Magdalena Popławska

Magdalena Popławska to aktorka teatralna i filmowa znana z takich seriali jak "Osiecka", "Wataha" czy "Diagnoza". Od kilkunastu lat można oglądać ją w spektaklach Nowego Teatru w Warszawie, gdzie zaczęła pracować w zastępstwie za przebywającą na urlopie macierzyńskim Maję Ostaszewską. Prywatnie jest mamą Zosi. Sprawdź, w jakich filmach zagrała aktorka i jakie nagrody ma na swoim koncie.

Imię: Magdalena

Nazwisko: Popławska

Nazwisko panieńskie: Popławska

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 03.04.1980 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: aktorka teatralna i filmowa

Osoby - związki: - Partner Piotr Fiedler - z poetą Popławska jest związana od wielu lat. Para ma córkę Zosię. - Były partner Bartłomiej Topa - aktor znany m.in. z serialu "Złotopolscy".

Rodzice: Nauczycielka w liceum ekonomicznym Maria Popławska; imię ojca nie jest znane mediom. Wiadomo, że podobnie jak matka wykonywał zawód nauczyciela

Dzieci: córka Zofia (ur. 2015)

Rodzeństwo: siostra Aleksandra Popławska (ur. 1976)

BIO: Magdalena Popławska: aktorka teatralna i filmowa. Urodziła się na Śląsku, gdzie uczęszczała do liceum ekonomicznego. Od samego początku chciała rozwijać swoje talenty artystyczne. Marzenie o aktorstwie wyssała najprawdopodobniej z mlekiem matki, która sama marzyła o takiej karierze, jednak jej plany spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem jej ojca (dziadka Popławskiej). Po szkole średniej przez pewien czas wykonywała zawód kelnerki, ale ostatecznie rozpoczęła studia w krakowskiej Państwowej Szkole Teatralnej, którą ukończyła w 2004 r. Swoje umiejętności doskonaliła także w Instytucie Teatralnym w Barcelonie. Jej debiut na szklanym ekranie miał miejsce w 1999 r., kiedy to wystąpiła w Teatrze Telewizji w spektaklu pt. "Stara kobieta wysiaduje". Choć współpracowała z wieloma środowiskami artystycznymi, przez długi czas szukała stałego zatrudnienia w teatrze. Punktem zwrotnym okazało się zastępstwo w warszawskim Nowym Teatrze, gdzie Popławska zastępowała przebywającą na urlopie macierzyńskim Maję Ostaszewską. Początkująca aktorka została doceniona za rolę w "Aniołach w Ameryce" i związała się z tym teatrem na stałe. W 2005 r. zadebiutowała na dużym ekranie rolą w filmie obyczajowym "Doskonałe popołudnie". Zdobyła wiele nagród na polskich festiwalach filmowych, gdzie wyróżniano ją m.in. za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Atak paniki".

Znana z: ról w wielu popularnych serialach, takich jak "Komisarz Alex", "O mnie się nie martw" czy "Diagnoza". W ostatnich latach największą popularność przyniosła jej główna rola w serialu biograficznym o Agnieszce Osieckiej pt. "Osiecka". Miłośnicy teatru znają ją z ról w spektaklach: "Kabaret Warszawski", "Francuzi" i Wyjeżdżamy" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Magdalena Popławska ma siostrę Aleksandrę Popławską, która również jest aktorką.

Funkcja w filmie:aktorka w spektaklu Teatru Telewizji pt. "Stara kobieta wysiaduje" (1999);aktorka w filmie "Doskonałe popołudnie" (2005);aktorka w serialu "Mrok" (2006);aktorka w serialu "39 i pół" (2008-2009);aktorka w serialu "Usta usta" (2010-2011);aktorka w serialu "Przepis na życie" (2011-2013);aktorka w filmie "Dziewczyna z szafy" (2012);aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2013);aktorka w serialu "Wataha" (2014);aktorka w filmie "Hiszpanka" (2015);aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2016);aktorka w serialu "Diagnoza" (2017-2019);aktorka w filmie "Ataki paniki" (2017);aktorka w filmie "Podatek od miłości" (2018);główna rola w serialu "Osiecka" (2020).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Wyróżnienie w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" (2003);
 • Drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę podczas XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2003);
 • Nagroda dla najlepszego młodego aktora podczas Kaliskich Spotkań Teatralnych (2005);
 • Nagroda za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Ataki paniki" podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017);
 • Złoty Szczeniak za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Ataki paniki" (2017).


 • Link Instagram: @magda.poplawska


  Link FB: @MagdaPoplawska
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index