Krajowe Eliminacje do konkursu Eurowizji 2022 rozstrzygną się podczas wyjątkowego koncertu w TVP, który odbędzie się 19 lutego. Podczas koncertu to jury oraz widzowie podejmą ostateczną decyzję. Kto zawalczy o Eurowizję 2022. Znamy wszystkie nazwiska!

Reklama

Eurowizja 2022: Lista uczestników polskich eliminacji

19 lutego w TVP odbędą się Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie podczas którego zarówno jury, jak i widzowie będą oddawali głosy. O zwycięstwo będzie walczyć dziesięciu artystów. W tym roku Eurowizja odbędzie się w Turynie, skąd pochodzą zeszłoroczni finaliści zespół Måneskin.

W programie „Pytanie na Śniadanie” Marek Sierocki ogłosił 10 finalistów, którzy zostali wybrani z ponad 150 zgłoszeń, które napłynęły do TVP. W tym roku to również widzowie będą mieli wpływ na wybór artysty, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022 w Turynie. W zeszłym roku wybór wewnętrzny został mocno skrytykowany, dlatego TVP zdecydowało się zmienić zasady:

Widzowie Telewizji Polskiej będą mieli wpływ na to, kto pojedzie na Eurowizję - powiedział Marek Sierocki w „Pytaniu na Śniadanie”.

Lista 10 uczestników, którzy zaśpiewają podczas koncertu preselekcji:

- Unmute "Głośniej niż decybele"

Zobacz także

- Karolina Stanisławczyk & Chica Toro "Move"

- Emilia Dębska "All I need"

- Daria "Paranoia"

- Krystian Ochman „River”

- Lidia Kopania "Why does it hurt"

- Kuba Szmajkowski "Lovesick”

- Karolina Lizer "Czysta woda"

- Siostry Szlachta "Drogowskazy"

- Ania Byrcyn "Dokąd'

Macie swojego faworyta?

fot. AKPA

Zobacz także: Eurowizja 2022: Krajowe preselekcje w lutym? TVP zmienia zasady wyboru reprezentanta

Krajowe Eliminacje do konkursu Eurowizji ostatni raz TVP zorganizowała w 2018 roku. Wtedy głosem widzów wygrali Gromee i Lukas Meijer z utworem "Light me up". Kolejne lata przyniosły zmianę zasad i artystę wybierano podczas wyborów wewnętrznych. W ten sposób został wyłoniony m.in. Rafał Brzozowski, który reprezentował Polskę z utworem "Ride".

EBU / ANDRES PUTTING
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama