Monika Michalik brązowy medal Rio 2016
East News

Brązowy medal Moniki Michalik w zapasach w stylu wolnym stał się faktem! Na każdych igrzyskach olimpijskich, oprócz murowanych faworytów do medali, po cichu zawsze liczymy na sportowców, którzy sprawią jakąś niespodziankę. Jak do tej pory takich brakowało wśród polskich olimpijczyków. Jednak wszystko zmieniło się za sprawą walecznej zapaśniczki. A wieczorem kolejne medalowe szanse!

 

Zapaśniczka Monika Michalik z brązowym medalem igrzysk Rio 2016

To była historia, jak z dobrego filmu. Zaczęło się od... porażki. Polska zapaśniczka nie miała żadnych szans z utytułowaną Japonką Risako Kawai. Japonki na razie wygrywają w Rio wszystko – wczoraj zdobyły złote medale w trzech kategoriach wagowych. W zapasach jednak można liczyć na drugą szansę i Polka taką szansę dostała. Otworzył ją awans Kawai do finału, dzięki któremu Monika Michalik mogła walczyć o brąz. Najpierw pokonała Anastasiję Grigorjevą, a w walce o medal Rosjankę Innę Trażukową. Wielkie gratulacje dla polskiej zapaśniczki!

Tym samym polska reprezentacja ma już w Rio osiem medali. Kolejno zdobywali je: kolarz Rafał Majka, wioślarska dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj oraz czwórka podwójna Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, dyskobol Piotr Małachowski, młociarka Anita Włodarczyk, kajakarki K2 Beata Mikołajczyk/Karolina Naja oraz K1 Marta Walczykiewicz i teraz Monika Michalik. Czekamy na więcej!

 

Monika Michalik walczyła dzielnie.

Monika Michalik brązową medalistką igrzysk Rio 2016!
East News

 

A potem bardzo się cieszyła.

Monika Michalik brązowy medal Rio 2016
East News

 

Monika Michalik z medalem.

Monika Michalik brązowy medal Rio 2016
East News