Michał Wrona - kim był?
ONS
Newsy

Wielki sukces "Demona"! Film tragicznie zmarłego Marcina Wrony nagrodzony w Ameryce

Wielki sukces "Demona"! Film tragicznie zmarłego Marcina Wrony nagrodzony w Ameryce

Wielki sukces filmu "Demon" w Ameryce! Film tragicznie zmarłego Marcina Wrony dostał wyróżnienie na festiwalu wielbicieli fantastyki i mrocznego klimatu Fantastic Fest w Austin w stanie Texas. "Demon" został wyróżniony w kategorii "Horror Features". Polacy będą mogli go zobaczyć już 16 października. 

"Hotel Paradise": Jak Pan Lektor, stał się Panem Lektorem? "Ja żyję z tymi tekstami"

Wielki sukces Marcina Wrony w Ameryce

Marcin Wrona niestety nie doczekał swojego sukcesu. Zmarł tragicznie podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Reżyser popełnił samobójstwo w pokoju hotelowym.O jego filmie było głośno już dawno. Dzieło zadebiutowało na festiwalu filmowym w Toronto, gdzie zebrało same pozytywne opinie. Marcin Wrona fascynował się takim klimatem filmów i w jednym z wywiadów przyznał, że "zło jest pociągające". 

 

Wybierzecie się do kina?

 

Marcin Wrona na premierze filmu

Michał Wrona na premierze filmu

Marcin Wrona na festiwalu filmowym w Gdyni

Marcin Wrona nie żyje

Marcin Wrona z żoną

Michał Wrona z żoną

 

 

Powrót do przyszłości kadr
youtube
Newsy
Pamiętacie "Powrót do przyszłości"? To dziś jest ten dzień, kiedy przybył Marty McFly!
Pamiętacie "Powrót do przyszłości"? To dziś jest ten dzień, kiedy przybył Marty McFly!
Michał Wrona - kim był?
ONS
Newsy
"Demon" to ostatni film Marcina Wrony. Na swoim koncie miał mnóstwo zagranicznych sukcesów!
Przypominamy sylwetkę zmarłego reżysera

Nie żyje Marcin Wrona, 42-letni reżyser , który został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jego film "Demon" będzie walczył o nagrodę główną podczas dzisiejszej gali (na początku uczczono jego pamięć ). Jednak Wrona ma na swoim koncie mnóstwo innych sukcesów. Przypominamy Wam sylwetkę Marcina Wrony! Kim był MarcinWrona? Marcin Wrona urodził sie 25 marca w 1973 roku. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie. Ukończył również reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytety Śląskiego w Katowicach, gdzie otrzymał tytuł doktora.  Już jego pierwszy samodzielnie wyreżyserowany film "Człowiek magnes" osiągnął wielki sukces. Wrona odwiedził około 100 międzynarodowych festiwali, otrzymując wiele nagród m.in. na Tribeca Film Festival w kategorii Najlepszy Film Studencki. Jego debiutancki film "Moja krew" (z udziałem m.in. Eryka Lubosa czy Romy Gąsiorowskiej) miał swoje premierę na Festiwalu Filmowym w Rzymie (2009 rok). Największą sławę zdobył tuż po premierze filmu "Chrzest". Film otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia (2010) oraz wiele innych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in: Grand Prix w Mons Love IFF (2011, Belgia) oraz w Pradze na Febiofest (2011), a także Grand Prix OFF Plus Camera w Krakowie (2011) i nagrodę w Reykjaviku (2010). Ostatnim filmem Marcina Wrony był thriller "Demon". Wrona jest również scenarzystą (scenariusz na podstawie sztuki teatralnej "Przylgnięcie" Piotra Rowickiego). Główną rolę zagrał w nim Itay Tiran. Poniżej zwiastun: Filmem "Demon" zainteresowali się już amerykańscy producenci, którzy chcieli nakręcić remake.  Szerokiej widowni Marcin Wrona znany był jako reżyser serialu "Lekarze" w TVN. Rodzinie jeszcze raz składamy szczere kondolencje. Zobacz także:  Dramat Jarosława...

Andrzej Grabowski o śmierci Marcina Wrony
ONS
Newsy
Andrzej Grabowski o nagłej śmierci Marcina Wrony: "To jest niezrozumiałe, musiało się wczoraj coś wydarzyć"
Aktor jest w szoku

Na Festiwalu Filmowym w Gdyni panuje żałoba po nagłej śmierci reżysera Marcina Wrony . 42-letni artysta został znaleziony martwy, przez swoją żonę, w swoim pokoju hotelowym . RMF FM doniosło, że było to samobójstwo . Jego film "Demon" walczy dziś o główną nagrodę Festiwalu. W czwartek Wrona pozował fotoreporterom do zdjęć.   Marcin Wrona - przyczyny nagłej śmierci W poniedziałek policja dokładniej zbada okoliczności śmierci Marcina Wrony.  Andrzej Grabowski w rozmowie z Onetem stwierdził, że w piątkowy wieczór coś musiało się wydarzyć w jego życiu: Rozmawiałem z Marcinem po pokazie filmu, umawialiśmy się, że się spotkamy. Bardzo się ucieszył na tę propozycję. Był bardzo uniesiony olbrzymim sukcesem filmu na festiwalu. To jest niezrozumiałe, musiało się wczoraj coś wydarzyć - mówi   Andrzej Grabowski wystąpił w ostatnim filmie Marcina Wrony "Demon". Zobacz także:  "Demon" to ostatni film Marcina Wrony. Na swoim koncie miał mnóstwo zagranicznych sukcesów!  

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner