Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
FORUM/Splash News/EAST NEWS
Newsy

"The Crown": Kim był Dodi Al-Fayed, ostatni kochanek księżnej Diany? Zginął razem z nią w paryskiej kraksie

Syn miliardera, playboy, który podbijał serca gwiazd kina, czyli Dodi Al-Fayed – to z nim księżna Diana spędziła ostatnie godziny swojego życia. Co ich łączyło?

Tragiczny wypadek z 31 sierpnia 1997 roku, w którym zginęła księżna Diana, wstrząsnął nie tylko Wielką Brytanią, ale i całym światem. Uwaga obywateli skupiła się tak bardzo na śmierci królowej ludzkich serc oraz późniejszych uroczystościach żałobnych, że niektórzy nie pamiętają dziś, że wraz z nią życie stracił również Dodi Al-Fayed. Choć syn milionera sam nigdy nie uchodził za wielką gwiazdę show-biznesu, to był znany w środowisku. Romansował z najsłynniejszymi kobietami świata jak Winona Ryder czy Tina Sinatra. Według Martyna Gregory’ego, autora książki o ostatnich dniach Lady Di, była partnerka księcia Karola feralnego dnia jechała z hotelu Al-Fayeda do jego apartamentu. Ona została pochowana na oczach tłumów, on w tym samym czasie miał skromny pogrzeb muzułmański w centralnym meczecie w Londynie. Media nadal spekulują na temat tego, co naprawdę łączyło księżną Dianę i producenta filmowego. Jedni widzą w nim jej przyjaciela, inni kochanka, z którym być może planowała wspólną przyszłość. Kim był Dodi Al-Fayed?

Dlaczego po śmierci królowej jest mniej kwiatów niż po śmierci księżnej Diany? Znamy odpowiedź!

Dodi Al-Fayed, czyli „ten, na którym można polegać”

Choć w branży filmowej uchodził za bogacza i playboya, który interesował się gwiazdami kina, prawdopodobnie świat nie zainteresowałby się Dodim Al-Fayedem aż tak, gdyby w sierpniu 1997 roku mężczyzna nie zginął w tej samej limuzynie co księżna Diana. Emad El-Din Mohamed Abdel Moneim Fayed (tak brzmi jego pełne imię) przyszedł na świat 15 kwietnia 1955 roku w Aleksandrii, w Egipcie. Jego tradycyjne imię Emad znaczy „ten na którym można polegać”.

Zobacz także: Przyjaciółka księżnej Diany martwi się o księcia Williama i Harry'ego: "To obrzydliwe i chore"

Zdjęcia z planu
FORUM

Ostatni mężczyzna Lady Di był synem Mohammeda Al-Fayeda – egipskiego miliardera, który pracował w firmie importującej meble, należącej do Adnana Khashoggiego. Starszy Al-Fayed w 1953 roku poznał siostrę swojego szefa, Samirę, z którą rok później wziął ślub. Owocem ich miłości był Dodi.  Jego rodzice rozstali się zaledwie kilka lat po tym, jak przyszedł na świat.

Po rozpadzie małżeństwa rodziców Dodi Al-Fayed rzadko widywał ojca, który założył nową rodzinę z kobietą pochodzącą z Finlandii, jednak nie mógł narzekać na brak wygód. Przez długie lata miał pod ręką służbę i często podróżował. Jego matka wyszła za kuzyna i kursowała między Kairem, Paryżem a Madrytem. Od czasu do czasu Dodi odwiedzał ojca w Egipcie i Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia z planu
FORUM

Mohammedowi Al-Fayedowi zależało, aby jego syn otrzymał prestiżowe wykształcenie, dlatego kiedy Dodi miał 13 lat, rozpoczął naukę w ekskluzywnej szkole w Szwajcarii. Nie dotrwał tam jednak nawet do końca roku ze względu na zbyt wysoki poziom. Chłopak wciąż mógł liczyć na swojego ojca. Jako nastolatek żył w Londynie, utrzymując się z kieszonkowego, które mogło sięgać nawet 100 tysięcy funtów. Mając 19-lat, postanowił zaciągnąć się do szkoły wojskowej Royal Military Academy w Sandhurst. To tam później kształcili się książęta William i Harry.

Playboy branży filmowej

Mijały lata, a Dodi Al-Fayed nadal nie znalazł swojej drogi. Przygoda z akademią wojskową skończyła się zaledwie po sześciu miesiącach. Później syn miliardera próbował zostać pilotem w siłach powietrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ojciec przerzucał go między swoimi spółkami, powierzając różne stanowiska, na których ostatecznie młody Al-Fayed się nie sprawdzał. Mimo to Dodi cały czas żył z fortuny seniora.

Zdjęcia z planu
FORUM

Wreszcie do głosu doszła wielka miłość Dodiego – kino. Jego firma weszła na rynek w 1979 roku i zajęła się produkcją filmów. Pierwszy sukces przyszedł już po dwóch latach. „Rydwany ognia”, które w 1981 roku współprodukował młody Al-Fayed, otrzymał aż pięć Oscarów. Dodi nie był już nikim. Wówczas oddał się drugiej miłości – gwiazdom. I tak zaczął romansować z Valerie Perrine.

Księżna Diana nie była pierwszą znaną kobietą, która pojawiała się razem z Dodim Al-Fayedem. Producent filmowy wiązał się z takimi sławami jak Winona Ryder, Joanne Whalley, Brooke Shields, Mimi Rogers czy Tanya Roberts. Chętnie pokazywał się też w towarzystwie modelek: Koo Stark, Marie Helvin, Julią Tholstrup i Traci Lind. Prasa rozpisywała się też o jego romansach z Tiną Sinatrą oraz Charlotte Hambro, wnuczką Winstona Churchilla.

Zdjęcia z planu
FORUM

Dodi Al-Fayed i księżna Diana na jachcie

Po raz pierwszy Dodi Al-Fayed miał spotkać księżną Dianę w 1986 roku. Lady Di obserwowała z trybun mecz polo, w którym grali egipski producent filmowy oraz jej ówczesny mąż, książę Karol. Wtedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że dekadę później dojdzie do skandalu. W 1997 roku świat ujrzały zdjęcia królowej ludzkich serc, całującej się na jachcie z Dodim. Playboy świata kina był wówczas zaręczony z modelką Kelly Fisher, która postanowiła pozwać go o porzucenie przed ołtarzem, wnosząc o ogromne odszkodowanie.

Choć młody Al-Fayed spotykał się już ze znanymi kobietami, nie przypuszczał, że znajomość z księżną Dianą wywróci jego świat do góry nogami. Dziennikarze nieustannie się do niego dobijali, atakując jego prywatność. Mimo zamieszania producent postanowił zaprosić Lady Di oraz jej synów do Saint-Tropez. Później wybrali się już tylko we dwoje, budząc jeszcze większe zainteresowanie mediów.

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

Od tego momentu prasa nieustannie spierała się co do relacji Dodiego i księżnej Diany. Przyjacielski pocałunek pocieszenia, a może początek ognistego romansu? Nie było dnia, by w mediach nie pojawiały się domysły na temat zaręczyn i planowania wspólnego życia księżnej Walii i producenta filmowego. Oni jednak nigdy nie odnieśli się do plotek.

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

Czy parę przyjaciół – lub kochanków – czekało bajkowe życie? Księżna Diana wreszcie miała szansę oderwać się od rodziny królewskiej i zapomnieć o nieudanym małżeństwie z księciem Karolem, a Dodi Al-Fayed mógł zerwać z łatką playboya i rozpocząć stabilne życie u boku jednej kobiety. Tego jednak nie wiemy, ponieważ ich historia doczekała się brutalnego zakończenia w tunelu Alma w Paryżu.

Ojciec Dodiego Al-Fayeda jest pewien, że jego syn został zamordowany

Śmierć księżnej Diany wywołała szereg teorii spiskowych. Przekonany o tym, że zdarzenie z 31 sierpnia 1997 roku nie było przypadkowe, jest ojciec Dodiego Al-Fayeda. Sam wysnuł ponad 170 teorii, które podważają ustalenia francuskich śledczych. Już w dniu tragedii starszy multimiliarder stwierdził, że było to „dopracowane” morderstwo.

Mohammed Al-Fayed
Jonathan Hordle/REX/EAST NEWS

Mohammed Al-Fayed od 25 lat nie zmienia zdania i twierdzi, że Windsorowie nie akceptowali związku matki przyszłego króla z muzułmaninem. Jego zdaniem najbardziej na śmierci księżnej Walii zależało księciu Filipowi oraz księciu Karolowi. Później egipski bogacz, który jest właścicielem m.in. paryskiego hotelu Ritz, oświadczył, że księżna Diana spodziewała się dziecka z jego synem. Większość teorii została obalona jednak przez specjalistów, którzy pracowali przy wypadku.

Mohammed Al-Fayed
ABACA/EAST NEWS

Zobacz także: Laureatka Oscara uderza w serial "The Crown" i apeluje o szacunek dla Elżbiety II

Znaliście historię ostatniego mężczyzny księżnej Diany? Możemy się spodziewać, że wątek ich znajomości zostanie poruszony w hitowej produkcji Netflixa. Serial "The Crown" na długo przed premierą zaczął budzić kontrowersje ze względu na fabułę.

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed
Splash News/EAST NEWS

East News
Newsy
Przyjaciółka Diany o zachowaniu mamy księżnej Kate: "To naprawdę dno"! Będzie SKANDAL w rodzinie królewskiej?
Matka księżnej Kate obraziła księżną Dianę?

  Księżna Diana zmarła tragicznie 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Lady Di jechała wraz ze swoim ukochanym Dodim Al-Fayedem samochodem, gdy nagle zaczęli ścigać ją paparazzi żądni sensacji. Kierowca auta próbował ich zgubić, jednak rozbił się w tunelu. Choć księżna Diana niemal natychmiast została przetransportowana do szpitala, nie udało się jej uratować . Ukochany Lady Di zginął na miejscu. Książę Harry i książę William wciąż rozpamiętują ten tragiczny dzień , kiedy stracili swoją mamę. Teraz jednak zanosi się na skandal. Przyjaciółka Diany uznała bowiem, że matka Kate Middleton ... obraziła pamięć o tragicznie zmarłej księżnej!    Zobacz także: Czy księżna Diana była w ciąży w momencie wypadku?   Rodzice Kate Middleton prowadzą dobrze prosperujący biznes, a mianowicie sprzedają kostiumy dla dzieci. W tej branży zbliża się właśnie gorący okres, którym jest Halloween. Każde dziecko chce wyglądać ładnie, a jednocześnie strasznie. Stąd też zrodził się chyba pomysł na przebranie pt. "Zombie Sleeping Princess", czyli księżniczkę-zombie. Na stronie sklepu można było przeczytać, że dziewczynka, która wybierze ten kostium będzie - najstraszliwszą księżniczką na każdym przyjęciu. Simone Simmons, przyjaciółka Lady Di uważa, że jest ono karygodne i jednoznacznie kojarzy się ze zmarłą w 1997 roku księżną! Kobieta w rozmowie z "Daily Star" stwierdziła, że to przebranie jest chore.    - To naprawdę dno - zakończyła swoją wypowiedź Simone Simmons.    Co ciekawe, po tej wypowiedzi wspomniany kostium zakrwawionej księżniczki zniknął ze strony internetowej sklepu. Uważacie, że Simone Simmons miała słuszne skojarzenie ze zmarłą księżną Dianą?   POLECAMY: Ostatni list Diany ujrzał światło dzienne! Do kogo go skierowała?   Kate Middleton’s...

Księżna Diana w białym kapeluszu
AP/East News
Newsy
Księżna Diana zginęła 25 lat temu. Bulimia, depresja, tragiczny wypadek... Tak wyglądało jej życie
Jak zginęła księżna Diana i jakie były jej ostatnie słowa? Życie królowej ludzkich serc nie było usłane różami. Poznajcie jej dramatyczną historię

Księżna Diana to absolutnie ikoniczna postać dla Brytyjczyków. Choć od jej śmierci minęło już 25 lat to jednak "królowa ludzkich serc" wciąż wywołuje emocje - zwłaszcza w takich momentach, jak rocznica tragicznego wypadku.  Choć zawsze była uśmiechnięta i pełna ciepła, to jednak w jej życiu nie brakowało dramatycznych momentów. Depresja, bulimia, nieudane małżeństwo... I kiedy w końcu wszystko zaczęło się układać, jej życie przerwał tragiczny wypadek, którego świat nigdy nie zapomni. Zobacz także:  Lekarz, który walczył o życie księżnej Diany po wypadku po raz pierwszy zabrał głos! "Nie mogliśmy jej uratować" Życie Diany u boku księcia Karola Nie jest tajemnicą, że małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola , od początku nie należało do udanych. Choć 29 lipca 1981 roku, gdy przysięgali sobie miłość i wierność w Katedrze Św. Pawła w Londynie, wyglądali na zakochanych i szczęśliwych, to jednak szybko okazało się, jak naprawdę ma się ich relacja. Już w pierwszych tygodniach małżeństwa, Diana przeżywała bardzo trudne chwile, które przypłaciła poważnymi problemami psychicznymi i zaburzeniami odżywiania.  Wszystko przez dawną miłość księcia Karola, Camillę. Tak naprawdę to ona zawsze była w jego sercu. Nawet narodziny Williama i Harry'ego nie zmieniły podejścia księcia do swojej żony. Syn królowej Elżbiety II z dnia na dzień tracił zainteresowanie Dianą. Męczyły go jej humory, a życie u jej boku było dla niego zbyt nużące. "Królowa ludzkich serc" pozostawiona sama sobie, popadła w bulimię i depresję. Gdy na jaw wyszły zapiski księżnej Diany, które pochodziły z jej pamiętnika dowiedzieliśmy się, że po każdej kłótni z Karolem samookaleczała się. Do ręki brała nóż do cytryn i rozcinała swoją skórę na udach i...

księżna Diana, książę William, książę Harry, książę Karol
East News
Newsy
Po 20 latach brat księżnej Diany wyjawił PRAWDZIWE miejsce pochówku Lady Di!
Po 20 latach brat księżnej Diany wyjawił PRAWDZIWE miejsce pochówku Lady Di!

Gdzie jest pochowana księżna Diana? Do tej pory za miejsce pochówku Lady Di uważano rodzinny grób w Althorp Park. Brat księżnej Diany,  Earl Spencer, po niemal 20 latach od śmierci siostry, zdradził, że księżna Diana spoczywa w zupełnie innym miejscu niż podano do publicznej wiadomości. Myląca informacja miała zostać podana celowo opinii publicznej w celu uniknięcia profanacji miejsca spoczynku księżnej Diany. Diana nie jest pochowana na terenie posiadłości swojej rodziny, jak zawsze było to mówione. Rodzina królewska chciała uniknąć sprofanowania grobu przez niektórych wielbicieli Diany i ukryła ciało w innym miejscu niż wszyscy myślą - powiedział Spencer w wypowiedzi dla serwisu internetowego "Radar Online". Gdzie znajduje się prawdziwy grób księżnej Diany?   Zobacz też:  Księżna Diana przyłapała księcia Karola z Camillą na... To musiało być straszne!   Gdzie jest grób księżnej Diany? Brat księżnej Diany, Earl Spencer, zdradził, że Lady Di została pochowana w kościele St. Mary’s Church w Great Brington. Księżna Diana spoczywa w tym samym miejscu, w którym znajduje się urna z prochami jej ojca. Miejsce jest zabezpieczone dwumetrowym płotem oraz czujnikami ruchu. 31 sierpnia minie dokładnie 20 lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Od kilku tygodni nie ma dnia, żeby nie pojawiały się kolejne rewelacje na temat życia księżnej Diany. W niedzielę Channel 4 opublikował nagrania, okrzyknięte już "taśmami Diany", na których księżna sama opowiada o bulwersujących faktach ze swojego życia m.in. walce z bulimią, próbach samobójczych czy seksie z księciem Karolem. Brytyjska rodzina królewska w żaden sposób nie komentuje nowych informacji, pojawiających się w mediach na temat księżnej Diany.   Polecamy:  Księżna Diana planowała małżeństwo z Dodim Al-Fayedem tuż przed tragiczną...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik