Najbogatsi Polacy 2012 Tadeusz Chmiel Bogusław Cupiał Roman Karkosik Dariusz Miłek
Najbogatsi Polacy 2012
Żyją w luksusie, mają wszystko, co tylko sobie wymarzą
1/11
Najbogatsi Polacy 2012

Magazyn "Forbes" co roku publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. Najnowsze zestawienie jest zaskakujące, gdyż łączny majątek milionerów w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł aż 15 procent.

W najnowszego zestawienia dowiadujemy się, że w Polsce żyje 17 miliarderów. Natomiast na ostatniej pozycji listy z majątkiem wartym 190 mln złotych znajduje się Stanisław Rosnowski.

Zobacz 10 najbogatszych Polaków. Ich fortuna jest naprawdę imponująca.

2/11
Tadeusz Chmiel

Na miejscu 10 znajduje się właściciel firmy produkującej meble Black Red White Tadeusz Chmiel z majątkiem 1,8 mld złotych. W branży o miliarderze krążą legendy, gdyż od kilku lat jest nieuchwytny dla mediów.
 

3/11
Bogusław Cupiał

Na miejscu 9 z majątkiem 1,95 mld znalazł się Bogusław Cupiał. Mężczyzna jest właścicielem trzeciej co do wielkości firmy produkującej kable i przewody telefoniczne w Europie oraz udziałowcem klubu piłkarskiego Wisła Kraków.

4/11
Roman Karkosik

Na kolejnym miejscu znalazł się znany inwestor Roman Karkosik z majątkiem 2,5 mld złotych.

5/11
Dariusz Miłek

Ex aequo z biznesmanem pozycję zajmuje Dariusz Miłek, właściciel obuwniczego imperium CCC.

6/11
Jerzy Starak

Jerzy Starak, właściciel farmaceutycznego imperium Polfa z majątkiem szacowanym na 3,05 mld złotych znalazł się na 6 pozycji rankingu.

7/11
German Efromovich

Na pozycji numer 5 uplasował się German Efromovich z majątkiem 4 mld. Biznesman jest potomkiem Żydów z Polski i posiada m. in. 49% udziałów portugalskiego przewoźnika TAP.
 

8/11
Leszek Czarnecki

Właściciel Noble Banku, Leszek Czarnecki może pochwalić się fortuną wartą 4,4 mld złotych, która pozwala mu w rankingu "Forbesa" znaleźć się na 4 miejscu.
 

9/11
Michał Sołowow

Trzecie miejsce na podium zajmuje Michał Sołowow. Biznesman i kierowca rajdowy jest m .in. akcjonariusz Synthos, Barlinek, Echo Investment i Rovese. Jego majątek szacowany jest 6 mld złotych.

10/11
Zygmunt Solorz-Żak

Drugie miejsce zajmuje Zygmunt Solorz-Żak z rodziną. Majątek twórcy telewizyjnego imperium wart jest 10,4 mld złotych i ciągle się powiększa.

11/11
Jan Kulczyk

Najbogatszym Polakiem po raz kolejny został Jan Kulczyk. Dzięki nowym inwestycjom w Afryce majątek biznesmana wzrósł do oszałamiającej sumy 11,1 mld złotych.