Piotr Woźniak Starak w czarnym garniturze Piotr Woźniak-Starak na premierze filmu "Sztuka kochania" Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak Piotr Woźniak-Starak i Alicja Bachleda-Curuś byli parą Piotr Woźniak-Starak spotykał się z Natalią Klimas
Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Potwierdziło się najgorsze. Znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy miał 39 lat. 

Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym. - napisał Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA. 

Mężczyzna zaginął na Mazurach podczas nieszczęśliwego rejsu motorówką po jeziorze Kisajno. 39-latek w niedzielę, 18 sierpnia, nad ranem wypadł z łodzi. 27-latka, która z nim podróżowała, zdołała dotrzeć do brzegu. Policja od razu rozpoczęła poszukiwania zaginionego mężczyzny. W sprawie pojawiało się mnóstwo pytań i nowych wątków. Rodzina producenta wynajęła prywatnych detektywów, a akcję poszukiwawczą włączyło się również wojsko.  Po czterech dniach poszukiwań odnaleziono ciało producenta filmowego.

Zobacz także: Prokuratura potwierdza: to Piotr Woźniak-Starak miał wypadek na jeziorze Kisjano. Trwają poszukiwania

Kim był Piotr Woźniak-Starak? Skąd pochodził? Kim są jego rodzice? 

1/7
Piotr Woźniak Starak w czarnym garniturze
East News

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak urodził się 1 stycznia 1980 roku. Jego matką jest Anna Woźniak-Starak, zaś ojczymem Jerzy Starak, jeden z najbogatszych Polaków. Piotr nie zdecydował się współpracować z ojcem w jego firmach, jego pasją było produkowanie filmów. 

Miałem 25 lat i wróciłem do Polski. Dostałem dobrą posadę w agencji reklamowej. Wtedy pewna doświadczona osoba z branży powiedziała: z twoją kreatywnością powinieneś robić filmy, reklama za bardzo cię ograniczy. No to zaciągnąłem się do pracy przy realizacji "Strajku" Volkera Schlöndorffa - opowiadał o początkach swojej kariery w rozmowie z "Pulsem Biznesu". 

Mało kto wie, że Piotr Woźniak-Starak współpracował z samym Andrzejem Wajdą! Na początku swojej kariery został asystentem wybitnego reżysera podczas produkcji filmu "Katyń". Pracował również przy serialu "Oficerowie". Jednak największy rozgłos przyniosły mu całkiem inne filmy...

2/7
Piotr Woźniak-Starak na premierze filmu "Sztuka kochania"
East News

Piotr Woźniak-Starak jako producent filmowy znalazł się na ustach wszystkich wraz z wielkim sukcesem filmu "Bogowie". Woźniak-Starak wyprodukował ten kinowy hit z pamiętną rolą Tomasza Kota jako Zbigniewa Religi. Film znalazł się na liście 30 najchętniej oglądanych premier kinowych po 1989 roku (na 23. miejscu!) Podobno mąż Agnieszki Woźniak-Starak zarobił na nim aż 4 miliony złotych.

Na samym początku trochę przeszkadzało. Jako młody producent chodziłem i prosiłem o pieniądze na projekty filmowe, które są dosyć ryzykowne. Wszyscy patrzyli jak na wariata i mówili: "Niech tata da. Przecież ma". I od tej ściany odbijałem się przy "Bogach" dosyć często. A teraz, po sukcesie filmu, działa to na korzyść Watchout Productions - zaznaczył Piotr Woźniak-Starak w rozmowie z magazynem "Forbes". 

Kolejnym wielkim sukcesem Piotra Woźniaka-Staraka okazał się być film "Sztuka kochania" w reżyserii Marii Sadowskiej, w którym główną rolę Michaliny Wisłockiej zagrała Magdalena Boczarska. Co ciekawe, to żona, Agnieszka Woźniak-Starak skłoniła go do tego, aby wziąć na warsztat biografię tej wyjątkowej seksuolożki. Zresztą ich związek to też gotowy scenariusz na film. Zobaczcie poniżej!

3/7
Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak
East News

Małżeństwo Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka

Para poznała się podczas Balu Fundacji TVN. Piotr Woźniak-Starak ponoć od razu zakochał się w pięknej Agnieszce Szulim. Para początkowo ukrywała swoją miłość. Jednak pod koniec 2014 roku postanowili pojawić się razem na premierze filmu "Obywatel".

Niedługo później Piotr Woźniak-Starak zdecydował się na odważny krok. Podczas kolejnej edycji Balu Fundacji TVN producent wyszedł na środek sali i w obecności wszystkich gości poprosił swoją ukochaną o rękę! Agnieszka Szulim nie kryła wzruszenia i oczywiście przyjęła oświadczyny.

Zobacz także: Karolina Malinowska opisała zaręczyny Agnieszki Szulim i Piotra Staraka: "Moment wart miliony"

27 sierpnia 2016 roku odbył się ich bajkowy ślub. Para zaprosiła swoich gości do Wenecji. Wśród zaproszonych osób znalazła się między innymi Magdalena Boczarska i jej partner, Mateusz Banasiuk oraz Nergal. Agnieszka Szulim zaprezentowała kilka sukien ślubnych!

Nie wierzę, że coś jest nam dane raz na zawsze i wiecznie będzie dobrze. Stworzenie dobrego związku wymaga wysiłku: trzeba o sobie pamiętać, dbać o siebie, wspierać się, umieć wybaczać, mieć wobec siebie tolerancję. Dzisiaj łatwo się zakochujemy, łatwo odkochujemy. Ale dzisiaj w ogóle wszystko jest takie łatwe, szybkie, obrazkowe, mało w tym treści - mówiła jeszcze niedawno Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z magazynem "Viva!". 

Agnieszka Woźniak-Starak okazała się kobietą, z którą Piotr chciał spędzić całe życie. Wcześniej o jego związkach było bardzo głośno.

4/7
Piotr Woźniak-Starak i Alicja Bachleda-Curuś byli parą
East News

Związek Piotra Woźniaka-Staraka i Alicji Bachledy-Curuś

Pierwsze wzmianki o ich związku pojawiły się w 2002 roku. To właśnie wtedy Piotr i Alicja mieli po raz pierwszy dać sobie szansę. Młoda aktorka wyjechała wtedy do Stanów Zjednoczonych, aby uczyć się aktorstwa w prestiżowej szkole Lee Strasberga. Piotr Woźniak-Starak również ruszył za ukochaną. Producent studiował w Nowym Jorku w prestiżowej Parsons School for Design. Niestety, chwilę później Alicja Bachleda-Curuś wyjechała do Los Angeles, a ich drogi się rozeszły...

Kilkanaście lat później w mediach znowu pojawiły się doniesienia, jakoby stare uczucie między nimi odżyło. Ponoć Alicja coraz więcej czasu spędzała w towarzystwie Piotra. Para wyjechała nawet do posiadłości Staraków na Mazurach. 

Byli tam przyjaciele Piotra. Para nie kryła uczuć, ale wszyscy dostali zakaz mówienia o ich związku - twierdziła wtedy informatorka "Party".

Jak skomentował te doniesienia Piotr?

Oboje wiemy, że nie unikniemy zainteresowania mediów, ale ja mocno wierzę, że moja praca i filmy, które produkuję, będą interesować widzów niezależnie od tego, jak wygląda moje życie prywatne - stwierdził wtedy Piotr w rozmowie z "Show".

Ostatecznie próba ratowania związku nie udała się, a każde z nich poszło w swoją stronę. Pamiętacie, z kim jeszcze spotykał się Piotr?

5/7
Piotr Woźniak-Starak spotykał się z Natalią Klimas
East News

Związek Piotra Woźniaka-Staraka i Natalii Klimas

Mało kto pamięta, że w przeszłości Piotr Woźniak-Starak spotykał się również z Natalią Klimas. Para poznała się w Stanach Zjednoczonych, gdzie oboje studiowali. Natalia i Piotr spędzili ze sobą 2,5 roku. Jednak ten związek nie przetrwał próby czasu. Jak wspomina go Natalia Klimas?

To jest pierwszy raz, kiedy o tym mówię. Minęły dwa lata od naszego rozstania, więc to jest dla mnie temat już zamknięty. Minęło już dużo czasu, ale jasne, że bolało. Myślę, że byłabym niefajną osobą, gdyby to po mnie spłynęło. Naprawdę kochałam. Było to wspaniałe 2,5 roku życia – zdradziła Natalia Klimas w programie Krzysztofa Ibisza. 

6/7
Kim są rodzice Piotra Woźniaka-Staraka?
East News

Kim są rodzice Piotra Woźniaka-Staraka, Anna i Jerzy?

Mamą Piotra Woźniaka-Staraka jest Anna Woźniak-Starak, restauratorka, bizneswoman i kolekcjonerka sztuki. W przeszłości pracowała między innymi jako modelka dla Mody Polskiej. Odnosiła także sukcesy w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez jakiś czas mieszkała z mężem. Anna Starak wzięła udział w pierwszym w USA pokazie kolekcji Gianniego Versace. Z pierwszego małżeństwa ma syna, Piotra.

Drugim mężem Anny Starak jest Jerzy Starak, jeden z najbogatszych Polaków. Jego majątek szacowany jest na 6 miliardów złotych. Jerzy Starak posiada udziały w koncernach farmaceutycznych: Polpharmie i Polfie, a także udziały Herbapolu Lublin i Zakładów Tłuszczowych Kruszwica. Wraz z żoną jest współwłaścicielem Belvedere — Łazienki Królewskie, a także właścicielem Spectra Holding. 

Jerzy Starak, tak jak Anna Woźniak-Starak, dwukrotnie brał ślub. Owocem jego pierwszego małżeństwa jest syn Patryk. Z kolei wraz z Anną doczekał się córki, której dali na imię Julia. Kim jest młodsza siostra Piotra Woźniaka-Staraka? Zobaczcie poniżej!

7/7
Piotr Woźniak-Starak ze swoją siostrą, Julią
East News

Kim jest Julia Starak, siostra Piotra Woźniaka-Staraka?

Julia Starak jest córką Anny i Jerzego Staraków. Siostra Piotra ukończyła szwajcarski Aiglon College, a także amerykański Uniwersytet Browna, gdzie studiowała neurologię i ekonomię. Julia Starak na stałe mieszka w Zurichu. Niedawno siostra Piotra Woźniaka-Staraka stanęła na ślubnym kobiercu. Jej mężem został pochodzący ze Szwajcarii Fabrizio.