"Kler" miał mieć zupełnie inny tytuł! Zmieniono go w ostatniej chwili
Materiały promocyjne

"Kler" miał mieć zupełnie inny tytuł! Dlaczego go zmieniono?

"Kler" miał mieć zupełnie inny tytuł! Zmieniono go w ostatniej chwili
Materiały promocyjne

"Kler" pobił rekord otwarcia w kinach - naprawdę niewiele zabrakło, by przekroczył milion w ciągu całego weekendu (piątek-niedziela) (Polecamy: "Kler" z REKORDEM WSZECH CZASÓW w polskim kinie! Ile widzów obejrzało film w weekend? WYNIKI). Już teraz film Smarzowskiego został okrzyknięty sukcesem. Niewiele osób jednak wie, że "Kler" początkowo miał mieć zupełnie inny tytuł. Opowiedział o tym sam Wojciech Smarzowski.

 

Zobacz: "To jest jak cios w splot słoneczny" Arkadiusz Jakubik opowiada o filmie "Kler". Przy okazji zdradził szczegóły swojej roli. MOCNE!

 

Smarzowski w rozmowie z "Newsweekiem" zdradził, że tytuł jego filmu miał początkowo brzmieć zupełnie inaczej, a mianowicie... "Głęboka taca".

Pierwotnie film miał nosić tytuł "Głęboka taca". Dowiedziałem się, że księża nie mówią "głęboka taca", ale "cicha taca". Liczy się szelest banknotów, nie brzęk monet - powiedział Smarzowski.

 

Czy "Kler" jest oparty na faktach?

W związku z "Klerem" pojawiło się wiele spekulacji, jakoby film miał być wzorowany na faktach. Jak do tych uwag ustosunkowuje się sam Smarzowski? Reżyser, zapytany o to, czy filmowy arcybiskup jest postacią wzorowaną na Sławoju Leszku Głodziu, powiedział wprost by "nie drążyć tematu". Smarzowski mówi, że film nie jest oparty na faktach, chciał pokazać w "Klerze" trzy główne grzechy: "dążenie do władzy, chciwość i żądzę"

 

Zobacz też: "Kler" twórcy muszą oddać miliony złotych dotacji

 

A wy widzieliście już "Kler"? A jeśli nie, to czy się wybieracie do kin?

 

POLECAMY: "Kler"Smarzowskiego nie będzie pokazywany w jednym z kin! Jest zbyt kontrowersyjny?

 

Oglądaliście już "Kler"?

Kler - oglądalnośc, ile widzów

 

Film miał mieć tytuł "Głęboka taca".

Wojciech Smarzowski o "Klerze"
Materiały prasowe

Więcej na temat Wojciech Smarzowski Kler
Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06