Luna odpadła w półfinale Eurowizji 2024. Reprezentantka Polski na scenie zaśpiewała utwór "The Tower" i zrobiła prawdziwe show, ale niestety nie udało jej się zakwalifikować do dziesiątki uczestników, których zobaczymy w finale. Luna od początku budziła ogromne emocje i wiele osób uważało, że na udział w Eurowizji jest dla niej za wcześnie, bo jest jeszcze bardzo młodą artystką, ale ostatecznie zaprezentowała się w szwedzkim Malmö i szybko zakończyła swoją przygodę z konkursem Eurowizji. A jak występ Luny ocenia profesjonalna trenerka wokalna Agnieszka Hekiert, która trenuje uczestników programu "Twoja twarz brzmi znajomo"?

Reklama

Agnieszka Hekiert z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" o Lunie

Agnieszka Hekiert, polska wokalistka jazzowa i nauczycielka śpiewu, którą widzowie Polsatu doskonale znają z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie trenuje uczestników już od pierwszej edycji, w rozmowie z serwisem Plejada zabrała głos na temat występu Luny w półfinale Eurowizji 2024. Specjalistka podkreśla, że Luna zrobiła duże postępy, ale techniki wokalnej nie da się nauczyć na skróty:

Widać poprawę od preselekcji, ale pewnych etapów techniki wokalnej nie da się przeskoczyć w chwilę. ABC techniki (czyli jakby nauka chodzenia) to dobra emisja na wszystkich dźwiękach i dobra intonacja.
powiedziała Agnieszka Hekiert w rozmowie z Plejadą.
Luna
eurovision.tv

Trenerka wokalna dodaje też, że Luna zaprezentowała się całkiem dobrze, ale przed nią jeszcze sporo nauki, jeśli chce brać udział w takich wydarzeniach jak konkurs Eurowizji.

Trochę zabrakło i emisji (dolne dźwięki) i intonacji (skrajne dźwięki) i podczas ruchu czuć było zmęczenie i odpuszczanie. Najpierw warto nauczyć się dobrze chodzić a dopiero potem wziąć udział w maratonie! Głos ładny, młody, numer electropop — energetyczny, z dzisiejszych przesłuchać do teraz prezentacja całkiem ok
dodała trenerka wokalna z programu 'Twoja Twarz Brzmi Znajomo'
Agnieszka Hekiert Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. Pawel Wodzynski/East News
Reklama

Sadzicie, że Luna faktycznie za wcześnie zdecydowała się wziąć udział w konkursie Eurowizji? Powinna najpierw skupić się na budowaniu kariery i doskonaleniu sztuki wokalnej?

Luna
Luna Martin Meissner/Associated Press/East News
Reklama
Reklama
Reklama