Elisabeth Revol o Tomaszu Mackiewiczu na konferencji prasowej Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol Tomasz Mackiewicz i Marek Klonowski w górach
Elisabeth Revol o Tomaszu Mackiewiczu na konferencji prasowej
Zobaczcie, co zdradziła!
1/6
Elisabeth Revol o Tomaszu Mackiewiczu na konferencji prasowej

 

Elisabeth Revol pojawiła się na konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy w Chamonix. Razem z nią na pytania dziennikarzy odpowiadał Ludovic Giambiasi, który jest partnerem wspinaczkowym Francuzki. Do tej pory Revol udzieliła jednego wywiadu dla AFP, w którym opowiedziała o tym, co wydarzyło się na Nanga Parbat i dlaczego nie udało uratować się Tomasza Mackiewicza. Czy zdradziła coś więcej na spotkaniu prasowym?

 

Zobacz: Lekarz polskich himalaistów na postawie zdjęć ocenił stan Tomasza Mackiewicza! "Ten człowiek był na kompletnym zerze"

 

W sieci pojawiło się na razie tylko kilka fragmentów z konferencji prasowej - m.in. na sportowefakty.wp.pl, które cytują zarówno Revol, jaki i Giambiasiego. Francuzi są oburzeni m.in. zachowaniem Pakistańczyków utrudniających akcję ratowniczą. Poznajcie szczegóły na kolejnych slajdach!

 

Zobacz także: Relacja Elisabeth Revol z Nanga Parbat zawiera luki?! Znany himalaista komentuje sprawę!

2/6
Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol
East News

Elisabeth Revol na konferencji prasowej zapewniała, że Tomasza dałoby się uratować, gdyby akcja ratownicza ruszyła szybciej:

Mam w sobie wiele gniewu. Moim zdaniem można było uratować Tomka. Jeżeli akcja ratownicza byłaby przeprowadzona błyskawicznie. Tak się nie stało.- mówiła.

Kto więc zawiódł? Sprawdźcie!

 

Zobacz: Ojciec Tomasza Mackiewicza mocno o Elisabeth Revol: "Spisała Tomka na straty!"

3/6
Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol
East News

Revol i jej przyjaciel podczas konferencji zarzucili Pakistańczykom kłamstwo oraz tłumaczyli, że chcieli oni gwarancji finansowych, które wzrastały z minuty na minutę. Kiedy udało się je zebrać, i tak nie byli chętni to wysłania helikoptera po Mackiewicza (znajdował się na 7000 metrze):

 

Początkowo prosili o 15 tysięcy dolarów, ale z biegiem czasu ta liczba wzrosła do 20 tysięcy, a następnie do 40 tysięcy. Po zorganizowaniu internetowej zbiórki udało się uzyskać 50 tysięcy dolarów w ciągu pięciu godzin. Na próżno Zarządca wojskowych helikopterów wymagał, by pieniądze zostały zdeponowane w biurze. Ambasada Polski zebrała takie fundusze. Stawką było ludzkie życie, a oni okłamali nas. Pakistańczycy powiedzieli, że samoloty osiągną taką wysokość, ale później dowiedzieli się, że nie jest to możliwe - mówił Giambiasi

Zobacz: Żona Tomasza Mackiewicza walczy z hejterami! "Jeżeli nadal będziecie Państwo opluwać Jego i naszą rodzinę..."

4/6
Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol
East News

 

Elisabeth Revol uratowała polska akcja ratownicza, której podziękowała podczas konferencji prasowej. Wspominała również o tym, jak zdobyła Nanga Parbat z Tomaszem Mackiewiczem. Na pełny zapis konferencji musimy jednak poczekać. 

 

Zobacz: "Na szczycie zostawił foliową torebkę. Po 8 latach wyznał, że to były prochy jego syna Xawerego" Poznaj tajemnice Tomasza Mackiewicza

5/6
Tomasz Mackiewicz i Marek Klonowski w górach
Facebook
6/6
Tomasz Mackiewicz w Dzień dobry TVN
East News