Mariusz Pudzianowski


Imię: Mariusz

Drugie imię: -

Nazwisko: Pudzianowski

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Wodnik

Data urodzenia: 1977-02-07

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 186

BIO: Mariusz Pudzianowski - urodzony w Białej Rawskiej pięciokrotny Mistrz Świata Strongman (2002, 2003, 2005, 2007 i 2008), obecnie zawodnik MMA (mieszane sztuki walki). Na swoim koncie ma również osiem tytułów Mistrza Polski Strongman, sześć tytułów Mistrza Europy Strongman, trzy tytuły Mistrza Świata Par Strongman oraz tytuły Mistrza Super Serii w sezonach 2003/2004, 2005, 2006 i 2007.
Mariusz Pudzianowski rozpoczynał karierę pod okiem swojego ojca Wojciecha Pudzianowskiego, który uprawiał podnoszenie ciężarów. Zaczynał od zawodów w wyciskaniu, trenował również karate kyokushin i boks oraz rugby (występował w klubie Budowlani Łódź). W 1999 roku rozpoczął udział w zawodach strongmanów, rok później odsiedział rok i siedem miesięcy kary za pobicie. Ukończył też studia wyższe uzyskując tytuł magistra w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Jego praca dyplomowa nosiła tytuł: "Kultura organizacyjna w marketingu sportowym na świecie".
11 grudnia 2009 roku Mariusz Pudzianowski stoczył swoją pierwszą walkę MMA. Jego rywalem był Marcin Najman. Pudzianowski wygrał ten pojedynek w pierwszej rundzie. Do końca roku 2016 stoczył 16 walk - 10 wygrał, 5 przegrał, jedna zakończyła się unieważnieniem z powodu pomyłki sędziego.
Mariusz Pudzianowski brał również udział w programie "Taniec z Gwiazdami". W parze z Magdaleną Soszyńską-Michno dotarł do finału zajmując ostatecznie drugie miejsce. Mariusz Pudzianowskiego można też było oglądać w drugiej edycji programu "Przygarnij mnie".

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index