Andrzej Buszewicz w Pierwszej miłości
East News

Nie żyje aktor z "Pierwszej miłości". Grał też w "Świecie według Kiepskich"

Andrzej Buszewicz w Pierwszej miłości
East News

Andrzej Buszewicz nie żyje. O jego śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie. Aktor był ostatnio znany z roli Antoniego w serialu "Pierwsza miłość". W produkcji grał już od 15 lat, ale pojawiał się gościnnie także w takich serialach, jak "Świat według Kiepskich" czy "Na dobre i na złe". Miał 84 lata.

Zmarł Andrzej Buszewicz (1934-2019) - polski aktor i reżyser. Absolwent Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany krakowskim Starym Teatrem. Profesor zwyczajny w Akademii Muzycznej w Krakowie - czytamy na stronie Akademii Muzycznej. 

Na razie nie podano przyczyn śmierci Andrzeja Buszewicza. 

Andrzej Buszewicz grał przez niemal 60 lat

Andrzej Buszewicz był absolwentem Wydziału Lalkarskiego, który ukończył w 1960 roku i Wydziału Aktorskiego, który skończył w 1962 roku. Od 1960 roku był związany z krakowskim Starym Teatrem. Był także profesorem zwyczajnym w Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Aktor urodził się w Łodzi 29 sierpnia 1934 roku. Na ekranie zadebiutował w 1965 roku w filmie "Gorąca linia". Grał także w takich filmach, jak: "Blisko, coraz bliżej", "Szansa". W ostatnim filmie zagrał w 2013 roku i była to produkcja "Śliwowica", która była oparta na wątkach z serialu "Pierwsza miłość".

Andrzej Buszewicz nie żyje
East News

Andrzej Buszewicz grał przez niemal 60 lat

Andrzej Buszewicz zmarł
East News

 

Więcej na temat Pierwsza Miłość
Przeładuj

W "Przyjaciółkach" Wiktor zdradził Patrycję? "Jestem pewna!" Zobaczcie, co się wydarzy w kolejnym odcinku!

zobacz 00:30