Julia Wyszyńska sama odeszła z Na dobre i na złe

Prezes Kurski zwolnił z "Na dobre i na złe" aktorkę, która... sama wcześniej odeszła z serialu?

Julia Wyszyńska sama odeszła z Na dobre i na złe

Prezes Jacek Kurski zwolnił Julię Wyszyńską za udział w kontrowersyjnym spektaklu "Klątwa"? Aktorka "Na dobre i na złe" miała stracić pracę w serialu, bo... "nie ma i nie będzie w TVP miejsca dla osób poniżających świętości Polaków czy nawołujących do mordu politycznego" - jak mówił prezes TVP. Tymczasem, jak dowiedzieliśmy się z produkcji serialu, wątek grany przez Wyszyńską zniknął z serialu już w grudniu i nie miał być kontynuowany!

O co więc chodzi z tym zwolnieniem? 

 

Julia Wyszyńska sama odeszła z "Na dobre i na złe"

Od kilku dni w sieci dyskutuje się na temat spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Olivera Frljić. W trakcie sztuki Julia Wyszyńska odgrywa m.in. seks oralny z figurą papieża Jana Pawła II oraz wygłasza kwestię na temat "zbiórki pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego". Środowiska prawicowe i kościelne są tym zbulwersowane. Przed Teatrem Powszechnym zebrała się grupa protestujących. 

Z kolei Jacek Kurski poinformował, że aktorka straci pracę w serialu:

Ta pani sama podjęła decyzję o zerwaniu współpracy z TVP dokonując aktu zbezczeszczenie postaci świętego Jana Pawła II. Takich rzeczy nie można akceptować - cytuje Kurskiego prawicowy portal. 

Tymczasem, jak się okazuje, Wyszyńska miała sama odejść z serialu, już w grudniu minionego roku! Recenzent teatralny "Gazety Wyborczej" Witold Mrozek przypomniał o tym na Facebooku:

"Portal Karnowskich ogłosił, że prezes Kurski wyrzucił aktorkę Julię Wyszyńską z popularnego serialu TVP. (...) Rzecz w tym, że Wyszyńska z serialu odeszła sama przeszło miesiąc temu (...) Kurski niewątpliwie musi bardzo chcieć się wykazać" - napisał Mrozek na Facebooku.

Sama aktorka miała o tym napisać na Facebooku, jednak jej fanpage został usunięty. Potwierdzenie tej informacji uzyskaliśmy jednak również od produkcji "Na dobre i na złe":

Ostatni odcinek serialu "Na dobre i na złe" z udziałem Julii Wyszyńskiej został wyemitowany 21 grudnia 2016r. i ze względu na rozwiązania scenariuszowe, wątek bohaterki granej przez tę aktorkę nie był planowany do kontynuacji -  mówi nam Aldona Rusiniak z PR-u produkcji Na dobre i na złe.

O czym jest "Klątwa"?

Sztuka budzi wiele kontrowersji. Dlaczego? 

W momencie, w którym związek Kościoła i państwa wydaje się nierozerwalny, a władza organów kościelnych próbuje wpłynąć na funkcjonowanie świeckich instytucji oraz na decyzje jednostek, twórcy spektaklu sprawdzają, czy opór wobec tych mechanizmów jest jeszcze możliwy. Na ile katolicka moralność przenika podejmowane przez nas decyzje? Jak wpływa na światopogląd osób, które deklarują niezależność od Kościoła, a jakie konsekwencje posiada dla tych, którzy uważają się za katolików? A przede wszystkim: na ile sztuka współczesna jest zdeterminowana przez religijną cenzurę, autocenzurę i unikanie zarzutu o „obrazę uczuć religijnych”?  - czytamy na stronie Teatru.

Zobacz: Gwiazdor "Na dobre i na złe" zostanie tatą! Dziecko aktora już wkrótce pojawi się na świecie

 

Kim jest Julia Wyszyńska z Na dobre i na złe? 

Julia Wyszyńska ma 31 lat, urodziła się w Mysłowicach. Jest polską aktorką filmową, teatralną i serialową. W 2006 roku ukończyła Studium Teatralne przy Teatrze Śląskim w Katowicach, zaś  w 2010 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie. W teatrze debiutowała rolą Zabawnisi w spektaklu Stanisława Ignacego Witkiewicza „Nowe wyzwolenie” w reż. E. Marciniak w Bielsku Białej. Widzowie znają ją m.in. z serialu "Czas Honoru", "Hotel 52", "Lekarze" czy "Komisarz Alex". 

 

Zobacz: W "Na dobre i na złe" oświadczyny Barta! Jak do tego dojdzie? FOTOSTORY

 

O Julii Wyszyńskiej jest teraz głośno.

Julia Wyszyńska ze spektaklu Klątwa

 

Czy Jacek Kurski nie wiedział, że Julia sama odeszła z serialu?

Jacek Kurski na koncercie ku pamięci Przemysława Gintrowskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej na temat Jacek Kurski Na dobre i na złe
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01