersznowski w listopadzie obchodziłby 71. urodziny. Niestety wieczorem 24. października media obiegła smutna informacja o śmierci aktora. Na chwilę obecną nie są znane jeszcze przyczyny śmierci. W sieci pojawiło się mnóstwo wzruszających wpisów od kolegów Krzysztofa Kiersznowskiego z show-biznesu. Serialowego ojca wspomniała m. in. Katarzyna Glinka , która grała z nim w serialu od 2007 roku.  Krzysztof Kiersznowski miał trudny start w życiu . W jego dzieciństwie i nastoletnim życiu nie brakowało alkoholu i niebezpiecznego towarzystwa. Jego życie odmieniła kobieta, którą poznał w wieku 16 lat. Jednak ostatecznie aktor w ciągu swojego życia był tylko w dwóch poważnych związkach. Z żoną, francuską dyplomatką Martin, z którą doczekał się dwójki dzieci (syna Maksa oraz córki Katarzyny). Jako mąż dyplomatki, musiał poświęcić swoją karierę zawodową.  Krzysztof Kiersznowski po rozstaniu z żoną związał się z o 33 lata młodszą Katarzyną, którą poznał w jednym z krakowskich pubów. Media spekulowały, że to właśnie dla niej zakończył poprzednie małżeństwo.  Ja jestem spod znaku Strzelca, Kasia spod znaku Wagi, co dobrze wróży nam na przyszłość. Dla mnie stała...

Krzysztof Kiersznowski życiowe dramaty
Zenon Zyburtowicz/East News,
Newsy
Krzysztof Kiersznowski przeżywał dramaty: "Mogłem skończyć w więzieniu"
Życie nie szczędziło Krzysztofa Kiersznowskiego. Trudne dzieciństwo, niebezpieczne towarzystwo... 3 lata temu makabryczny wypadek samochodowy.

Niestety dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego. Wybitny aktor miał 70 lat. Chorował już od kilku miesięcy, jednak lekarzom trudno było ustalić diagnozę. Tragiczna wiadomość o jego śmierci zasmuciła fanów w niedzielny wieczór 24 października. Przyczyny śmierci aktora na razie nie są znane.  Krzysztof Kiersznowski zapisał się w pamięci widzów dzięki swoim wielu kultowym wcieleniom. Polacy będą go ciepło wspominać nie tylko dzięki roli Stefana z "Barw Szczęścia" ale także Wąskiego z "Killera" czy "Nuty" z filmu "Vabank". Jednak jego życie prywatne było pełne dramatów. Trudne dzieciństwo, nastoletni bunt... Krzysztof Kiersznowski już raz nawet wymknął się śmierci... Poznajcie jego historię.  Zobacz także:  Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Dla aktora najważniejsza była rodzina - dzieci i wnuki. Ponad rok temu rozstał się z partnerką Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Trudne dzieciństwo Śmierć Krzysztofa Kiersznowskiego zasmuciła Polaków. Wiadomość o tym, że Krzysztof Kiersznowski nie żyje pojawiła się w mediach 24 października w niedzielny wieczór. W sieci pojawiło się mnóstwo wpisów gwiazd, które miały okazję poznać wybitnego aktora i współpracować z nim przed kamerami. Pożegnały go m. in. Anna Mucha, Magdalena Schejbal czy Katarzyna Glinka , która w "Barwach Szczęścia" grała jego serialową córkę od 14 lat.  Krzysztof Kiersznowski swoją medialną i zawodową działalnością zjednał sobie tysiące Polaków, jednak jego życie nie szczędziło mu dramatów. Pierwsze przeżywał jeszcze jako dziecko. Nie miał łatwego dzieciństwa, w jego środowisku nie stroniło się od alkoholu czy używek.  Przyznam, że do szesnastego roku życia bywałem...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik