Królowa Elżbieta II zmarła 8. września w letniej rezydencji Balmoral w Szkocji w godzinach popołudniowych. Była najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii. W chwili jej śmierci tron objął jej najstarszy syn. Król Karol III zabrał głos po śmierci Elżbiety II:

Reklama

Śmierć mojej ukochanej Matki, Jej Wysokości Królowej, to moment największego smutku dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny.

Poznajcie więcej szczegółów.

Król Karol III zabrał głos po śmierci Elżbiety II

Najstarszy syn Elżbiety II, Książę Karol został królem Wielkiej Brytanii. Król Karol III wydał oświadczenie w chwili śmierci monarchini:

Oświadczenie Jego Królewskiej Mości:

Śmierć mojej ukochanej Matki, Jej Wysokości Królowej, to moment największego smutku dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny.
Głęboko opłakujemy odejście cenionej władczyni i bardzo kochanej Matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, królestwach i Wspólnocie Narodów, a także przez niezliczone rzesze ludzi na całym świecie.
W tym okresie żałoby i zmian, moja rodzina i ja będziemy się pocieszać i wspierać wiedzą o szacunku i głębokim uczuciu, jakim darzono Królową.

Smutną wiadomość o śmierci Elżbiety II podał Pałac Buckingham kilka chwil wcześniej.

Na oficjalną koronację król Karol będzie musiał poczekać. Oficjalnie pełni obowiązki nowego monarchy od chwili śmierci matki.

Zobacz także

Zobacz także: Królowa Elżbieta II na ostatnich zdjęciach. Uwagę zwracają ręce monarchini

HANNAH MCKAY / POOL / AFP/East News
East News/Photoshot/REPORTER
East News/AB RABBO-POOL/SIPA/SIPA

NAJNOWSZE INFORMACJE:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama