15 stycznia TVP miała ogłosić, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2022. Termin zbliża się wielkimi krokami, tymczasem media doniosły, że stacja zdecyduje się jednak na Krajowe Eliminacje i decyzję zostawi profesjonalnemu jury oraz widzom. Kto zawalczy o Eurowizję 2022? Na liście pojawiają się spore gwiazdy i oczywiście debiutanci.

Reklama

Eurowizja 2022: kiedy finał polskich preselekcji?

Najwięcej szczegółowych informacji podał dziś dziennik-eurowizyjny.pl, specjalizujący się w konkursie Eurowizji 2022. Według informacji portalu, TVP zorganizuje krajowe preselekcje, które mają odbyć się 18 lub 19 lutego.

Z informacji zdobytych przez Dziennik Eurowizyjny z dwóch niezależnych źródeł, zakwalifikowani do finału uczestnicy dostali już potwierdzenie ze strony TVP. Finał odbędzie się 18 lub 19 lutego - czytamy.

O zwycięstwo ma powalczyć 10 artystów, których poznać mamy już 14 stycznia w "Pytaniu na śniadanie". Kto znalazł się na liście?

Wśród "pewniaków" wymieniana jest Daria z hitem "Paranoia" oraz Kuba Szmajkowski z piosenką "Lovesick". Swój utwór miał również zgłosić Krystian Ochman, zwycięzca "The Voice of Poland". Decyzję o wysłaniu swojej piosenki "Fake Love" podjęła również Doda i to ona z miejsca stała się największą faworytką fanów Eurowizji.

AKPA

Rok temu Polskę na Eurowizji 2021 z utworem "The Ride" reprezentował Rafał Brzozowski. Artysta odpadł w drugim półfinale, zajmując odległe, 14. miejsce. Wygrał wówczas bijący dziś rekordy popularności zespół Maneskin z Włoch.

Zobacz także
EBU / ANDRES PUTTING

Ostatni raz TVP zorganizowała Krajowe Eliminacje w 2018 roku. Wówczas wygrali Gromee i Lukas Meijer i utwór "Light me up". W kolejnych latach TVP wybierało polskiego reprezentanta wewnętrznie, byli to właśnie Brzozowski, wcześniej zaś Tulia (zespół również nie awansował do finału).

East News

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie oglądać?

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie. Udział w konkursie weźmie 41 państw, w tym oczywiście Polska. Konkurs będzie można oglądać oczywiście na antenach TVP. Stacja na razie milczy w sprawie doniesień o preselekcjach, a na oficjalnej stronie TVP można wciąż przeczytać, że polskiego reprezentanta poznamy już 15 stycznia 2022 roku.

Reklama

Doda podczas Krajowych Eliminacji 2018 wystąpiła jako gość specjalny.

Michal WARGIN/East News
Reklama
Reklama
Reklama