Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski to utalentowany polski piosenkarz. Po skończeniu liceum studiował i spełniał marzenia w Paryżu. Pojawił się w programie "Star Academy", w którym występował na jednej scenie z Rickym Martinem, Eltonem Johnem czy Philem Collinsem! Dowiedz się, ile płyt nagrał Michał Kwiatkowski i kto jest jego bratem!

Imię: Michał

Nazwisko: Kwiatkowski

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 12.11.1983 r.

Znak zodiaku: Skorpion

Zawód: piosenkarz

Osoby - związki:
 • mąż Maxim Assenza (2017-2019)


 • Rodzice: Jacek Kwiatkowski i Agnieszka Kwiatkowska

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: dwaj bracia -

  Mateusz i Dawid (popularny muzyk)

  BIO: Michał Kwiatkowski urodził się 12 listopada 1983 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Jest absolwentem tamtejszego IV Liceum Ogólnokształcące. Ukończył też szkołę muzyczną, w której uczył się gry na fortepianie i puzonie. Jest polskim piosenkarzem, producentem, kompozytorem i osobowością medialną. Ma dwóch braci: Mateusza i Dawida, który również jest popularnym muzykiem. Michał Kwiatkowski karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku, kiedy to wystąpił na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca Dziecięcego w Koninie. Kilka lat później pojawił się na kolejnym festiwalu, tym razem w chorwackim Splicie. Podczas Festiwalu Piosenki Francuskiej zaśpiewał utwór "Place des lilias" i wywalczył sobie III miejsce. W tym samym roku wystąpił też podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej VISA Francophone - zajął wówczas I miejsce. W 1993 roku zwyciężył w programie "Szansa na sukces". Kilka lat później wyjechał na studia do Paryża, jednak zrezygnował z nauki dla kariery muzycznej. Po roku studiowania literatury współczesnej i nauki o języku zgłosił się do programu "Star Academy", w którym zajął II miejsce. Wystąpił na jednej scenie z Rickym Martinem, Philem Collinsem i Eltonem Johnem. Z Élodie Frégé, zwyciężczynią programu, nagrał singiel "Viens jusqu'à moi", który otrzymał francuski certyfikat podwójnej złotej płyty. W 2004 roku Kwiatkowski wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "De l'or et des poussières". W tym samym roku rozpoczął dwuletnią trasę koncertową, w ramach której pojawił się w Tahiti, Francji, Maroku, Szwajcarii i Belgii. W jej trakcie wydał też swój wielki hit radiowy, czyli singiel "Mon tout". W 2007 roku przedstawił następny album studyjny "All Alone with My Gueule" i wyruszył w kolejną dużą trasę koncertową. Stworzył również własną wytwórnię "Self Concept" i przyjechał do Polski, aby wziąć udział w programie stacji TVN "Taniec z gwiazdami". Powrócił jednak do Paryża, gdzie rozpoczął nagrania albumu "What's Your Name?", z którym wyruszył w trzecią trasę koncertową. Kolejną płytę "Chopin etc." wydał we współpracy z polską wytwórnią My Music. Rok później pojawił się w show stacji Polsat "Twoja twarz brzmi znajomo", a w 2016 roku uczestniczył w programie "Celebrity Salon". W 2017 roku wydał płytę z utworami świątecznymi "Cicha noc/Douce nuit". Na ostatnim albumie Michała Kwiatkowskiego pojawiła się m.in. Izabela Trojanowska, Dawid Kwiatkowski i Tamara Arciuch.

  Znany z: udziału w takich programach jak "Szansa na sukces", "Taniec z Gwiazdami", "Twoja twarz brzmi znajomo", "Celebrity Salon" oraz wielu zagranicznych festiwali.

  Funkcja w filmie: brak

  Płyty: - "De l'or et des poussières" (2004) - "All Alone with My Gueule" (2007) - "What's Your Name?" (2011) - "Chopin etc." (2014) - "Cicha noc/Douce nuit" (2017)

  Książki: brak

  Nagrody (wybrane):I miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Tańca Dziecięcego w Koninie za utwór "Dom" (1996)III miejsce podczas festiwalu piosenki francuskiej w Splicie za utwór "Place des lilias" (2001)I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej VISA Francophone (2001)II miejsce w programie "Star Academy" (2003)III miejsce w programie "Taniec z Gwiazdami" (2009)IV miejsce w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" (2015)

  LINK Instagram: @michal_officiel


  LINK Facebook: @michalofficiel
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index