Mikołaj Jędruszczak

Mikołaj Jędruszczak we wczesnej młodości był utalentowanym tenisistą z perspektywami na międzynarodową karierę. Ostatecznie postawił jednak na show-biznes. Dzięki niemu, a zwłaszcza zwycięstwu w pierwszej edycji programu "Love Island", stał się popularnym celebrytą. Ten sukces umożliwił mu występy w kolejnych programach, takich jak "Taniec z gwiazdami" czy "One Night Squad". Poznaj więcej informacji o Mikołaju Jędruszczaku.

Imię: Mikołaj

Nazwisko: Jędruszczak

Pseudonim: brak

Wzrost: 190 cm

Data urodzenia: 27.08.1993 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: tenisista, fotomodel, trener

Osoby - związki: od 2019 do 2021 roku był w związku z Sylwią Madeńską, którą poznał w trakcie udziału w programie "Love Island" i razem z nią go wygrał.

Rodzice: Edward i Alina Jędruszczakowie

Dzieci: -

Rodzeństwo: Marcela

BIO: Mikołaj Jędruszczak urodził się i wychował w Toruniu. Od dziecka uczył się gry w tenisa, a już jako junior reprezentował Polskę w międzynarodowych rozgrywkach. Ze względu na duży talent został objęty programem Davis Cup Future. W kolejnych latach zdobywał tytuły mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych. Najlepiej prezentował się w grze podwójnej. W 2013 roku w parze z Markiem Pokrywką przegrał dopiero w finale Mistrzostw Polski, ale już rok później (wraz z Wojciechem Lutkowskim) i w 2015 roku (z Janem Zielińskim) nie dał się nikomu pokonać i został Mistrzem Polski w grze podwójnej mężczyzn. W tym samym roku dotarł wraz z Igą Odrzywołek do finału miksta, w którym jednak sportowa para musiała uznać wyższość rywali. Już wieku 20 lat Jędruszczak postawił na karierę trenerską i po odbyciu specjalistycznych kursów uzyskał stosowne licencje. Pracował też w reprezentacji Polski jako sparingpartner.W 2019 roku Mikołaj zajął się zupełnie inną aktywnością i stał się celebrytą - 2 września 2019 roku na antenie telewizji Polsat wyemitowano pierwszy odcinek programu "Love Island" z jego udziałem. Na początku programu pięciu mężczyzn i pięć kobiet dobiera się w pary, by razem spędzić na wyspie kilka tygodniu. Po pewnym czasie przybywają nowi uczestnicy, którzy mają za zadanie "rozbić" wcześniej połączone pary. W trakcie programu wielokrotnie dochodzi do miłosnych przetasowań, aż w końcu w finale zostają dwie pary, na które głosują telewidzowie. Zwycięzcą pierwszej edycji okazał się Mikołaj Jędruszczak, a jego partnerką, również poza programem, została Sylwia Madeńska.Na fali sukcesu i popularności "Love Island" Mikołaj wraz ze swoją partnerką został zaproszony do udziału w 11. edycji "Tańca z gwiazdami". Mogli wystąpić w parze, ponieważ Sylwia jest tancerką i w programie wzięła udział jako "mistrz tańca", a Mikołaj jako "celebryta". Tym razem nie udało się im odnieść sukcesu i odpali już w piątym odcinku, zajmując ostatecznie 7. miejsce.Na początku 2021 roku Mikołaj Jędruszczak wystąpił w nowym reality show. TVN zaprosił go do udziału w programie "One Night Squad", który nagrywany był na Zanzibarze na przełomie lutego i marca. Ideą programu jest obserwowanie, jak celebryci radzą sobie w trudnych warunkach. Według realizatorów uczestnicy zostali zaskoczeni jego formułą i o tym, że nie będą spędzać czasu na dobrej zabawie, dowiedzieli się dopiero po rozpoczęciu nagrania. Ostatni odcinek programu zakończył się uznaniem za zwycięzców wszystkich jego uczestników.

Znany z: Sukcesy sportowe nie uczyniły Mikołaja Jędruszczaka tak popularnym, jak zwycięstwo w programie "Love Island". Było to niejako spełnienie tego, co celebryta o sobie myśli i mówi: "O mojej wyjątkowości decyduje ponadprzeciętna inteligencja i elokwencja połączona z wysokimi walorami wyglądu zewnętrznego".

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: - 2014 - Mistrz Polski w tenisie w grze podwójnej; - 2015 - Mistrz Polski w tenisie w grze podwójnej.

LINK Instagram: https://www.instagram.com/mikolaj_jedruszczak_official/?hl=pl


Link FB: https://www.facebook.com/mikolajjedruszczakofficial/
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index