Leszek Stanek


Imię: Leszek

Drugie imię: -

Nazwisko: Stanek

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Bliźnięta

Data urodzenia: 1981-05-26

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Leszek Stanek - wokalista, aktor, tancerz i choreograf. Urodzony w Świętochłowicach absolwent Szkoły Wokalno-Baletowej w Gliwicach. Debiutował na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, a od 2003 roku jest związany ze Śląskim Teatrem Tańca, jednym z pierwszych w Polsce teatrów tańca. Założyciel i dyrektor artystyczny projektu edukacyjnego przy ŚTT o nazwie Studio Teatru Fizycznego, kształcącego młodzież do lat 16.
Leszek Stanek w Śląskim Teatrze Tańca stworzył wiele niezapomnianych kreacji docenionych przez krytyków i publiczność. Jako tancerz i choreograf pracował w Polsce, Niemczech, Chinach, Indiach, Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych. W latach 2009-2010 zagrał jedną z pierwszoplanowych ról (Kuba Krzysztoń) w popularnym serialu "Tancerze". Potem mogliśmy oglądać Leszka Stanka w telewizji jeszcze w takich serialach jak m.in. "Plebania", "Komisarz Alex", "Przepis na życie" i "Przyjaciółki". Leszek Stanek prowadził też takie programy telewizyjne jak "Przygotowania do Gali Miss Polski" na TV4 oraz "Godzinę na poddaszu" w stacji TTV. Wziął udział w programach "Przygarnij mnie", "Celebrity Salon Polsat Cafe", a od września 2016 roku w parze razem z Izą Miko w show "Azja Express". Udział w tym show TVN przyniósł mu ogólnopolską popularność. Pojawiły się też informacje, że Leszek Stanek chce wziąć udział w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2017, ale sam artysta zaprzeczył tym doniesieniom zaznaczając, że chce poświęcić czas na pracę nad swoim autorskim materiałem muzycznym. Próbkę umiejętności Leszka Stanka można usłyszeć w singlu "Give Me a Hug", który ze względu na swoją długość (poniżej trzech minut) stał się źródłem spekulacji na temat Eurowizji.
Leszcze Stanek jest również koproducentem filmu "W sypialni", który zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. Był to fabularny debiut reżyserski Tomasza Wasilewskiemu, autora takich filmów jak "Płynące wieżowce" oraz "Zjednoczone stany miłości".
Leszek Stanek wystąpił też w odważnej sesji zdjęciowej na łamach EksMagazynu. Internauci pokochali jego psa Vaderka, którego adoptował ze schroniska, a którego prowadzone przez Stanka konto na Instagramie bije rekordy popularności.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index