Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Dariusz K. stanął przed sądem
Newsy

Dariusz K. prosi o niższy wymiar kary! "Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni". Ile lat dostanie?

Dariusz K. prosi o niższy wymiar kary! "Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni". Ile lat dostanie?

Dariusz K. prosi o łagodniejszy wymiar kary za potrącenie na pasach kobiety ze skutkiem śmiertelnym. Przypomnijmy, że mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a jak na razie spędził w areszcie dwa lata ze względu na przeciągający się proces. W czwartek odbyła się kolejna rozprawa, na której Dariusz K. zwrócił się do męża ofiary i prosił o wybaczenie:

Proszę o przyjęcie moich najgłębszych przeprosin. Jestem autorem pana tragedii. Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni. Jestem odpowiedzialny za to, co się stało i nigdy nie uważałem inaczej - czytamy na stronie newsweek.pl.

Podczas rozprawy deklarował również, że prawo jazdy posiada od 23 lat i zawsze najważniejsze dla niego było "bezpieczeństwo".

Nigdy nie wsiadłbym za kierownicę nietrzeźwy. Tego dnia wsiadłem za do samochodu, będąc pewnym, że mój stan jest dobry. Gdybym miał jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu, wziąłbym taksówkę.

Dariusz K. prosił też o łagodny wyrok, bo zależy mu na tym, aby jak najszybciej wrócić do domu. Wyznał, że prawie dwa lata spędzone w areszcie to "połowa życia" jego córki. Prokurator walczy o to, aby Dariusz K. otrzymał karę 8 lat więzienia, obrońca natomiast uważa, że to za dużo i wnioskuje o niższy wymiar. Adwokat podkreślił też, że jego klient nie powinien być oskarżony o spowodowanie wypadku pod wpływem środków odurzających, a za wypadek w stanie po spożyciu kokainy. Dlaczego? Za pierwsze wykroczenie grozi do 12 lat więzienia, za drugie o 4 mniej. Czy Dariusz K. rzeczywiście powinien otrzymać niższy wymiar kary?

 

Zobacz: Dariusz K. straci prawa rodzicielskie? Edyta Górniak podjęła decyzję

 

Dariusz K. prosi o niższy wymiar kary

Dariusz K. w sądzie

Mężczyzna przeprosił też męża ofiary

Dariusz K. w sądzie

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dariusz K. stanął przed sądem
Newsy
PILNE! Dariusz K. skazany! Jaki usłyszał wyrok?
Znamy szczegóły!

Dariusz K. został skazany na 7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia samochodu! Poza tym został obciążony kosztami procesu. W czwartek jeden z warszawskich sądów ogłosił wyrok w głośnej sprawie celebryty, który pod wpływem narkotyków potrącił kobietę ze skutkiem śmiertelnym.   Dariusz K. skazany na 7 lat więzienia! Prokurator zażądał dla niego 8 lat pozbawienia wolności. Na poprzedniej rozprawie Dariusz K. prosił o łagodny wymiar kary, argumentując to tym, że już 2 lata spędził w areszcie, a to "połowa życia" jego córki.  Były mąż Edyty Górniak prosił też o wybaczenie męża zmarłej kobiety: Proszę o przyjęcie moich najgłębszych przeprosin. Jestem autorem pana tragedii. Będę błagał o przebaczenie do końca moich dni. Jestem odpowiedzialny za to, co się stało i nigdy nie uważałem inaczej. Do wypadku doszło 13 lipca 2014 roku na warszawskim Ursynowie. Celebryta był wówczas pod wpływem kokainy. Na pierwszych rozprawach bronił się mówiąc, że zażywał narkotyki, ale dzień wcześniej. Myślał też, że następnego dnia, kiedy wsiadał za kółko jest "czysty". Później muzyk zmienił linię obrony i zasłaniał się tym, że poprzedniej nocy nie spał za wiele, bo stresował się konfliktami, jakie są pomiędzy nim a jego byłą żoną, Edytą Górniak. Na ostatniej rozprawie postanowił poprosić są o niższy wymiar kary i przeprosił męża ofiary. Sąd przychylił się do jego słów i za łagodzącą okoliczność uznał fakt, że Dariusz K. nigdy nie był karany i nie miał problemów z prawem. Celebryta nie stawił się na rozprawie, a jak na razie wyrok jest nieprawomocny. Zgadzacie się z takim wyrokiem sądu?     Zobacz: Dariusz K. straci prawa rodzicielskie? Edyta Górniak podjęła decyzję   Dariusz K. został skazany na 7 lat więzienia. Dariusz K. dostał też dożywotni zakaz prowadzenia...

Dariuszowi K. grozi 10 lat więzienia
ONS
Newsy
Były minister pogrąża Dariusza K. Widzi jednak cień szansy, jeśli...
Jak może złagodzić karę?

Sprawa Dariusza K. to nie tylko ogromne poruszenie w mediach, ale też tragedia kilku rodzin z najbliższymi śmiertelnie potrąconej kobiety na czele. Całą sprawę mocno przeżywają też ukochana podejrzanego i jego matka, co zdążyło się już odbić na ich zdrowiu. Przypomnijmy: Wypadek Dariusza K. odbił się na jego matce. Kobieta trafiła do szpitala Obecnie podejrzany przebywa w areszcie, gdzie ma spędzić najbliższe trzy miesiące. Co dalej? Prokurator postawił mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem kokainy, za co grozi mu nawet do 12 lat więzienia. W sieci pojawiło się sporo komentarzy, że być może status celebryty pomoże Darkowi K. uniknąć kary. Złudzeń pozbawia były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ćwiąkalski . Twierdzi on, że muzyk na pewno trafi do więzienia, choć istnieje dla niego szansa złagodzenia wymiaru kary.   Czy fakt, że Dariusz K. jest osobą bardzo znaną, działa na jego korzyść? Absolutnie nie. Sąd w żaden sposób nie bierze pod uwagę tego, kim sprawca jest. Czy jest tzw. celebrytą.  Znaczenie mieć może dotychczasowy tryb życia sprawcy: to, czy był karany, okoliczności wypadku, pozytywna bądź negatywna prognoza na przyszłość. To są elementy, które będą rzutować na wymiar kary. Skrucha, przyznanie się przed sądem do winy, naprawienie szkody, próba naprawienia szkody czy pojednanie z poszkodowanymi, w tym wypadku rodziną zmarłej osoby, niewątpliwie może mieć znaczenie dla łagodniejszego potraktowania przez sąd. Na pewno w tym wypadku nie spodziewam się kary więzienia w zawieszeniu. Zwykle to są kary w granicach od 4, 8 nawet do 10 lat więzienia - zapewnia w "Fakcie" Ćwiąkalski. Sąd już raz udowodnił, że status celebryty i majątek nie mają wpływu na tę sprawę. Zobacz: Dariusz K. chciał wyjść za kaucją. Oferował prawdziwą fortunę Partnerka Dariusza K. przed prokuraturą:

Dariusz K. i Edyta Górniak
East News
Newsy
Dariusz K. wychodzi z więzienia! Jest decyzja sądu w sprawie byłego męża Edyty Górniak! 
Dariusz K, były mąż Edyty Górniak, wyszedł z więzienia. Jak to możliwe?

Dariusz K. wychodzi na wolność! Okazuje się, że były mąż Edyty Górniak, który został skazany na sześć lat więzienia, wyjdzie z więzienia wcześniej. Jak donosi portal plotek.pl Dariusz K. skorzystał z możliwości z warunkowego przedterminowego zwolnienia. Jest komentarz Sądu Okręgowego w Warszawie! Zobaczcie, jak sąd skomentował doniesienia dotyczące producenta muzycznego. Dariusz K. wychodzi na wolność Dariusz K. w połowie lipca 2014 roku doprowadził do tragicznego wypadku na warszawskim Ursynowie- były mąż Edyty Górniak śmiertelnie potrącił 63-letnią kobietę. W 2017 roku producent muzyczny został skazany na sześć lat więzienia. O tragicznych wydarzeniach opowiedziała jakiś czas temu Edyta Górniak. Artystka w programie "My Way" zdradziła, jak dowiedziała się o wypadku. Pamiętam ten dzień bardzo dobrze. Dostałam SMS-a od Marcina mojego (menedżer gwiazdy - przyp. red.). Wzięłam do ręki telefon, podchodziłam do lodówki coś wyciągnąć - pewnie mleko do kawy - nie pamiętam dokładnie. Przeczytałam takie słowa: „Edi, nie mam odwagi zadzwonić. Nie wiem, jak ci to powiedzieć, więc napiszę. Darek zabił człowieka. Mamy około 6-7 godzin zanim dowie się o tym prasa - Edyta Górniak wspominała w programie "My Way". Pamiętam, że mi się nogi ugięły i że się osunęłam pod tą lodówką - dodała.  Dariusz K. odbywał karę w zakładzie w Grądkach-Woniecku. Teraz okazuje się, że Dariusz K. skorzystał z prawa do przedterminowego zwolnienia i wkrótce wyjdzie na wolność! Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził medialne doniesienia!  Informujemy, że postanowieniem z dnia 30.04.2020 r. wydanym przez Sąd Okręgowy w Łomży w sprawie II 1.Kow 403/20/wz. skazanemu udzielono warunkowego przedterminowego zwolnienia. W XI Wydziale Penitencjarnym...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner