Radek Pestka

Radek Pestka to bloger modowy, którego widzowie TVN znają przede wszystkim jako zwycięzcę 5. edycji programu "Top Model". Jego największymi atutami okazały się niecodzienna uroda i charyzma. Na co dzień celebryta prowadzi bloga i jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Aktywnie działa w środowisku LGBT+, do którego należy jako osoba homoseksualna. Przez wiele lat był związany z modelem Romkiem Gelardem, jednak ostatecznie ich drogi zawodowe i prywatne się rozeszły. Sprawdź, w jakich programach telewizyjnych brał udział.

Imię: Radosław

Nazwisko: Pestka

Pseudonim: brak

Wzrost: 182 cm

Data urodzenia: 04.02.1996 r.

Znak zodiaku: Wodnik

Zawód: bloger modowy, działacz LGBT+, osobowość telewizyjna

Osoby - związki: - Były partner Romek Gelard - z początkującym modelem Radosław Pestka był związany w latach 2017-2022. Jeszcze jako zwycięzca programu "Top Model" w 2015 roku zapewniał, że jest osobą heteroseksualną i opublikował zdjęcia ze swoją rzekomą dziewczyną. W 2017 roku dokonał jednak coming outu i publicznie opowiedział o swoim związku z Romkiem Gelardem, z którym łączyły go relacje na gruncie zawodowym i prywatnym.

Rodzice: Brak szczegółowych informacji na ich temat, choć wiadomo, że celebryta nie utrzymuje kontaktu z matką i nie zna swojego biologicznego ojca.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: siostra bliźniaczka Martyna (ur. 1996)

BIO: Radek Pestka to bloger modowy, osobowość telewizyjna i działacz LGBT+. Urodził się i wychował w Kołobrzegu, a jego dzieciństwo i wczesna młodość nie były usłane różami. Nie znał swojego ojca, a relacja z matką należała do bardzo trudnych, przez co obecnie celebryta nie utrzymuje z nią żadnych kontaktów. Rówieśnicy dokuczali mu z powodu wyglądu, przez co często zmieniał szkołę. Szykany ze strony kolegów nie pozbawiły go jednak pewności siebie i w wieku 19 lat młody miłośnik mody zgłosił się na casting do programu TVN "Top Model". Początkowo jury nie było przekonane do jego osoby, jednak ostatecznie ujął ich swoją charyzmą i nieprzeciętną urodą. To właśnie te cechy pozwoliły mu wygrać 5. edycję programu w 2015 roku. Okazał się wówczas lepszy od Karoliny Pisarek (II miejsce) i Jakoba Kosela (III miejsce). Rozpoczął pracę jako profesjonalny model, którego można było oglądać w kampaniach reklamowych takich marek jak Reserved, a także na okładce prestiżowego magazynu "Glamour". Radek skupił się jednak na karierze blogera modowego. Zrobiło się o nim głośno w 2017 roku, kiedy to dokonał publicznego coming outu i przyznał, że jest gejem. Wtedy też przedstawił światu swojego partnera Romka Gelarda, również modela, z którym był w związku przez kolejne 5 lat. Panowie współpracowali ze sobą na płaszczyźnie zawodowej i aktywnie działali na rzecz środowiska LGBT+ w Polsce.

Znany z: kampanii reklamowych, okładek prestiżowych magazynów, programów telewizyjnych takich jak "Magiel towarzyski" i wpisów dotyczących mody, które można przeczytać w mediach społecznościowych. W 2016 roku media rozpisywały się na jego temat z powodu pewnego incydentu. Celebryta przypadkowo umieścił zdjęcia swojego przyrodzenia na Snapchacie. Padł wtedy ofiarą wielu uszczypliwych komentarzy na swój temat, przez co na pewien czas wycofał się z życia publicznego. Później przyznał, że nie było to celowe działanie służące zwiększeniu popularności, tylko "wpadka", która mogła zdarzyć się każdemu. Radek Pestka i jego partner Romek Gelard byli też wielokrotnie szykanowani ze względu na swoją orientację, do której się przyznali publicznie. Zwycięzca 5. edycji "Top Model" ma spore grono wiernych fanów. Na Instagramie obserwuje go prawie 200 tys. osób.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • pierwsze miejsce w 5. edycji programu "Top Model" (2015)


  • LINK Instagram: @rdslav


    LINK Facebook: @rdslav
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index