Eurowizja 2022: Przewodniczący ukraińskiego jury skomentował brak punktów dla Polski
AP/Associated Press/East News
Newsy

Eurowizja 2022: Ukraińskie jury skomentowało nieprzyznanie Polsce punktów!

W odpowiedzi na głosy oburzenia przewodniczący ukraińskiego jury zajął oficjalne stanowisko i wyjaśnił, dlaczego Polska nie otrzymała ani jednego punktu.

Jeszcze nie opadły emocje po finale Eurowizji 2022. Życzylibyśmy sobie, by były to wyłącznie pozytywne odczucia, ale niestety po zakończeniu tegorocznego międzynarodowego konkursu piosenki tak nie jest. Po tym, jak zaprezentowano wyniki, wokół głosowania pojawiły się liczne kontrowersje. Oczywiście dużego rozczarowania nie kryją widzowie z Polski, którzy wiązali ogromne nadzieje z występem Krystiana Ochmana. W mediach społecznościowych pojawił się komentarz przewodniczącego ukraińskiego jury, które postanowiło, że nie przyzna naszemu reprezentantowi ani jednego punktu. Zobaczcie wyjaśnienia.

Eurowizja 2022: Daria o zwycięstwie Ukrainy. Komentuje też występ Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2022: Przewodniczący jury szczerze o braku punktów dla Polski. "Jestem gotowy na ponoszenie odpowiedzialności za..."

Finałowy występ Kalush Orchestra porwał publiczność i zgodnie z notowaniami bukmacherów Ukraina wygrała Eurowizję 2022. Choć Krystian Ochman zaprezentował się świetnie na ostatnim etapie konkursu, to piosenkarz nie znalazł się nawet w pierwszej piątce. W mediach pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, gdy wyszło na jaw, że ukraińskie jury nie przyznało Polakowi żadnego punktu.

Zobacz także: Nieprzyjemna przygoda Idy Nowakowskiej w USA. Strach pomyśleć, co by się stało gdyby nie policja!

Eurowizja 2022: występ Kalush Orchestra, reprezentanci Ukrainy
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Krystian Ochman został natomiast doceniony przez telewidzów z Ukrainy. W odniesieniu do burzy, która wybuchła w mediach społecznościowych, wreszcie głos postanowił zabrać przewodniczący jury. Negatywnych komentarzy pojawiło się tak wiele, że Wadim Lisica nie mógł tego dłużej ignorować. W komunikacie podkreślił, że głosowanie odbyło się zgodnie z demokratycznymi zasadami i jako głowa jury Wadim Lisica bierze odpowiedzialność za jego wynik.

Eurowizja 2022: Przewodniczący ukraińskiego jury skomentował brak punktów dla Polski
AP/Associated Press/East News

Cały proces głosowania odbył się pod nadzorem adwokata, wszyscy członkowie jury wcześniej zapoznali się z zasadami głosowania. Żaden członek jury nie miał możliwości wpływać na decyzje innych, tym bardziej na decyzje przewodniczącego. Dlatego Polska i inne kraje otrzymały tyle punktów, na ile zasłużyły w opinii każdego z sędziów. Nikomu za to nie zapłacono. Nikt nie miał żadnych preferencji, ani innych zachęt. (...) Jako Przewodniczący Jury z pewnością jestem gotowy na ponoszenie odpowiedzialności za demokratyczny wybór dokonany w tym roku - poinformował przewodniczący ukraińskiego jury.

Eurowizja 2022: Krystian Ochman skrytykowany za występ
AP/Associated Press/East News

Wadim Lisic przyznał, że Polska odegrała ogromną rolę w pomaganiu Ukraińcom po tym, jak kraj naszych wschodnich sąsiadów został zaatakowany przez Rosję. Przewodniczący komisji zaznaczył, że obywatele Ukrainy są za to wdzięczni, ale to nie mogło wpłynąć na wyniki głosowania w finale Eurowizji 2022.

Za pomoc humanitarną, militarną i finansową dla Ukrainy jesteśmy i będziemy wdzięczni Polakom na zawsze! Ale to są rzeczy niezwiązane ze sobą - przekazał Wadim Lisic.

Eurowizja 2022: występ Kalush Orchestra, reprezentanci Ukrainy
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

To jednak nie koniec kontrowersji. Wygląda na to, że szykuje się prawdziwy skandal z głosowaniem. Pojawiły się zarzuty, że doszło do prób manipulowania wynikami. Niepokojącą sugestią podzieliła się Europejska Unia Nadawców. Warto przypomnieć, że przed finałem wybuchła afera wokół rzekomego, niestosownego zachowania, niektórych artystów wobec wolontariuszek.

Eurowizja 2022: Kalush Orchestra z Ukrainy w finale
AP/Associated Press/East News

Zobacz także: Eurowizja 2022: Co się stało z Damiano z Maneskin? Na scenie utykał, a twarz wykrzywiał mu ból

Myślicie, że Eurowizja 2022 zostanie zapamiętana głównie przez pryzmat kontrowersji i skandalu?

Eurowizja 2022: Krystian Ochman zachwycił
East News/Pawel Wodzynski

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Ukraina wygrywa Konkurs Eurowizji! Jury nie doceniło Krystiana Ochmana, pomogła publiczność
Eurowizyjne emocje za nami! Znamy już zwycięzcę 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Zgadzacie się z wyborem krajów i publiczności?

To moment, na który fani muzyki nie tylko w Europie czekają cały rok! W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzców 66. Konkursu Piosenki w Eurowizji. Emocje były tym większe, że na scenie w Turynie mogliśmy oglądać rewelacyjnego reprezentanta Polski - Krystiana Ochmana. Jak mu poszło? Niestety, trochę poniżej oczekiwań polskiej publiczności! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Ukraina i Kalush Orchestra z utworem Stefania! Wam też najbardziej podobał się ten występ? Kto wygrał Konkurs Eurowizji 2022? Po wtorkowych i czwartkowych ćwierćfinałach wyłoniono 25 finalistów, którzy zaprezentowali się na scenie w sobotni wieczór w wielkim finale Eurowizji 2022. Wśród nich z pewnością najmocniej trzymaliśmy kciuki za rewelacyjnego  Krystiana Ochmana , który zdobył serca widzów na całym kontynencie świetnym wykonaniem piosenki "River".   Jego półfinałowy występ zachwycił zagranicznych fanów  do tego stopnia, że na oficjalnym facebookowym fanpage'u Eurowizji to on dostał najwięcej komentarzy i polubień, a porównywano go nawet do samego Andrei Bocellego! Krystian Ochman dziś występował pod koniec stawki, jako 23. reprezentant . Ale jeszcze przed finałem był wymieniany w gronie faworytów całego konkursu, stąd nadzieje były ogromne. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Największe szanse na wygraną we wszelkich zestawieniach miała jednak grupa z Ukrainy - Kalush Orchestra. W trakcie występów drugie miejsce wśród bukmacherów dawano Szwecji, trzecie Wielkiej Brytanii, czwarte Hiszpanii, a nasz Krystian Ochman znalazł się na 8. miejscu. Zakłady to jedno, a prawdziwe występy i głosowanie to zupełnie inna sprawa. Gorączka sobotniej eurowizyjnej nocy...

Finał Eurowizji 2021: Kto wygrał Eurowizję 2021?
Mat. prasowe
Newsy
Eurowizja 2021: Kto wygrał 65. finał konkursu? Ogromne zaskoczenie po głosowaniu widzów!
Znamy zwycięzce Eurowizji 2021! Podczas finału nie zabrakło emocji, jednak z tym występem nic nie mogło się równać. Który kraj wygrał 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie?

Finał  65. Konkursu Piosenki Eurowizji , który w tym roku miał miejsce w Rotterdamie, już za nami! Widzowie mogli zobaczyć podczas niego występy reprezentantów 26 państw. Zdaniem bukmacherów największe szanse na zwycięstwo miał zespół "Maneskin". Czy faktycznie Włochy będą organizatorem międzynarodowego muzycznego konkursu w przyszłym roku? Takiej radości dawno nie widzieliśmy. Kto wygrał Eurowizję 2021? Cypr, Albania, Izrael, Belgia, Rosja, Malta, Portugalia, Serbia, Wielka Brytania, Grecja, Szwajcaria, Islandia, Hiszpania, Mołdawia, Niemcy, Finlandia, Bułgaria, Litwa, Ukraina, Francja, Azerbejdżan, Norwegia, Holandia, Włochy, Szwecja oraz San Marino - to reprezentaci tych 26. państw brali udział w wielkim finale Eurowizji 2021. Choć po raz kolejny, zabrakło w nim reprezentanta naszego kraju, Polacy tłumnie zebrali się przed telewizorami, dopingując swoim faworytom.  Na scenie 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Rotterdamie, nie zabrakło fajerwerków - dosłownie i w przenośni. Finaliści, goście specjalni i prowadzący zapewnili widzom ogromne emocje! Która z 26 piosenek wygrała Eurowizję 2021? Jako faworytów typowano Maneskin z Włoch, Barbarę Pravi z Francji, Destiny z Malty, Go_A z Ukrainy oraz Gjon’s Tears reprezentujących Szwajcarię, jednak ostateczny głos należał do jurorów i widzów!   Jury Izreala przyznało swoje 12 punktów Szwajcarii. Jak zagłosowało jury Polski? W tym roku ważną informację  przekazała Ida Nowakowska ! A punkty trafiły do San Marino! San Marino zagłosowało na Francję. Albania na Szwajcarię, Malta na Albanię, a Estonia na Szwajcarię. Jury krajowe Macedonii Północnej przyznało punkty Serbii, a Azerbejdżanu Rosji. Następnie Norwegia oddała punkty...

Sara James na Eurowizji Junior 2021 jak głosować na Polskę?
Piotr Molecki/East News
Newsy
Eurowizja Junior 2021: Jak głosować na Polskę? Sara James walczy o zwycięstwo
Zobacz, w jaki sposób oddać głos na Sarę James na Eurowizji Junior 2021. Instrukcja głosowania publiczności. Kiedy i jak można oddać głos?

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się już 19 grudnia o godzinie 16:00 w La Seine Musicale w Paryżu. Sara James wraz z innymi uczestnikami konkursu jest już na miejscu i przygotowuje się do wielkiego wydarzenia. 13-letnia Polka będzie reprezentowała Polskę utworem "Somebody" stworzonym specjalnie z myślą o konkursie Eurowizji dla dzieci. Głosowanie na zwycięzcę rozpocznie się już w piątek 17 grudnia o godzinie 20:00 czyli na dwa dni przed wielką eurowizyjną galą. Głosowanie widzów będzie bezpłatne dwuetapowe. Jak głosować na Polskę na Eurowizji Junior?  Eurowizja Junior 2021. Jak głosować na Polskę? Czy Sara James powtórzy eurowizyjny sukces Roksany Węgiel oraz Viki Gabor? Konkurs Eurowizji Junior 2021 rozpocznie się już 19 grudnia o godzinie 16:00. Młodzi artyści z 19 krajów zaprezentują swoje muzyczne propozycje. Sara James zdecydowanie należy do faworytów tegorocznego konkursu, jednak w wyścigu będzie liczył się nie tylko niesamowity głos ale również zaangażowanie publiczności.  Głosowanie publiczności podczas Eurowizji Junior 2021 będzie dwuetapowe. Pierwszy etap rozpocznie się już 17 grudnia (w piątek) o godzinie 20:00 i potrwa aż do niedzieli 19 grudnia do rozpoczęcia konkursu. Drugi etap głosowania publiczności odbędzie się już w trakcie trwania Eurowizji Junior i potrwa zaledwie 15 minut. Oba głosowania są całkowicie darmowe i odbędą się za pośrednictwem strony vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv na specjalnej podstronie poświęconej głosowaniu. Będą miały częściowy wpływ na ostateczne wyniki. Podczas trwania konkursu Eurowizji Junior będą się liczyły również głosy jurorskie. Swoje noty przedstawią jurorzy ze wszystkich 19 krajów a liczba przyznanych punktów będzie odpowiadała tej uzyskanej przez widzów. Aby oddany głos od widza się liczył trzeba...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik