Andrzej Buszewicz w Pierwszej miłości
East News

Nie żyje aktor z "Pierwszej miłości". Grał też w "Świecie według Kiepskich"

Andrzej Buszewicz w Pierwszej miłości
East News

Andrzej Buszewicz nie żyje. O jego śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie. Aktor był ostatnio znany z roli Antoniego w serialu "Pierwsza miłość". W produkcji grał już od 15 lat, ale pojawiał się gościnnie także w takich serialach, jak "Świat według Kiepskich" czy "Na dobre i na złe". Miał 84 lata.

Zmarł Andrzej Buszewicz (1934-2019) - polski aktor i reżyser. Absolwent Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany krakowskim Starym Teatrem. Profesor zwyczajny w Akademii Muzycznej w Krakowie - czytamy na stronie Akademii Muzycznej. 

Na razie nie podano przyczyn śmierci Andrzeja Buszewicza. 

Andrzej Buszewicz grał przez niemal 60 lat

Andrzej Buszewicz był absolwentem Wydziału Lalkarskiego, który ukończył w 1960 roku i Wydziału Aktorskiego, który skończył w 1962 roku. Od 1960 roku był związany z krakowskim Starym Teatrem. Był także profesorem zwyczajnym w Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Aktor urodził się w Łodzi 29 sierpnia 1934 roku. Na ekranie zadebiutował w 1965 roku w filmie "Gorąca linia". Grał także w takich filmach, jak: "Blisko, coraz bliżej", "Szansa". W ostatnim filmie zagrał w 2013 roku i była to produkcja "Śliwowica", która była oparta na wątkach z serialu "Pierwsza miłość".

Andrzej Buszewicz nie żyje
East News

Andrzej Buszewicz grał przez niemal 60 lat

Andrzej Buszewicz zmarł
East News

 

Więcej na temat Pierwsza Miłość
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09