Eurowizja 2022: Kalush Orchestra z Ukrainy w finale 66. konkursu
AP/Associated Press/East News
Newsy

Eurowizja 2022: Ukraina wygrała wielki finał! Ale gdzie odbędzie się on w 2023?

Zgodnie z zasadami, zwycięzca konkursu Eurowizji organizuje kolejny konkurs. Co jednak, jeśli w zwycięskim kraju trwa wojna? Czy Ukraina zorganizuje kolejny konkurs?

Za nami wielki finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zwycięzcami, po głosowaniu jurorów i publiczności, zostali muzycy zespołu Kalush Orchestra z Ukrainy! I to w Ukrainie powinien zostać zorganizowany przyszłoroczny 67. finał - Eurowizja 2023. Problem w tym, że obecnie na terenie naszego sąsiada trwa wojna - Ukraina dzielnie odpiera atak najeźdźców w rosyjskich mundurach. Choć wszyscy mamy nadzieję, że wojna już niebawem zakończy się zwycięstwem Ukrainy, przyszłe scenariusze mogą być różne. Jaki scenariusz przewiduje się w sytuacji, gdy Kijów nie będzie mógł przyjąć uczestników konkursu?

Eurowizja 2022: Daria o zwycięstwie Ukrainy. Komentuje też występ Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2023: kto zorganizuje 67. Konkurs Piosenki Eurowizji

Kalush Orchestra z piosenką "Stefania" od samego początku byli faworytami Eurowizji 2023. Po sobotnim finale w Turynie Ukraina zdobyła wprawdzie 4. miejsce w głosowaniu jury, ale podbiła serca telewidzów w całej Europy i dzięki ich głosom ostatecznie nie miała konkurencji. Ukraińcy wygrali zdecydowanie zostawiając w tyle drugą Wielką Brytanię i trzecią Hiszpanię. Dzięki temu Ukraińcy zyskali prawo organizacji kolejnego konkursu.

Zobacz takżeKto głosował na Polskę. Ukraińskie jury nie dało Polsce żadnego punktu, a telewidzowie? 

Oczywiście, jeśli Ukraina wygra wojnę, w przyszłym roku konkurs odbędzie się w którymś z ukraińskich miast. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wierzy, że któregoś dnia jego kraj będzie mógł gościć konkurs. Co więcej, wskazuje miasto dziś kojarzące się ze straszliwymi stratami w tej wojnie. Miasto od początku atakowane bestialsko przez rosyjskich najeźdźców ale do dziś broniące się ciągle w gruzach Azovstalu...

Nasza odwaga imponuje światu, nasza muzyka podbija Europę! W przyszłym roku Ukraina będzie gospodarzem Eurowizji! Po raz trzeci w swojej historii i wierzę - nie ostatni. Dołożymy wszelkich starań, by pewnego dnia gościć uczestników i gości Eurowizji w ukraińskim Mariupolu. Wolnym, spokojnym, odbudowanym - napisał na Instagramie prezydent. 

Dziękując za głosy na Kalush Orchestrę dodał:

Jestem pewien, że już niedługo zabrzmi nasz zwycięski akord w walce z wrogiem.

Zobacz także: Finałowy występ Kalush Orchestra z Ukrainy porwał publiczność! WIDEO i ZDJĘCIA

Eurowizja 2022: występ Kalush Orchestra, reprezentanci Ukrainy
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Podczas konferencji prasowej po sobotnim finale Eurowizji Martin Österdahl, dyrektor wykonawczy Europejskiej Unii Nadawców ds. Eurowizji wręczył Oksanie Skybinskiej, przedstawicielce ukraińskiego nadawcy, pakiet powitalny Konkursu Piosenki Eurowizji. Jest on wręczany każdemu przyszłemu krajowi-gospodarzowi, i ma umożliwić planowanie imprezy w kolejnym roku. Co jednak, jeśli Ukraina na wiosnę przyszłego roku nie będzie jeszcze gotowa, by zorganizować konkurs? 

Portal Variety.com zapytał przedstawicielkę Ukrainy, czy rozważa który inny kraj może gościć w imieniu Ukraińców konkurs.

Jest naprawdę za wcześnie, by mówić o tych szczegółach. Oczywiście zrobimy wszystko, co jest możliwe, by Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się na nowej, pokojowej Ukrainie - odpowiedziała.

Według portalu, jeśli nasz wschodni sąsiad nie będzie w stanie zorganizować finałów, faworytami do organizacji tej imprezy w imieniu Ukrainy są: Polska i Wielka Brytania. Pewnie wszyscy byśmy chętnie gościli konkurs w Warszawie, wierzymy jednak, że konkurs odbędzie się w Ukrainie. A za rok nasz reprezentant wygra finały i konkurs trafi w końcu do Polski. Taki scenariusz byłby najlepszy! 

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale 66. konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Ukraina wygrywa Konkurs Eurowizji! Jury nie doceniło Krystiana Ochmana, pomogła publiczność
Eurowizyjne emocje za nami! Znamy już zwycięzcę 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Zgadzacie się z wyborem krajów i publiczności?

To moment, na który fani muzyki nie tylko w Europie czekają cały rok! W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzców 66. Konkursu Piosenki w Eurowizji. Emocje były tym większe, że na scenie w Turynie mogliśmy oglądać rewelacyjnego reprezentanta Polski - Krystiana Ochmana. Jak mu poszło? Niestety, trochę poniżej oczekiwań polskiej publiczności! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Ukraina i Kalush Orchestra z utworem Stefania! Wam też najbardziej podobał się ten występ? Kto wygrał Konkurs Eurowizji 2022? Po wtorkowych i czwartkowych ćwierćfinałach wyłoniono 25 finalistów, którzy zaprezentowali się na scenie w sobotni wieczór w wielkim finale Eurowizji 2022. Wśród nich z pewnością najmocniej trzymaliśmy kciuki za rewelacyjnego  Krystiana Ochmana , który zdobył serca widzów na całym kontynencie świetnym wykonaniem piosenki "River".   Jego półfinałowy występ zachwycił zagranicznych fanów  do tego stopnia, że na oficjalnym facebookowym fanpage'u Eurowizji to on dostał najwięcej komentarzy i polubień, a porównywano go nawet do samego Andrei Bocellego! Krystian Ochman dziś występował pod koniec stawki, jako 23. reprezentant . Ale jeszcze przed finałem był wymieniany w gronie faworytów całego konkursu, stąd nadzieje były ogromne. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Największe szanse na wygraną we wszelkich zestawieniach miała jednak grupa z Ukrainy - Kalush Orchestra. W trakcie występów drugie miejsce wśród bukmacherów dawano Szwecji, trzecie Wielkiej Brytanii, czwarte Hiszpanii, a nasz Krystian Ochman znalazł się na 8. miejscu. Zakłady to jedno, a prawdziwe występy i głosowanie to zupełnie inna sprawa. Gorączka sobotniej eurowizyjnej nocy...

Eurowizja 2021 - kto przeszedł do finału?
Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News
Newsy
Eurowizja 2021. Za nami pierwszy półfinał! Kto przeszedł do wielkiego finału?
Pierwsza część muzycznego konkursu za nami! Komu udało się podbić Europę w pierwszym półfinale?

Eurowizja wróciła po dwuletniej przerwie! Jak wiadomo, w ubiegłym roku z powodu pandemii, konkurs został odwołany. Na szczęście dziś, oczywiście z zastosowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, muzyczne święto powróciło i trzeba przyznać, że Holandia stanęła na wysokości zadania pod względem organizacji imprezy. W pierwszym półfinale Eurowizji , który odbył się 18 maja zobaczyliśmy 16 występów. Do wielkiego finału mogła jednak awansować tylko najlepsza dziesiątka. Komu się to udało? Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Eurowizja 2021: Jak wyglądają polscy reprezentanci sprzed lat dziś? Isis Gee nie do poznania! Eurowizja 2021. Kto awansował do finału? Punktualnie o 21:00, we wtorek 18 maja, wystartował 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Za sprawą zwycięstwa Duncana Laurence w 2019 roku, tegoroczna Eurowizja odbywa się w Rotterdamie. Do walki w pierwszym półfinale stanęło 16 krajów: 1. Litwa 2. Słowenia 3. Rosja 4. Szwecja  5. Australia 6. Macedonia 7. Irlandia 8. Cypr 9. Norwegia 10. Chorwacja 11. Belgia 12. Izrael  13. Rumunia 14. Azerbejdżan 15. Ukraina 16. Malta Faworytami pierwszego półfinału według notowań bukmacherów byli reprezentanci między innymi Litwy, Malty i Cypru. Czy te kraje rzeczywiście znalazły się w wielkim finale? Sprawdźcie wyniki pierwszego półfinału! Wyniki pierwszego półfinału Eurowizji Do wielkiego finału przeszło 10 reprezentantów. Oto kraje, które zagwarantowały sobie miejsce w sobotnim koncercie:  1. Norwegia 2. Izrael 3. Rosja 4. Azerbejdżan 5. Malta 6. Litwa 7. Cypr 8. Szwecja 9. Belgia 10. Ukraina Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy, a my oczywiście z...

Finał Eurowizji 2021: Kto wygrał Eurowizję 2021?
Mat. prasowe
Newsy
Eurowizja 2021: Kto wygrał 65. finał konkursu? Ogromne zaskoczenie po głosowaniu widzów!
Znamy zwycięzce Eurowizji 2021! Podczas finału nie zabrakło emocji, jednak z tym występem nic nie mogło się równać. Który kraj wygrał 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie?

Finał  65. Konkursu Piosenki Eurowizji , który w tym roku miał miejsce w Rotterdamie, już za nami! Widzowie mogli zobaczyć podczas niego występy reprezentantów 26 państw. Zdaniem bukmacherów największe szanse na zwycięstwo miał zespół "Maneskin". Czy faktycznie Włochy będą organizatorem międzynarodowego muzycznego konkursu w przyszłym roku? Takiej radości dawno nie widzieliśmy. Kto wygrał Eurowizję 2021? Cypr, Albania, Izrael, Belgia, Rosja, Malta, Portugalia, Serbia, Wielka Brytania, Grecja, Szwajcaria, Islandia, Hiszpania, Mołdawia, Niemcy, Finlandia, Bułgaria, Litwa, Ukraina, Francja, Azerbejdżan, Norwegia, Holandia, Włochy, Szwecja oraz San Marino - to reprezentaci tych 26. państw brali udział w wielkim finale Eurowizji 2021. Choć po raz kolejny, zabrakło w nim reprezentanta naszego kraju, Polacy tłumnie zebrali się przed telewizorami, dopingując swoim faworytom.  Na scenie 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Rotterdamie, nie zabrakło fajerwerków - dosłownie i w przenośni. Finaliści, goście specjalni i prowadzący zapewnili widzom ogromne emocje! Która z 26 piosenek wygrała Eurowizję 2021? Jako faworytów typowano Maneskin z Włoch, Barbarę Pravi z Francji, Destiny z Malty, Go_A z Ukrainy oraz Gjon’s Tears reprezentujących Szwajcarię, jednak ostateczny głos należał do jurorów i widzów!   Jury Izreala przyznało swoje 12 punktów Szwajcarii. Jak zagłosowało jury Polski? W tym roku ważną informację  przekazała Ida Nowakowska ! A punkty trafiły do San Marino! San Marino zagłosowało na Francję. Albania na Szwajcarię, Malta na Albanię, a Estonia na Szwajcarię. Jury krajowe Macedonii Północnej przyznało punkty Serbii, a Azerbejdżanu Rosji. Następnie Norwegia oddała punkty...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik