Robert Górski

Robert Górski jest obecnie jednym z najbardziej znanych i popularnych aktorów kabaretowych, mimo że początkowo wybrał inne kierunki edukacji. Najpierw ukończyły technikum mechaniki precyzyjnej i rozpoczął studia na geologii. Dopiero po pewnym czasie zdecydował się na zmianę kierunku na polonistykę. I właśnie na studiach poznał Przemysława Borkowskiego i Mikołaja Cieślaka, z którym założył legendarny już Kabaret Moralnego Niepokoju. W ostatnich latach Robert Górski najbardziej znany jest z satyrycznego serialu "Ucho prezesa". Poznaj więcej informacji o Robercie Górskim.

Imię: Robert

Nazwisko: Górski

Pseudonim: Góral

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 14.04.1971 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: artysta kabaretowy, komik i satyryk, scenarzysta

Osoby - związki: - 2004-2016 w związku z graficzką Katarzyną Osipowicz; - od 2019 roku małżeństwo z dziennikarką Moniką Sobień.

Rodzice: matka była krawcową, ojciec Zdzisław z zawodu był kierowcą autobusu.

Dzieci: syn Antoni (ur. 2006 r.), córka Malina (ur. 2019 r.)

Rodzeństwo: Robert Górski ma brata.

BIO: Robert Górski urodził się i wychował na warszawskim Bródnie. Ukończył technikum mechaniki precyzyjnej. W tym czasie miał pierwszy kontakt ze sztuką, grał amatorsko na perkusji. Po maturze zdecydował się na studia na geologii, lecz dość szybko zrezygnował z tego kierunku i wybrał polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Okazało się, że dokonał dobrego wyboru, ponieważ już na trzecim roku zaczął pracę jako copywriter w agencji reklamowej Ammirati Puris Lintas Polska, gdzie stworzył scenariusz m.in. do kampanii "Bogdan mówi bankowy".Studia dla Roberta Górskiego były nie tylko okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności. To właśnie na polonistyce poznał Przemysława Borkowskiego i Mikołaja Cieślaka, z którymi stworzył jedną z najpopularniejszych obecnie grup satyryków, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju. Wszystko zaczęło się od wspólnego redagowania pisma studenckiego "Podniebienie", a później powstał kabaret studencki. Bardzo szybko zdobył on dużą popularność, występował na wielu scenach w Polsce, a w latach 2003-2006 kabaret miał swój autorski program w telewizji "Tygodnik Moralnego Niepokoju", który w latach 2007-2008 przerodził się w "Miesięcznik Moralnego Niepokoju".Robert Górki oprócz występowania w kabarecie przez kilka lat wraz z Adamem Małczykiem z Formacji Chatelet pisał scenariusze do programu TVN "Maraton uśmiechu". Ma na swoim koncie również kilka ról filmowych. Zadebiutował w 1999 roku drobną rolą w serialu "Badziewiakowie", a cztery lata później zagrał nieco większą rolę w filmie "Baśń o ludziach stąd". Roberta Górskiego można też było zobaczyć w epizodach w takich obrazach, jak "Złoty środek" czy "Wkręceni 2".

Znany z: Robert Górski jest popularnym aktorem kabaretowym, znanym głównie z występów w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Znaczny wzrost jego popularności nastąpił od 2017 roku, kiedy to w telewizji rozpoczęła się emisja satyrycznego serialu "Ucho Prezesa", który w prześmiewczy sposób przedstawia polskich polityków, a Robert Górski odgrywa w nim rolę tytułowego prezesa.

Funkcja w filmie:
 • rola drugoplanowa w serialu "Badziewiakowie" (1999);
 • rola drugoplanowa w filmie "Baśń o ludziach stąd" (2003);
 • rola drugoplanowa w filmie "Złoty środek" (2008);
 • rola drugoplanowa w serialu "Spadkobiercy" (2008-2014, 2016);
 • rola drugoplanowa w serialu "Słodkie życie" (2014);
 • rola drugoplanowa w filmie "Wkręceni 2" (2015);
 • rola główna w serialu "Ucho Prezesa" (2017-2019);
 • rola drugoplanowa w serialu "Państwo z kartonu" (2020);
 • rola główna w serialu "Piękni i bezrobotni" (2021).


 • Płyty: -

  Książki:2000 - tomik wierszy "Zeszyt w trzy linie", współautorzy: Przemysław Borkowski i Mikołaj Cieślak;2012 - "Jak zostałem premierem", współautor: Mariusz Cieślik;2019 - "Jak zostałem Prezesem", współautor: Monika Sobień.

  Nagrody: 2001 - nagroda za najlepszy tekst na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej ZASP;2005 - Nagroda Dodatkowa Jury "Błękitny Melonik Charliego" na Festiwalu Dobrego Humoru za uczynienie zabawnym serialu HBO "Na stojaka";2008 - Grand Prix "Błękitny Melonik Charliego" na Festiwalu Dobrego Humoru za program "Na stojaka";2009 - tytuł "Gentlemana w show-biznesie" przyznany przez miesięcznik "Gentleman";2011 - tytuł "Przyjaciel UEFA EURO 2012";2011 - zwycięstwo w plebiscycie "Złote Ireny" w kategorii autor.

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/robert.gorski.official/ 


  Link FB: https://www.facebook.com/gorski.robert
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index