Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Kornel Morawiecki nie żyje.
Newsy

Nie żyje ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, Kornel Morawiecki. Miał 78 lat

Nie żyje Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk miał 78 lat. Niedawno Kornel Morawiecki trafił do szpitala. Jego stan lekarze określali jako ciężki. Poseł zmarł w poniedziałek, w szpitalu MSWiA w Warszawie. Od kilku miesięcy walczył z rakiem trzustki. 

Doda bierze rozwód. Z kim była związana przed Emilem Stępniem?

Kornel Morawiecki nie żyje. Kim był?

Kornel Morawiecki urodził się w 1941 roku w Warszawie. Był polskim politykiem, fizykiem i nauczycielem akademickim, a także działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej oraz posłem i marszałkiem seniorem na sejm VIII kadencji. Został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego: w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej. 

Rodzina Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki wychował piątkę dzieci. Ze swoją żoną Jadwigą, z którą wziął ślub gdy miał 18 lat, miał czworo dzieci, w tym Mateusza Morawieckiego. Rozstali się kilka lat temu, jednak oficjalnie nie wzięli rozwodu. Morawiecki związał się z Anną, którą poznał w 1976 rokuSpotkali się ponownie na początku lat 90. Doczekali się syna. 

Zobacz także: Kornel Morawiecki szczerze wyznaje: "Mam żonę, ale żyję z inną"

Na co zmarł Kornel Morawiecki?

Kilka miesięcy temu Kornel Morawiecki opowiedział publicznie o swojej chorobie. Na początku była to po żółtaczka, jednak po styczniowym pobycie w szpitalu zdiagnozowano u niego raka trzustki. Przeszedł chemioterapię, jednak potem miał problemy z sercem i nerkami:

Nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju. Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Morawiecki.

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. 

Kornel Morawiecki i Mateusz Morawiecki
EastNews

Kornel Morawiecki miał 78 lat.

Kornel Morawiecki i Mateusz Morawiecki
EastNews

Kornel Morawiecki
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Rodzina żegna Morawieckiego
EastNews
Newsy
Mateusz Morawiecki z całą rodziną pożegnał swojego ojca. Wzruszające chwile w Sejmie

Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego już się rozpoczęły. Pogrzeb polityka został zaplanowany na sobotę, 5 października na godz. 12.00 . Msza odbędzie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, a o godz. 15.00  rozpoczną się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb Marszałka Seniora będzie miał charakter państwowy. Uroczystości Pogrzebowe zaczęły się już w piątek, kiedy o godz. 12.00 w Sejmie wystawiono trumnę z ciałem Kornela Morawieckiego. Polityka pożegnała rodzina i politycy. Zobaczcie relację...

Rodzina Mateusza Morawieckiego żegna Kornela Morawieckiego
EastNews
Newsy
Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Rodzina i bliscy żegnają Marszałka Seniora

5 października o godzinie 12:00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego, Marszałka Seniora, ojca premiera Mateusza Morawieckiego. W mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie wzięli udział rodzina polityka oraz przedstawiciele władzy państwowej, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.  Kornel Morawiecki zmarł 30 września w wieku 78 lat w szpitalu MSWiA w Warszawie w wyniku ciężkiej choroby. Miała raka trzustki. Kornel Morawiecki był polskim politykiem, fizykiem i nauczycielem akademickim, a także działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej oraz posłem i marszałkiem seniorem na sejm VIII kadencji. Został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego:  w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej.  Rodzina Kornela Morawieckiego Kornel Morawiecki wychował piątkę dzieci. Ze swoją żoną Jadwigą, z którą wziął ślub gdy miał 18 lat, miał czworo dzieci, w tym Mateusza Morawieckiego. Rozstali się kilka lat temu, nie wzięli rozwodu. Morawiecki związał się z potem Anną, którą poznał w 1976 roku .  Spotkali się ponownie na początku lat 90. Doczekali się syna, Jerzego. Zobacz także:  Kornel Morawiecki rozstał się z żoną, ale matka Mateusza Morawieckiego była przy nim do samego końca

Katarzyna Glinka, Zofia Zborowska i Marta Żmuda-Trzebiatowska na pogrzebie Jana Kobuszewskiego
East News
Newsy
Ostatnie pożegnanie Jana Kobuszewskiego. Na pogrzebie aktora pojawiły się prawdziwe tłumy

Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali dziś Jana Kobuszewskiego. Wybitny aktor, który występował m.in. w takich hitach jak: "Czterdziestolatek", "Zmiennicy", "Alternatywy 4" czy w "Klanie" , zmarł 28 września, w wieku 85 lat. Dziś prawdziwe tłumy wzięły udział w pogrzebie Jana Kobuszewskiego. Msza żałobna odbyła się w kościele św. Stanisława Kostki, a później trumna z ciałem artysty została złożona na Starych Powązkach. Podczas ostatniego pożegnania Jana Kobuszewskiego został odczytany list od prezydenta, Andrzeja Dudy. Jak wspomina wybitnego aktora?  

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner