Krystian Ochman i Orkiestra Kaluch na konferencji rozpoczynającej Eurowizję
MARCO BERTORELLO/AFP/East News, Rex Features/East News
Newsy

Eurowizja 2022: Kto wygra? Oto top 10 według bukmacherów. Polska wysoko! 

Jak co roku niemal nieomylni bukmacherzy wskazali wyniki Eurowizji 2022! W ścisłej dziesiątce Ukraina, Włochy i Polska! Jakie szanse ma Krystian Ochman?

Przed nami 66. Konkurs Piosenki Eurowizji! W tym roku jedno z największych muzycznych wydarzeń w Europie odbędzie się w Turynie we Włoszech. Tegoroczne koncerty będą podzielone na dwa półfinały z których zostanie wyłonione po 10 krajów. Łącznie do finału Eurowizji, który odbędzie się 14 maja, dostanie się 25 państw, które powalczą o pierwsze miejsce. Jakie szanse ma Polska? Kto zdaniem bukmacherów zdobędzie najwyższą nagrodę?

Eurowizja 2022: Daria o zwycięstwie Ukrainy. Komentuje też występ Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2022: Top 10 wg bukmacherów! 

W tym roku Eurowizja odbywa się w wyjątkowych okolicznościach, dla fanów i uczestników konkursu to wciąż wielkie wydarzenie i święto muzyki. Trudno jednak zapomnieć o sytuacji jaka ma miejsce w Ukrainie, gdzie wciąż trwa krwawa wojna wywołana przez Federację Rosyjską. Przypomnijmy, że z tego powodu Rosja została wyrzucona z uczestnictwa w konkursie. 

W związku z tym o wygraną w Eurowizji będzie walczyło 45 państw. Bukmacherzy jednak już wyłuskali dziesiątkę, która ich zdaniem ma największe szanse! Sprawdźcie kogo wymieniają!

Eurowizja 2022: Rosja zostanie usunięta z konkursu?
Utrecht Robin/ABACA/Abaca/East News

Zobacz także: Eurowizja 2022: Tym występem Krystian Ochman zdobył serca Ukraińców: "Zagłosujemy na Polskę"!

Na 10. miejscu w przewidywaniach bukmacherów znajdzie się Serbia, którą reprezentuje wokalistka Konstrakta z piosenką "In Corpore Sano". Serbska artystka postawiła na utwór śpiewany w ojczystym języku. Piosenka jest bardzo rytmiczna, a wykonująca ją Konstrakta ma prawdziwy aktorski talent. Widzów czeka więc występ dopieszczony nie tylko muzycznie, ale także wizualnie.

9. miejsce będzie prawdopodobnie należało do Holandii. Wygląda na to, że w tegorocznym konkursie duże szanse będą miały także romantyczne, spokojnie piosenki. Stien den Hollander występująca pod pseudonimem S10 zaśpiewa "De diepte", utwór bardzo mroczny, opisujący jej trudną przeszłość. Choć Stien ma zaledwie 21 lat ma za sobą trudny bagaż doświadczeń:

- To hołd dla smutku i wspomnień, które nosisz ze sobą. Każdy przeżywa trudne chwile w swoim życiu. To coś, co naprawdę wszystkich łączy i mam nadzieję, że (ludzie) będą czuli się mniej samotni, kiedy (posłuchają) tej piosenki - mówiła dla "Eurovision.tv".

Na 8. miejscu przewidywana jest Norwegia i reprezentujący ją ekscentryczny i bardzo oryginalny zespół Subwoolfer. Członkowie zespołu występują w żółtych maskach wilków i eleganckich garniturach. Wiadomo, że przewodniczy im dwóch liderów o pseudonimach Keith i Jim.  Subwoolfer wykonają bardzo energiczną piosenkę "Give that wolf a banana" i możemy być pewni, że dadzą niezły popis tanecznych umiejętności. Tajemniczym muzykom towarzyszyć ma równie zagadkowy DJ Astronaut. W serwisach społecznościowych już możemy przeczytać mnóstwo pozytywnych komentarzy, wygląda na to, że "Give that wolf a banana" ma szansę stać się przebojem, ale czy Eurowizji?

Które miejsce Polski na Eurowizji 2022 wg bukmacherów?

Na 7. miejscu bukmacherzy przewidują Polskę! Krystian Ochman z piosenką "River" zdaniem specjalistów może poszybować naprawdę wysoko! Piosenka polskiego wokalisty zresztą już zbiera w sieci mnóstwo pozytywnych komentarzy i doceniają ją także zagraniczne media. W sieci krąży już nagranie z prób Krystiana Ochmana na którym możemy przyjrzeć się, jak będzie wyglądał jego występ! Myślicie, że nasz muzyk ma szansę na miejsce w ścisłej czołówce? A może nawet na wygraną?

Zobacz także: Eurowizja 2022: Doda o Krystianie Ochmanie. Wierzy, że artysta może wygrać konkurs?

W konkursie być może wyprzedzi Polskę reprezentantka Grecji. Zdaniem bukmacherów artystka może być nawet na 6. miejscu.  Amanda Georgiadi Tenfjord ma greckie i norweskie korzenie. W Norwegii mieszka na co dzień i to ten kraj jest dla niej inspiracją muzyczną. Amanda zaprezentuje balladę pt.: "Die Together". W utworze znajdziemy wiele inspiracji muzyką pop, ale także muzyką nordycką. 

Na miejscu 5. możliwe, że znajdzie się Hiszpania. Utwór wokalistki kubańskiego pochodzenia Chanel już bije rekordy popularności na serwisie YouTube. Widzom  bardzo podoba się połączenie ciekawej choreografii z rytmiczną i temperamentną piosenką wokalistki. Utwór "Slo mo" to nie lada wyzwanie, ponieważ Chanel będzie musiała zgrać bardzo dynamiczną i wymagającą choreografię ze śpiewaniem. Siłą piosenki jest oczywiście jej szybki, przebojowy nastrój. Warto zaznaczyć, że Hiszpania należy do "Wielkiej Piątki" i zobaczymy ją od razu w finale.

Zobacz także: Eurowizja 2022: Viki Gabor i Sara James dały czadu na scenie podczas preselekcji

4. miejsce wg bukmacherów należy do Szwecji, która na konkursach Eurowizji zawsze sobie świetnie radzi! Tym razem Szwecja postawiła na bardzo romantyczny i poruszający utwór w uwielbianym przez fanów Eurowizji stylu. Ta piosenka to mocny kandydat do finału, słuchacze chwalą utwór za szczery i bardzo przejmujący przekaz.

- To nie plastikowe, tylko do bólu autentyczne -rozpisują się fani na serwisach społecznościowych.

Bukmacherzy jako 3. miejsce wskazali Wielką Brytanię. Reprezentant wysp, Sym Ryder może być znany widzom z TikToka! Wokalista zaśpiewa piosenkę "Space man" nagradzaną i bardzo lubianą w Wielkiej Brytanii. Anglicy mają ogromną nadzieję, że długowłosy muzyk odmieni passę raczej pozbawionych słabych wyników ostatnich lat. Nie bez znaczenia będzie tu z pewnością ponad 12-milionowa publiczność, która śledzi działania Syma na Tiktoku.

Zobacz także: Eurowizja: Te występy były klapą? Kto z Polaków zajął ostatnie miejsce?

Włochy znów wygrają Eurowizję?! 

2. miejsce w rankingu bukmacherów zajmują Włochy! Istnieje spora szansa, że główna nagroda, albo chociażby miejsce na podium, znów będą należały do zdolnych południowych Europejczyków. W tamtym roku Włosi zaryzykowali i wysłali na konkurs oryginalny, odważny i zdecydowanie nietuzinkowych Maneskin, który przyniósł im bezkompromisowe zwycięstwo. W tym roku Włosi znów postawili na wyjątkowych wykonawców - będą to Mahmood & BLANCO, którzy zaśpiewają balladę "Brividi". Jeśli widzom imię Mahmood będzie się już kojarzyło z Eurowizją, to wcale się nie pomylili. Wokalista reprezentował już Włochy w 2019 roku i przegrał zaledwie 26 punktami z reprezentantem Holandii, zyskując w ten sposób drugie miejsce. Od tego czasu artysta cieszy się ogromną popularnością, a połączenie sił z BLANCO, uwielbianym przez rzesze fanów muzykiem, było strzałem w dziesiątkę. Panowie w duecie dają naprawdę niezły popis wokalny!

Ukraina faworytem bukmacherów na Eurowizji 2022

W obliczu wydarzeń na wschodzie Europy propozycja Ukraińskiego zespołu zdobyła serca wielu Europejczyków. Nic więc dziwnego, że faworytem tegorocznego konkursu jest Ukraina.

Co prawda wybór reprezentanta odbył się w atmosferze niemałego skandalu. Z powodu medialnej afery z reprezentacji kraju zrezygnowała młoda artystka Alina Pasz, a na jej miejsce wybrano zespół, który w preselekcjach zajął drugie miejsce. Orkiestra Kałusza z piosenką "Stefania" podbili serce Ukraińców, a teraz również wielu zagranicznych słuchaczy. Wokalista zespołu, który stworzył tekst do utworu przyznał, że napisał go z myślą o swojej mamie Stefani. W obliczu wojny Ukraińcy zreinterpretowali ten tekst i słowa mama odebrali jako "Matka-Ukraina". Jest to więc bardzo symboliczna piosenka, która zdaniem bukmacherów ma duże szanse na wygraną. 

- Piosenka "Stefania" dedykowana jest mojej mamie, tak ma na imię moja mama. Po wybuchu wojny piosenka zaczęła coś znaczyć dla wielu ludzi, którzy zinterpretowali ją jako "matkę Ukrainę". Dlatego piosenka jest w wielu sercach Ukraińców i mamy nadzieję, że Europejczycy też ją pokochają - mówił Oleh Psiuk w rozmowie z dziennikarzem Eurowizji.

Jeśli zespół z Ukrainy wygrałby konkurs, oznaczałoby to, że za rok Eurowizja musiałaby odbyć się właśnie w Ukrainie. Muzycy i widzowie wierzą, że tak się właśnie stanie:

- Jeśli wygramy Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się na Ukrainie. Będzie to nowa, zintegrowana, dobrze rozwinięta i kwitnąca Ukraina - mówił w rozmowie z "Eurovision.org" Oleksii Zembrowskij, reżyser tegorocznego ukraińskiego występu.

A Wy myślicie, że kto ma największą szansę na wygraną?

Zobacz także: Eurowizja 2022: Tym występem Krystian Ochman zdobył serca Ukraińców: "Zagłosujemy na Polskę"!

 

Rafał Brzozowski na próbach na Eurowizji 2021
EBU / ANDRES PUTTING
Newsy
Eurowizja 2021: Znamy typowania bukmacherów. Kto wygra? Które miejsce zajmie Rafał Brzozowski?
Niestety, wszelkie notowania nie są pomyślne dla polskiego reprezentanta i jego utworu "The Ride"!

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami, a od tygodni bukmacherzy w całej Europie typują, która tym razem wygra konkurs. Jak oceniane są szanse Rafała Brzozowskiego , polskiego reprezentanta na Eurowizji i jego utworu "The Ride"? Niestety, bardzo słabo. Kto zaś jest faworytem? Eurowizja 2021: Czy Rafał Brzozowski ma szanse na awans lub wygraną? Rafała pierwszy raz na scenie zobaczymy drugiego dnia półfinału, czyli 20 maja we czwartek. Zaśpiewa jako szósty i powalczy z innymi krajami o awans do finału (ten 22 maja). Jak wyglądają w tej chwili notowania bukmacherów? Zajrzeliśmy na stronę eurovisionworld.com/odds/eurovision, gdzie zgromadzone są rankingi największych stron z zakładami. Wynika z nich jasno, że Rafał nie ma żadnych szans na awans do finału. Według bukmacherów w drugim półfinale zajmie... ostatnie, 17. miejsce. W ogólnym rankingu Brzozowski zajmuje na razie... 32. miejsce na 39. Prognozy są więc naprawdę fatalne, choć stale się zmieniają. Zobacz także:   Rafał Brzozowski nie wystąpi na Eurowizji 2021? Członek polskiej delegacji ma koronawirusa! Eurowizja 2021: Kto wygra? Faworytem Malta i piosenka Destiny! Największe szanse na wygraną Eurowizji 2021, według bukmacherów, ma Malta i ich 19-letnia reprezentantka, Destiny. Jej utwór „Je Me Casse” (w języku angielskim) jest już wielkim hitem, a na samym YouTubie ma ponad 6,6 mln wyświetleń! Destiny ma już za sobą eurowizyjne doświadczenie - w 2015 wygrała bowiem Eurowizję Junior! Wysoko plasuje się również Francja oraz Włochy (zmiany na 1. miejscu są równie częste) Zobacz także:  Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski po pierwszej próbie! Tak będzie wyglądał jego występ - mamy nagranie Zaskoczeni? Trzymacie kciuki za Rafała?  Brzozowski nie ma zbyt wielkich szans na sukces na...

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Ukraina wygrywa Konkurs Eurowizji! Jury nie doceniło Krystiana Ochmana, pomogła publiczność
Eurowizyjne emocje za nami! Znamy już zwycięzcę 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Zgadzacie się z wyborem krajów i publiczności?

To moment, na który fani muzyki nie tylko w Europie czekają cały rok! W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzców 66. Konkursu Piosenki w Eurowizji. Emocje były tym większe, że na scenie w Turynie mogliśmy oglądać rewelacyjnego reprezentanta Polski - Krystiana Ochmana. Jak mu poszło? Niestety, trochę poniżej oczekiwań polskiej publiczności! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Ukraina i Kalush Orchestra z utworem Stefania! Wam też najbardziej podobał się ten występ? Kto wygrał Konkurs Eurowizji 2022? Po wtorkowych i czwartkowych ćwierćfinałach wyłoniono 25 finalistów, którzy zaprezentowali się na scenie w sobotni wieczór w wielkim finale Eurowizji 2022. Wśród nich z pewnością najmocniej trzymaliśmy kciuki za rewelacyjnego  Krystiana Ochmana , który zdobył serca widzów na całym kontynencie świetnym wykonaniem piosenki "River".   Jego półfinałowy występ zachwycił zagranicznych fanów  do tego stopnia, że na oficjalnym facebookowym fanpage'u Eurowizji to on dostał najwięcej komentarzy i polubień, a porównywano go nawet do samego Andrei Bocellego! Krystian Ochman dziś występował pod koniec stawki, jako 23. reprezentant . Ale jeszcze przed finałem był wymieniany w gronie faworytów całego konkursu, stąd nadzieje były ogromne. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Największe szanse na wygraną we wszelkich zestawieniach miała jednak grupa z Ukrainy - Kalush Orchestra. W trakcie występów drugie miejsce wśród bukmacherów dawano Szwecji, trzecie Wielkiej Brytanii, czwarte Hiszpanii, a nasz Krystian Ochman znalazł się na 8. miejscu. Zakłady to jedno, a prawdziwe występy i głosowanie to zupełnie inna sprawa. Gorączka sobotniej eurowizyjnej nocy...

Eurowizja 2021 - kto zachwycił w pierwszym półfinale?
EBU/ANDRES PUTTING/THOMAS HANSES
Newsy
Eurowizja 2021. Kto zachwycił w pierwszym półfinale? Wśród nich jest faworytka do głównej wygranej!
Za nami pierwszy półfinał Eurowizji 2021. Komu udało się porwać publiczność, jury i bukmacherów?

Eurowizja 2021 wystartowała - we wtorek 18 maja mogliśmy zobaczyć pierwszy koncert półfinałowy. Chociaż odbył się on bez polskiego reprezentanta ( Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale w czwartek, 20 maja), to jednak emocji nie brakowało! Wczorajsze występy sprawiły, że wśród widzów i bukmacherów są nowi faworyci do głównej wygranej. Kto zachwycił najbardziej? Zobaczcie! Zobacz także:  Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski wystąpił jako... Conchita Wurst! Ten filmik robi furorę w sieci! Eurowizja 2021. Faworyci z pierwszego półfinału konkursu 1. Litwa  Tegorocznym reprezentantem Litwy jest zespół The Roop z utworem "Discoteque". To właśnie oni otworzyli 65. Konkurs Piosenki Eurowizji i rozgrzali publiczność do czerwoności. The Roop miał reprezentować Litwę również w ubiegłym roku z utworem "On Fire", jednak jak wiadomo z powodu pandemii, konkurs został odwołany, a wykonawcy musieli w tym roku zaprezentować nowe utwory. Wtedy zaś byli faworytami do głównej wygranej! Litwa według notowań bukmacherów również w tym roku plasuje się wysoko, bo w pierwszej dziesiątce i wygląda na to, że może sporo namieszać w finale. Zobaczcie ich półfinałowy występ, który zagwarantował im miejsce w sobotnim konkursie.  Myślicie, że mają szanse na wygraną? 2. Cypr Elena Tsagrinou to tegoroczna reprezentantka Cypru, która podbiła serca Europejczyków z utworem "El Diablo". Od wielkiego sukcesu Eleni Foureiry w 2018 roku, która zajęła drugie miejsce, Cypr konsekwentnie stawia na piękne wokalistki i dynamiczne utwory, pełne seksownych choreografii. I wygląda na to, że jest to dobra droga, bo również i w tym roku, Cypr według notowań bukmacherów może liczyć na...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik