Michał Wiśniewski został zapytany o Eurowizję 2022, a także Dodę, która zgłosiła swoją nową piosenkę na konkurs. Ostatecznie jednak wokalistka nie została zakwalifikowana do polskich preselekcji, te odbędą się już w lutym w TVP. Lider Ich Troje uważa, że Doda byłaby idealną kandydatką na Eurowizję.

Reklama

Jeśli nie dostała się, bo ktoś jej nie wybrał, to skandal - mówi Wiśniewski.

Co ma na myśli?

Michał Wiśniewski ostro o Dodzie i Eurowizji 2022!

Eurowizja 2022 już w maju w Turynie we Włoszech, Polska swojego reprezentanta wybierze podczas Krajowych Eliminacji (TVP zmieniała zasady w ostatniej chwili, reprezentant Polski miał być ujawniony już w połowie stycznia). Artyści swoje piosenki mogli zgłaszać do listopada 2021 roku. W ostatniej chwili na taki krok zdecydowała się Doda z utworem "Fake Love". Wokalistka nie znalazła się więc na liście 10 wykonawców, którzy powalczą o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizję 2022. Co o tym sądzi Michał Wiśniewski, dwukrotny przedstawiciel naszego kraju? W rozmowie z telewizją ATV zdradza, że jeśli organizatorzy nie wzięli jej pod uwagę przez niedotrzymanie zasad regulaminu, to rozumie ich decyzję. Jeśli jednak są inne powody, uznaje to za skandal:

Doda się nie dostała, jak wiesz. Nie została zakwalifikowana. Jeśli ze względów czysto formalnych, bo spóźniła się ze zgłoszeniem, to miała pecha. Natomiast jeśli nie dostała się, bo ktoś jej nie wybrał, to skandal. Bo to jak najbardziej odpowiednia osoba, żeby jechać na Eurowizję i reprezentować nasz kraj - mówi Wiśniewski.

Wiśniewski uważa, że Doda to idealna osoba na Eurowizję:

Decyduje publiczność, nie wzięcie artystki, która ma taką popularność w kraju, to jest skandal, nazwijmy to po imieniu. Myślę, że na jej miejscu, […], że jeśli się nie dostała, to już bym się nie pokusił, bo Doda nie ma takiej potrzeby, żeby kogoś się prosić, żeby wystąpić. [...] Jeśli się decyduje, to trzeba z takiej szansy korzystać, bo to duży obowiązek. Nie chcę nikogo krytykować, bo rozumiem, że było jakieś jury, które wybrało 10 piosenek i tam pewnie są zacni artyści. Natomiast reprezentanta polskiego wybiera publiczność! Jeśli nie damy publiczności wyboru, to spadnie na nas masa krytyki - przekonuje Michał.

Zgadzacie się z artystą?

Zobacz także
Piotr Molecki/East News

Eurowizja 2022 - kto będzie reprezentował Polskę?

Listę artystów, którzy powalczą o Eurowizję 2022, ujawniono w jednym z odcinków "Pytania na śniadanie". Oto oni i ich utwory:

  • Krystian Ochman „River”
  • Lidia Kopania "Why does it hurt"
  • Kuba Szmajkowski "Lovesick”
  • Karolina Lizer "Czysta woda"
  • Siostry Szlachta "Drogowskazy"
  • Ania Byrcyn "Dokąd'
  • Unmute "Głośniej niż decybele"
  • Karolina Stanisławczyk & Chica Toro "Move"
  • Emilia Dębska "All I need"
  • Daria "Paranoia"
East News VIPPHOTO / AKPA/ Instagram itsdariamarx
Reklama

Długo spekulowało się również, że TVP rozda tzw. "dzikie karty" i w rywalizacji pojawią się kolejni artyści. Szybko okazało się jednak, że stacja nie ma takiego zamiaru, co automatycznie wyklucza Dodę z krajowych preselekcji. Artystka była jednak widziana niedawno w gmachu Telewizji Polskiej. Nie wszystko stracone?

ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama