Kornel Morawiecki nie żyje.

Nie żyje ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, Kornel Morawiecki. Miał 78 lat

Kornel Morawiecki nie żyje.

Nie żyje Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk miał 78 lat. Niedawno Kornel Morawiecki trafił do szpitala. Jego stan lekarze określali jako ciężki. Poseł zmarł w poniedziałek, w szpitalu MSWiA w Warszawie. Od kilku miesięcy walczył z rakiem trzustki. 

Kornel Morawiecki nie żyje. Kim był?

Kornel Morawiecki urodził się w 1941 roku w Warszawie. Był polskim politykiem, fizykiem i nauczycielem akademickim, a także działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej oraz posłem i marszałkiem seniorem na sejm VIII kadencji. Został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego: w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej. 

Rodzina Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki wychował piątkę dzieci. Ze swoją żoną Jadwigą, z którą wziął ślub gdy miał 18 lat, miał czworo dzieci, w tym Mateusza Morawieckiego. Rozstali się kilka lat temu, jednak oficjalnie nie wzięli rozwodu. Morawiecki związał się z Anną, którą poznał w 1976 rokuSpotkali się ponownie na początku lat 90. Doczekali się syna. 

Zobacz także: Kornel Morawiecki szczerze wyznaje: "Mam żonę, ale żyję z inną"

Na co zmarł Kornel Morawiecki?

Kilka miesięcy temu Kornel Morawiecki opowiedział publicznie o swojej chorobie. Na początku była to po żółtaczka, jednak po styczniowym pobycie w szpitalu zdiagnozowano u niego raka trzustki. Przeszedł chemioterapię, jednak potem miał problemy z sercem i nerkami:

Nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju. Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Morawiecki.

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. 

Kornel Morawiecki i Mateusz Morawiecki
EastNews

Kornel Morawiecki miał 78 lat.

Kornel Morawiecki i Mateusz Morawiecki
EastNews

Kornel Morawiecki
East News

 

Więcej na temat Kornel Morawiecki
Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12