Krystian Ochman w finale Eurowizji 2022
AP/Associated Press/East News
Newsy

Eurowizja 2022: Kto głosował na Polskę. Ukraińskie jury nie dało Polsce żadnego punktu, a telewidzowie? 

Krystian Ochman zdobył dużo większą sympatię publiczności niż jurorów. Jak rozkładały się głosy na Polskę w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji?

Za nami wielki finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Po emocjonującej walce wygrał największy faworyt tegorocznej imprezy, zespół Kalush Orchestra z Ukrainy. Chyba tyle samo emocji co finałowe występy, a może i więcej, tradycyjnie wzbudziło liczenie głosów w finale. Reprezentujący Polskę Krystian Ochman wypadł nieźle, jednak część widzów jest rozczarowana, szczególnie tym jak głosowali przedstawiciele jury z poszczególnych krajów. 

Eurowizja 2022: Daria o zwycięstwie Ukrainy. Komentuje też występ Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2022: Kto jak głosował na Polskę?

Krystian Ochman od początku był jednym z faworytów tegorocznej Eurowizji. W zestawieniach bukmacherów zawsze zajmował dobre miejsca, choć zdecydowanym faworytem byli zwycięzcy finału tegorocznego konkursu - Kalush Orchestra z Ukrainy. Ale przewidywania to jedno, a konkursowe realia to drugie. Jak więc poszło ostatecznie naszemu reprezentantowi?

Zobacz także: Tak wyglądał finałowy występ Krystiana Ochmana [ZDJĘCIA + WIDEO]

Polska otrzymała w konkursie Eurowizji łącznie 151 punktów zajmując 12 miejsce. Zaledwie 46 z nich pochodziło od członków jury poszczególnych krajów, co wydawało się - choćby ze względu na wcześniejsze opinie o piosence i wykonaniu Ochmana - dość rozczarowujące. Najwięcej głosów na Polskę oddali jurorzy z Grecji (10), Wielkiej Brytanii i Francji (po 8). Szczególnie zaskakujące dla wielu były wyniki jurorów ukraińskich, którzy... nie przyznali Polsce żadnego punktu. Według nich, najbardziej na wygraną zasłużył reprezentant Wielkiej Brytanii, któremu przyznali 12 punktów. Tymczasem polscy jurorzy zdecydowali się przyznać 12 punktów Kalush Orchestra. 

Eurowizja 2022: występ Kalush Orchestra, reprezentanci Ukrainy
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Na szczęście jurorzy to tylko połowa punktów liczących się do ogólnego wyniku w finale. Drugą połowę zlicza się z głosów oddanych przez publiczność w poszczególnych krajach, oddanych za pomocą sms-ów czy aplikacji. Ta może głosować na wszystkie kraje poza swoim. Po głosowaniu telewidzów Polska otrzymała dodatkowo 105 punktów i awansowała ogólnie w klasyfikacji finałowej na 12. miejsce. Jak się okazuje, tu już nie było niespodzianek - najwięcej głosów telewidzów dostaliśmy właśnie z Ukrainy. Tamtejsi telewidzowie przyznali nam maksymalną liczbę 12 punktów. Tak samo zresztą jak polscy widzowie ukraińskiemu zwycięzcy konkursu - Kalush Orchestra. Dużo głosów publiczności otrzymaliśmy też od Wielkiej Brytanii (10), Irlandii (10) i Niemiec (8). Ale wiadomo, że we wszystkich tych krajach jest prężna Polonia, która w takich sytuacjach nie zawodzi.

Zobacz także: Finałowy występ Kalush Orchestra z Ukrainy porwał publiczność! WIDEO i ZDJĘCIA

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Ukraina wygrywa Konkurs Eurowizji! Jury nie doceniło Krystiana Ochmana, pomogła publiczność
Eurowizyjne emocje za nami! Znamy już zwycięzcę 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Zgadzacie się z wyborem krajów i publiczności?

To moment, na który fani muzyki nie tylko w Europie czekają cały rok! W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzców 66. Konkursu Piosenki w Eurowizji. Emocje były tym większe, że na scenie w Turynie mogliśmy oglądać rewelacyjnego reprezentanta Polski - Krystiana Ochmana. Jak mu poszło? Niestety, trochę poniżej oczekiwań polskiej publiczności! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Ukraina i Kalush Orchestra z utworem Stefania! Wam też najbardziej podobał się ten występ? Kto wygrał Konkurs Eurowizji 2022? Po wtorkowych i czwartkowych ćwierćfinałach wyłoniono 25 finalistów, którzy zaprezentowali się na scenie w sobotni wieczór w wielkim finale Eurowizji 2022. Wśród nich z pewnością najmocniej trzymaliśmy kciuki za rewelacyjnego  Krystiana Ochmana , który zdobył serca widzów na całym kontynencie świetnym wykonaniem piosenki "River".   Jego półfinałowy występ zachwycił zagranicznych fanów  do tego stopnia, że na oficjalnym facebookowym fanpage'u Eurowizji to on dostał najwięcej komentarzy i polubień, a porównywano go nawet do samego Andrei Bocellego! Krystian Ochman dziś występował pod koniec stawki, jako 23. reprezentant . Ale jeszcze przed finałem był wymieniany w gronie faworytów całego konkursu, stąd nadzieje były ogromne. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Największe szanse na wygraną we wszelkich zestawieniach miała jednak grupa z Ukrainy - Kalush Orchestra. W trakcie występów drugie miejsce wśród bukmacherów dawano Szwecji, trzecie Wielkiej Brytanii, czwarte Hiszpanii, a nasz Krystian Ochman znalazł się na 8. miejscu. Zakłady to jedno, a prawdziwe występy i głosowanie to zupełnie inna sprawa. Gorączka sobotniej eurowizyjnej nocy...

Sara James na Eurowizji Junior 2021 jak głosować na Polskę?
Piotr Molecki/East News
Newsy
Eurowizja Junior 2021: Jak głosować na Polskę? Sara James walczy o zwycięstwo
Zobacz, w jaki sposób oddać głos na Sarę James na Eurowizji Junior 2021. Instrukcja głosowania publiczności. Kiedy i jak można oddać głos?

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się już 19 grudnia o godzinie 16:00 w La Seine Musicale w Paryżu. Sara James wraz z innymi uczestnikami konkursu jest już na miejscu i przygotowuje się do wielkiego wydarzenia. 13-letnia Polka będzie reprezentowała Polskę utworem "Somebody" stworzonym specjalnie z myślą o konkursie Eurowizji dla dzieci. Głosowanie na zwycięzcę rozpocznie się już w piątek 17 grudnia o godzinie 20:00 czyli na dwa dni przed wielką eurowizyjną galą. Głosowanie widzów będzie bezpłatne dwuetapowe. Jak głosować na Polskę na Eurowizji Junior?  Eurowizja Junior 2021. Jak głosować na Polskę? Czy Sara James powtórzy eurowizyjny sukces Roksany Węgiel oraz Viki Gabor? Konkurs Eurowizji Junior 2021 rozpocznie się już 19 grudnia o godzinie 16:00. Młodzi artyści z 19 krajów zaprezentują swoje muzyczne propozycje. Sara James zdecydowanie należy do faworytów tegorocznego konkursu, jednak w wyścigu będzie liczył się nie tylko niesamowity głos ale również zaangażowanie publiczności.  Głosowanie publiczności podczas Eurowizji Junior 2021 będzie dwuetapowe. Pierwszy etap rozpocznie się już 17 grudnia (w piątek) o godzinie 20:00 i potrwa aż do niedzieli 19 grudnia do rozpoczęcia konkursu. Drugi etap głosowania publiczności odbędzie się już w trakcie trwania Eurowizji Junior i potrwa zaledwie 15 minut. Oba głosowania są całkowicie darmowe i odbędą się za pośrednictwem strony vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv na specjalnej podstronie poświęconej głosowaniu. Będą miały częściowy wpływ na ostateczne wyniki. Podczas trwania konkursu Eurowizji Junior będą się liczyły również głosy jurorskie. Swoje noty przedstawią jurorzy ze wszystkich 19 krajów a liczba przyznanych punktów będzie odpowiadała tej uzyskanej przez widzów. Aby oddany głos od widza się liczył trzeba...

Michał Szpak
ONS
Newsy
Wszystko, co musisz wiedzieć o Eurowizji! Kiedy? Gdzie? O której godzinie? Jak głosować?
Wszystko, co musisz wiedzieć o Eurowizji! Kiedy? Gdzie? O której godzinie? Jak głosować?

Kiedy półfinały i finał Eurowizji? Już wkrótce! Emocjonujące starcia artystów z całej Europy już wkrótce rozgrzeją nas do czerwoności. Wszystkie koncerty będzie można śledzić na antenie Telewizji Polskiej. TVP pokaże na swoich antenach dwa półfinały oraz finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Zmagania europejskich reprezentantów, a przede wszystkim Michała Szpaka, polscy widzowie obejrzą na żywo. Tegoroczny konkurs obędzie się pod hasłem „Come together”. Wszystkie koncerty tegorocznej Eurowizji Telewizja Polska pokaże na żywo w Jedynce i TVP Polonia oraz powtórkowo w TVP HD i TVP Rozrywka. Kiedy półfinały Eurowizji 2016? Pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji odbędzie się 10 maja. Wystąpią w nim nim reprezentanci takich krajów, jak: Finlandia, Grecja, Mołdawia, Czechy, Rosja, Austria, Cypr, Islandia, Węgry.  Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21.00. Drugi półfinał odbędzie się 12 maja. Tego dnia fani Eurowizji będą mogli głosować na: Litwy, Łotwy, Szwajcarii, Izraela, Australii, Danii, Ukrainy, Norwegii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Ukrainy i Polski. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21:00. Kiedy finał Eurowizji 2016? Finał konkursu zaplanowano na 14 maja. W finale wystąpią zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału oraz wykonawcy z tzw. „wielkiej piątki” czyli: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, oraz przedstawiciel gospodarzy – Szwecji. Tradycyjnie, polskim komentatorem konkursu Eurowizji 2016 będzie Artur Orzech. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21.00.   W pozostałych dwóch kanałach widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy półfinał - 11 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00, drugi półfinał – 13 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00 oraz finał Eurowizji 2016 – 15 maja, w TVP Rozrywka o godz.21:30 i w TVP...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik