Wydarzenie poprowadził aktor Mikołaj Roznerski. Część dochodu ze sprzedaży prac malarki zostanie przekazana na Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wystawa potrwa do końca maja.

Reklama
Mikołaj Roznerski i Alicja Dmitruk - otwarcie sezonu kulinarno - kulturalnego w Aioli, Mat. prasowe
Mikołaj Roznerski i Alicja Dmitruk, Mat. prasowe

Na evencie pojawiły się gwiazdy i influencerzy, m.in. Joanna Racewicz, Grażyna Wolszczak, Mikołaj Roznerski, Aldona Orman z córką Idalią, Sasha Strunin, Michalina Robakiewicz, Buslav, Suzie Pacałowska i Ewa Zawada.

Aldona Orman, Mat. prasowe
Aldona Orman, Mat. prasowe
Joanna Racewicz, Mat. prasowe
Joanna Racewicz, Mat. prasowe
Grażyna Wolszczak, Mat. prasowe
Grażyna Wolszczak, Mat. prasowe
Monika Richardson, Mat. prasowe
Monika Richardson, Mat. prasowe

Wernisaż Alicji Dmitruk to początek cyklu wydarzeń kulturalno-kulinarnych w AïOLI oraz okazja do spotkań z cenionymi przedstawicielami świata sztuki (w tym tej kulinarnej).

W trakcie wernisażu AïOLI zaprezentowało nowe wiosenno-letnie menu - to kulinarna podróż po najlepszych smakach kuchni krajów basenu Morza Śródziemnego - od Hiszpanii, przez Włochy i Grecję - po Maroko, Turcję czy Izrael.

O WYSTAWIE:

Zobacz także

Alicja Dmitruk – artystka abstrakcyjna, która poprzez swoje obrazy eksploruje świat emocji, kształtów i kolorów. Jej sztuka to wyraz osobistych doświadczeń i refleksji, gdzie abstrakcja staje się językiem umożliwiającym swobodną interpretację. W swojej sztuce stara się przekraczać granice tradycyjnego pojmowania rzeczywistości, pozostawiając miejsce dla subiektywnych odczuć. Inspiracje czerpie z natury, emocji oraz złożoności ludzkiego umysłu. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in. w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Malezji, Japonii i Maroko.

Alicja Dmitruk, Mat. prasowe
Alicja Dmitruk, Mat. prasowe

Artystka jest znana z wykorzystywania techniki action painting, która polega na malowaniu tak, by każdy, najdrobniejszy fragment obrazu był jednakowo ważny i jednakowo wypełniony zapisem malarskiego gestu. Wszystkie obrazy powstały na przełomie ostatnich 7 lat. Na wystawie znajdą się też prace na papierze – rysunki tuszem i kolaże, w których artystka ukazuje swoją pierwotną miłość do surrealizmu.

Reklama

Materiał promocyjny AïOLI

Reklama
Reklama
Reklama