Ranking - kto odpadał z programów niesłusznie?

Emocje po ostatnim odcinku "Dance Dance Dance" jeszcze nie opadły. Z show musieli pożegnać się Kasia Dziurska i Emilian Gankowski. Zadecydowały o tym tylko i wyłącznie noty od jurorów. Na Idę Nowakowską spadła fala krytyki za ostre oceny, a niektórzy widzowie programu piszą wprost, że to bardzo niesprawiedliwy werdykt.

Warto jednak przypomnieć, że nie tylko porażka (choć w tym przypadku to raczej nieadekwatne słowo) Emila i Kasi wzbudzała tak spore emocje. Znaleźliśmy kilka innych przypadków, kiedy to werdykty jury i widzów były mocno zaskakujące!

Zobacz także: Ida Nowakowska do Kasi Dziurskiej: "Nie wskoczyłaś na ten żyrandol przez ciebie, Emil"! Szokująca ocena jurorki...

1/5
Natalia Szroeder i Michał Grobelny w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Podobnie jak w "Dance Dance Dance", w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" o wyniku decydują tylko i wyłącznie jurorzy. Widzowie nie mają wpływu na oceny, dlatego tak często wzbudzają one skrajne emocje. Największe towarzyszyły finałowi czwartej edycji show, kiedy okazało się, że Natalia Szroeder i Michał Grobelny, faworyci znacznej części widzów, nie dostali się do finałowej czwórki. Natalii zabrakło... 5 punktów, Michałowi... tylko trzech! Co ciekawe, wokalista wygrał aż w dwóch odcinkach show, a wokalistka zachwyciła cały świat jako Whitney Houston! To jednak nie zagwarantowało im miejsca na podium... 

2/5
Natasza Urbańska w Jak oni śpiewają

Finał pierwszej edycji "Jak oni śpiewają" przyniósł spore zaskoczenie. Decyzją widzów (co warto zaznaczyć) show wygrała Agnieszka Włodarczyk, choć ciut wyższe noty zdobywała Natasza Urbańska, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Jeszcze większym szokiem było ściągnięcie Nataszy ze sceny przez jej partnera Janusza Józefowicza. Wówczas sugerowano, że aktorka ma konflikt z Agnieszką, co oczywiście okazało się bzdurą. W 2017 roku obie wystąpiły na jubileuszu Teatru Buffo. Fani Urbańskiej do dziś jednak przeżywają ten fakt i nie godzą się z decyzją...

3/5
Natasza Urbańska w Tańcu z Gwiazdami

Po udziale w "Tańcu z Gwiazdami" Natasza Urbańska doskonale wiedziała, czym jest syndrom drugiego miejsca. Od zwycięstwa w dziesiątej edycji show dzieliło ją... 0,02 procenta głosów (triumfowała Anna Mucha z wynikiem 50.01 procenta). Należy dodać, że noty od jurorów w finale show nie liczą się. Gdyby patrzeć tylko na nie, wygrać powinna Natasza. 

4/5
Justyna Steczkowska w Tańcu z Gwiazdami

Podobna sytuacja spotkała Justynę Steczkowską w szóstej edycji "Tańca z Gwiazdami". Gwiazda dotarła do finału programu, jednak ostatecznie przegrała z Anną Guzik, będącą wówczas na szczycie popularności. Nie da się ukryć, że aktorka "Na wspólnej", według ocen jurorów, tańczyła znacznie gorzej. Już w trakcie finału apelowali do widzów: "Niech wygra taniec", sugerując, że to jednak Steczkowskiej należy się Kryształowa Kula. Fani show zadecydowali jednak inaczej.

5/5
Dawid Kwiatkowski w Tańcu z Gwiazdami

"Z programem muszą pożegnać się... Dawid i Janja" - kiedy Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut wypowiedzieli te słowa w półfinale pierwszej, polsatowskiej edycji "Tańca z Gwiazdami", serca setek tysięcy fanek Dawida Kwiatkowskiego przestały bić. 18-letni wówczas gwiazdor miał wszystko, żeby wygrać Kryształową Kulę - dobre oceny jury, setki fanek, ogromną popularność w sieci... Musiał jednak pogodzić się z zajęciem trzeciego miejsca (wyżej były tylko Joanna Moro i Aneta Zając). Zabrakło... esemesów.

Jaki z tego wniosek? Kiedy mamy wpływ na wynik programu (choć nie zawsze) i możemy oddać głos na swojego ulubieńca, a nie chcemy później narzekać i denerwować się, a co gorsza, hejtować wszystkich innych w sieci, że odpadł, warto sięgnąć po telefon i wysłać sms. To nie kosztuje dużo, a spokój i brak wyrzutów sumienia zagwarantowany!