Ewa Milde
East News

Ewa Milde nie żyje. Gwiazda serialu "Czterdziestolatek" zmarła w wieku 76 lat

Ewa Milde
East News

Ewa Milde zmarła 24 lipca w Chicago. Polska aktorka miała 76 lat, a ostatnie lata spędziła w Stanach Zjednoczonych. Informację o śmierć gwiazdy kina podał Bogdan Łańko, mąż artystki. Wpis na temat śmierci Ewy Milde pojawił się również w mediach społecznościowych polskiego magazynu "Polish Weekly Program in Chicago":

Zmarła Ewa Milde, aktorka filmowa i teatralna, która od dłuższego czasu związana była z Polonią z Chicago, gdzie założyła z mężem Bogdanem Łańko kabaret Bocian. Miała 76 lat. Spoczywaj w pokoju!” – czytamy na fanpage’u magazynu.

Przyczyny śmierci polskiej aktorki nie są jeszcze znane. Ewa Milde zasłynęła jako gwiazda seriali "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4", "Królowej Bonie" czy kultowym już filmie "Miś". 

Kim była Ewa Milde?

Ewa Milde urodziła się 7 marca 1944 r. w Skierniewicach. Studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Na początku swojej kariery związana była z teatrem, ale szybko trafiła do kultowych produkcji, które przyniosły jej ogromną sławę. W latach 80. Ewa Milde zdecydowała się na przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, gdzie razem z mężem Bogdanem Łańką założyła kabaret Bocian.

Ewa Milde w serialu "Alternawywy 4"

Ewa Milde nie żyje
East News

Ewa Milde znana jest też ze swojej roli w "Misiu".

 

 

Więcej na temat choroby gwiazd
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41