Eurowizja 2022: Wyniki pierwszego półfinału
Ebu/ANDRES PUTTING
Newsy

Eurowizja 2022: Kto awansował do finału? Wyniki pierwszego półfinału konkursu!

Eurowizja 2022 wystartowała! Komu udało się awansować do wielkiego finału? Wszystko jasne - właśnie poznaliśmy pierwszą finałową dziesiątkę.

Eurowizja to wielkie święto muzyki, które co roku dostarcza widzom wielu emocji. Tym razem konkurs odbywa się w Turynie, a za nami właśnie jest pierwszy półfinał, w którym wystąpili reprezentanci  17 krajów. Jak wiadomo, do wielkiego finału mogło awansować tylko dziesięcioro artystów. Kto zachwycił jurorów oraz fanów, a kto wraca już do domu? Sprawdźcie wyniki pierwszego półfinału Eurowizji 2022!

Zobacz także: Eurowizja 2022: Oto zwycięzcy ostatnich lat! Pamiętacie ich występy? Conchita Wurst, Måneskin i inni

Eurowizja 2022: Daria o zwycięstwie Ukrainy. Komentuje też występ Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2022: Wyniki pierwszego półfinału

Ubiegłoroczna wygrana zespołu Måneskin na Eurowizji sprawiła, że w tym roku europejscy artyści przybyli rywalizować o zwycięstwo do Włoch. Oczywiście nasze oczy są zwrócone przede wszystkim na Krystiana Ochmana, który jest naszym tegorocznym reprezentantem. Polski artysta zbiera pochlebne opinie, a co więcej, Polska znajduje się nawet w Top 10 w notowaniach bukmacherów! Zagraniczni dziennikarze i fani są pewni, że Krystian Ochman i jego utwór "River" może zapewnić nam najlepszy wynik od lat. Czy tak jednak się stanie? Tego dowiemy się dopiero za kilka dni, bo nasz reprezentant wystąpi dopiero w drugim półfinale i miejmy nadzieję, że uda mu się wywalczyć awans do finału, a w nim zgodnie z przewidywaniami bukmacherów, zajmiemy wysokie miejsce.

Przed wielkimi emocjami związanymi z drugim półfinałem, w którym wystąpi reprezentant Polski, prawdziwi fani Eurowizji nie mogli ominąć także pierwszego półfinału, w którym również nie zabrakło emocji. Wystąpiło w nim kilka mocnych reprezentacji w tym główny faworyt do zwycięstwa - Ukraina. 

Eurowizja 2022 - Ukraina
EBU / ANDRES PUTTING

Tak prezentował się pełny skład pierwszego półfinału Eurowizji 2022:

 • Albania: Ronela Hajati – „Sekret”
 • Łotwa: Citi Zni – „Eat Your Salad”
 • Litwa: Monika Liu – „Sentimentai”
 • Szwajcaria: Marius Bear – „Boys Do Cry”
 • Słowenia: LPS – „Disko”
 • Ukraina: Kalush Orchestra – „Stefania”
 • Bułgaria: Intelligent Music Project – „Intention”
 • Holandia: S10 – „De diepte”
 • Mołdawia: Zdob i Zdub i Advahov Brothers – „Trenuleul”
 • Portugalia: Maro – „Saudade, saudade”
 • Chorwacja: Mia Dimšić – „Guilty Pleasure”
 • Dania: Reddi – „The Show”
 • Austria: LUM!X ft. Pia Maria – „Halo”
 • Islandia: Systur – „Með hækkandi sól”
 • Grecja: Amanda Georgiadi Tenfjord – „Die Together”
 • Norwegia: Subwoolfer – „Give That Wolf a Banana”
 • Armenia: Rosa Linn – „Snap”

Po wysłuchaniu wszystkich występów przyszedł czas na głosowanie widzów! Głosy od fanów Eurowizji zostały zsumowane z głosami jury - w taki sposób poznaliśmy pierwszą dziesiątkę finalistów. Jak się okazało, w wielkim finale, który odbędzie się już w sobotę 14 maja zobaczymy reprezentantów Szwajcarii, Armenii, Islandii, Litwy, Portugalii, Norwegii, Grecji, Ukrainy, Mołdawii i Holandii!

Eurowizja 2022: Norwegia
EBU/EBU / CORINNE CUMMING

Zobacz także: Eurowizja 2022: Czy reprezentanci Norwegii - zespół Subwoolfer wygrają tegoroczny konkurs?

Eurowizja 2022: Które miejsce zajęła Polska?

Jak już wspomnieliśmy, polscy fani muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość, bo nasz reprezentant, Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale. Dopiero za kilka dni dowiemy się, które miejsce na Eurowizji zajęła Polska. Również polscy fani będą mogli oddać głosy na swoich ulubieńców dopiero w drugim półfinale. Oczywiście głosy z Polski oddane na Krystiana Ochmana nie będą zaliczone - głosować można jedynie na reprezentacje innych krajów.

Gdy tylko dowiemy się, na którym miejscu uplasował się polski reprezentant, artykuł zostanie zaktualizowany. Na razie pozostaje nam trzymanie kciuków za Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2022: reprezentujący Polskę Krystian Ochman
East News/Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Ukraina wygrywa Konkurs Eurowizji! Jury nie doceniło Krystiana Ochmana, pomogła publiczność
Eurowizyjne emocje za nami! Znamy już zwycięzcę 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Zgadzacie się z wyborem krajów i publiczności?

To moment, na który fani muzyki nie tylko w Europie czekają cały rok! W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzców 66. Konkursu Piosenki w Eurowizji. Emocje były tym większe, że na scenie w Turynie mogliśmy oglądać rewelacyjnego reprezentanta Polski - Krystiana Ochmana. Jak mu poszło? Niestety, trochę poniżej oczekiwań polskiej publiczności! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Ukraina i Kalush Orchestra z utworem Stefania! Wam też najbardziej podobał się ten występ? Kto wygrał Konkurs Eurowizji 2022? Po wtorkowych i czwartkowych ćwierćfinałach wyłoniono 25 finalistów, którzy zaprezentowali się na scenie w sobotni wieczór w wielkim finale Eurowizji 2022. Wśród nich z pewnością najmocniej trzymaliśmy kciuki za rewelacyjnego  Krystiana Ochmana , który zdobył serca widzów na całym kontynencie świetnym wykonaniem piosenki "River".   Jego półfinałowy występ zachwycił zagranicznych fanów  do tego stopnia, że na oficjalnym facebookowym fanpage'u Eurowizji to on dostał najwięcej komentarzy i polubień, a porównywano go nawet do samego Andrei Bocellego! Krystian Ochman dziś występował pod koniec stawki, jako 23. reprezentant . Ale jeszcze przed finałem był wymieniany w gronie faworytów całego konkursu, stąd nadzieje były ogromne. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Największe szanse na wygraną we wszelkich zestawieniach miała jednak grupa z Ukrainy - Kalush Orchestra. W trakcie występów drugie miejsce wśród bukmacherów dawano Szwecji, trzecie Wielkiej Brytanii, czwarte Hiszpanii, a nasz Krystian Ochman znalazł się na 8. miejscu. Zakłady to jedno, a prawdziwe występy i głosowanie to zupełnie inna sprawa. Gorączka sobotniej eurowizyjnej nocy...

Eurowizja 2021 - kto przeszedł do finału?
Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News
Newsy
Eurowizja 2021. Za nami pierwszy półfinał! Kto przeszedł do wielkiego finału?
Pierwsza część muzycznego konkursu za nami! Komu udało się podbić Europę w pierwszym półfinale?

Eurowizja wróciła po dwuletniej przerwie! Jak wiadomo, w ubiegłym roku z powodu pandemii, konkurs został odwołany. Na szczęście dziś, oczywiście z zastosowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, muzyczne święto powróciło i trzeba przyznać, że Holandia stanęła na wysokości zadania pod względem organizacji imprezy. W pierwszym półfinale Eurowizji , który odbył się 18 maja zobaczyliśmy 16 występów. Do wielkiego finału mogła jednak awansować tylko najlepsza dziesiątka. Komu się to udało? Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Eurowizja 2021: Jak wyglądają polscy reprezentanci sprzed lat dziś? Isis Gee nie do poznania! Eurowizja 2021. Kto awansował do finału? Punktualnie o 21:00, we wtorek 18 maja, wystartował 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Za sprawą zwycięstwa Duncana Laurence w 2019 roku, tegoroczna Eurowizja odbywa się w Rotterdamie. Do walki w pierwszym półfinale stanęło 16 krajów: 1. Litwa 2. Słowenia 3. Rosja 4. Szwecja  5. Australia 6. Macedonia 7. Irlandia 8. Cypr 9. Norwegia 10. Chorwacja 11. Belgia 12. Izrael  13. Rumunia 14. Azerbejdżan 15. Ukraina 16. Malta Faworytami pierwszego półfinału według notowań bukmacherów byli reprezentanci między innymi Litwy, Malty i Cypru. Czy te kraje rzeczywiście znalazły się w wielkim finale? Sprawdźcie wyniki pierwszego półfinału! Wyniki pierwszego półfinału Eurowizji Do wielkiego finału przeszło 10 reprezentantów. Oto kraje, które zagwarantowały sobie miejsce w sobotnim koncercie:  1. Norwegia 2. Izrael 3. Rosja 4. Azerbejdżan 5. Malta 6. Litwa 7. Cypr 8. Szwecja 9. Belgia 10. Ukraina Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy, a my oczywiście z...

Rafał Brzozowski na próbach do występu na Eurowizji 2021
Mat. prasowe
Newsy
Eurowizja 2021: kiedy i gdzie obejrzymy Rafała Brzozowskiego reprezentującego Polskę?
To już dziś - w czwartek 20 maja drugi z półfinałów Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Kiedy i gdzie będziemy mogli obejrzeć reprezentującego nasz kraj Rafała Brzozowskiego? Jak głosować na najlepszą piosenkę?

Za nami pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji. We wtorek poznaliśmy pierwszych finalistów Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 , którzy w sobotę 22 maja powalczą o zwycięstwo w całym konkursie. Dziś, to jest w czwartek 20 maja, dowiemy się kto do nich dołączy. Czy znajdzie się wśród nich reprezentujący nasz kraj Rafał Brzozowski ? Na szczęście okazało się, że występ wokalisty zagrożony w związku z koronawirusem w polskiej ekipie, dojdzie jednak do skutku. Czy - wbrew bukmacherom - Rafał będzie miał dziś powody do radości, przekonamy się już wieczorem. A gdzie i kiedy będziemy mogli oglądać występ Polaka? Zobacz także:  Eurowizja 2021: Jak wyglądają polscy reprezentanci sprzed lat dziś? Isis Gee nie do poznania! Eurowizja 2021: kiedy i gdzie zobaczymy występ Rafała Brzozowskiego Drugi półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji zaplanowany jest na czwartkowy wieczór. Od godz. 21, w hali Ahoy w Rotterdamie zobaczymy występy 17 artystów. Rafał z piosenką "The Ride" wystąpi jako 6. Koncert, podobnie jak wtorkowy, będzie transmitowany na żywo przez TVP1. Można go też oglądać na oficjalnym kanale konkursu Eurowizji. Oczywiście o wynikach 2. półfinału przeczytacie także na stronie Party.pl . Będziecie oglądać dzisiejszy występ Rafała Brzozowskiego? Eurowizja 2021: kogo zobaczymy w 2. półfinale Oto które kraje zobaczymy w drugim półfinale tegorocznego konkursu Eurowizji? Spośród tych wykonawców wybrani zostaną finaliści. 1. San Marino - Senhit - Adrenalina 2. Estonia - Uku Suviste - The Lucky One 3. Czech - Benny Cristo - Omaga 4. Grecja - Stefania - Last Dance 5. Austria - Vincent Bueno - Amen 6. Polska - Rafał - The Ride 7. Mołdawia - Natalia Gordienko - Sugar 8. Islandia - Daði og Gagnamagnið - 10 Years 9. Serbia - Hurricane - Loco...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik