Magdalena Walach

Magdalena Walach to aktorka filmowa i teatralna. Zadebiutowała w 2000 r. w filmie "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, gdzie wcieliła się w rolę kelnerki. Szerszej publiczności dała się poznać w serialach: "M jak miłość", "Pensjonat pod Różą", "Komisarz Alex", "Twarzą w twarz", "Tancerze". Brała udział w tanecznym show "Taniec z gwiazdami", w którym występowała u boku Cezarego Olszewskiego. Prywatnie jest żoną Pawła Okraski. Para ma syna Piotra.

Imię: Magdalena

Nazwisko: Walach

Nazwisko Panieńskie: Walach

Pseudonim : brak

Wzrost : 163 cm

Data urodzenia: 13.05.1976 r.

Znak zodiaku : byk

Zawód: aktorka filmowa i teatralna

Osoby - związki: Magdalena Walach jest żoną Pawła Okraski, aktora filmowego i teatralnego. Para poznała się w 1994 r., a ślub wzięła w 2002 r.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Piotr (ur. w 2006 r.)

Rodzeństwo: Magdalena Walach ma dwoje młodszego rodzeństwa, Zuzannę i Wojciecha.

BIO: Magdalena Walach urodziła się w 1976 r. w Raciborzu. W 1999 r. ukończyła studia na PWST w Krakowie. Zadebiutowała w 2000 r. w filmie "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, gdzie wcieliła się w rolę kelnerki. Od lat związana jest z krakowskim Teatrem Bagatela. Magdalena Walach pojawiała się też na deskach innych krakowskich i warszawskich teatrów. Wystąpiła również w kilku inscenizacjach Teatru Telewizji. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do powierzonych jej ról. Dla przykładu na potrzeby filmu "Enen" opanowała grę na altówce, a do serialu "Komisarz Alex" odbyła szkolenie z bronią. W 2012 r. została ambasadorką kampanii "Prawdziwa przyjaźń jest za darmo", która zachęca do przygarnięcia zwierząt ze schroniska. Interesuje się malarstwem i projektowaniem wnętrz. Prywatnie jest żoną Pawła Okraski. Para ma syna o imieniu Piotr.

Znana z: Magdalena Walach wzięła udział w siódmej edycji programu rozrywkowego TVN "Taniec z gwiazdami". Jej tanecznym partnerem był Cezary Olszewski. Para zwyciężyła program. Aktorka próbowała swoich sił w dubbingu. Podkładała głos w bajkach "Wyprawa na Księżyc" i "Nanny McPhee". Grała w wielu spektaklach, w tym m.in. w: "Balladynie", "Stosunkach na szczycie", "Trzech siostrach", "Othello" czy "Tramwaju zwanym pożądaniem". Zagrała główną rolę Giselle w polsko-włoskiej produkcji "Marcinelle" (2003 r.). Kolejne lata przyniosły jej angaż w wielu produkcjach.

Funkcja w filmie:
 • aktorka w serialu "Stulecie Winnych" jako Mania Winna-Bartosiewicz (od 2021 r.);
 • aktorka w serialu "Motyw" jako prokurator Olga (2019 r.);
 • aktorka w serialu "Rojst" jako Helena (2018 r.);
 • aktorka w serialu "Komisarz Alex" jako podkomisarz Lucyna Szmidt (od 2017 r.);
 • aktorka w filmie "Ziarno prawdy" jako Barbara Sobieraj (2015 r.);
 • aktorka w serialu "Prawo Agaty" jako Ewa Szotkiewicz (2014 r.);
 • aktorka w filmie "Mój biegun" jako Urszula Mela, mama Janka (2013 r.);
 • aktorka w serialu "M jak miłość" jako prokurator Agnieszka Olszewska (od 2010 r.);
 • aktorka w serialu "Tancerze" jako Alicja Pawłowicz (2009-2010 r.);
 • aktorka w serialu "Twarzą w twarz" jako Marta Michalska (2007-2008 r.);
 • aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" jako Iwa Mroczkiewicz, właścicielka pensjonatu (2004-2006 r.);
 • aktorka w filmie "Marcinelle" jako Giselle (2003 r.).


 • Płyta: brak

  Książki : brak

  Nagrody : - Nominacja do Złotego Szczeniaka - "Najlepsza drugoplanowa rola kobieca" za rolę w filmie "Ziarno prawdy" (2015 r.); - Kryształowe Serce za "Namiętny Pocałunek" (z Mikołajem Roznerskim) na gali z okazji 1000. odcinka serialu "M jak miłość" (2013 r.); - Trzecie miejsce w plebiscycie Telekamery "Tele Tygodnia" - "Aktorka" (2010 r.); - Nominacja do Złotej Kaczki - "Najlepsza rola kobieca" za film "Enen" (2009 r.); - Pierwsze miejsce w 7. edycji "Tańca z gwiazdami" - Kryształowa Kula (2008 r.); - Nagroda ZASP-u na Festiwalu Przedstawień Dyplomowych w Łodzi za rolę w spektaklu dyplomowym "Pułapka" (1999 r.).

  LINK Instagram: @magdalenawalach

  Link FB: @ MagdalenaWalachOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index