Kristen Stewart

Kristen Stewart to jedna z najważniejszych aktorek ostatnich lat, uznawana wciąż za artystkę młodego pokolenia. W filmowym świecie zasłynęła rolą Belli Swan w serii "Zmierzch". Do innych ważnych kreacji aktorskich Kristen Stewart należy rola Lady Diany z filmu "Spencer" oraz Królewny Śnieżki z produkcji "Królewna Śnieżka i Łowca".

Imię: Kristen

Nazwisko: Stewart

Nazwisko panieńskie: Stewart

Pseudonim: brak

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 09.04.1990 r.

Znak zodiaku: Baran

Zawód: aktorka

Osoby - związki:Kristen Stewart jest osobą biseksualną, co ujawniła w 2017 roku. Początkowo aktorka spotykała się głównie z mężczyznami. Jednym z ważnych związków w jej życiu był ten z Robertem Pattinsonem, czyli aktorem znanym z sagi "Zmierzch". Para poznała się na planie i spotykali się od 2009 do 2013 roku. W 2012 roku Kristen zaczęła jednak umawiać się z brytyjskim grafikiem Rupertem Sandersem w trakcie zdjęć do filmu "Królewna Śnieżka i Łowca", tym samym zdradzając Roberta. Od tamtego czasu Stewart spotyka się tylko z kobietami. W 2019 roku umawiała się ze Stellą Maxwell, znaną jako aniołek Victoria's Secret, natomiast od 2020 roku jest w związku z Dylan Meyer, z którą się zaręczyła.

Rodzice: John Stewart, Jules Mann-Stewart

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Cameron Stewart, Taylor Stewart, Dana Stewart

BIO:Kristen Stewart urodziła się 9 kwietnia 1990 roku w Los Angeles jako córka producenta filmowego Johna Stewarta oraz kierowniczki scenariuszy Jules Mann-Stewart. Kristen uczyła się w liceum, gdy zaczęła się jej przygoda z aktorstwem. Naukę zdecydowała się skończyć zdalnie. Już w wieku 8 lat wystąpiła w produkcji "Metamorfoza", a później w jednej z części "Flinstonów". W 2002 roku pokazała się z dobrej strony w filmie "Azyl", dzięki czemu zdobyła rozgłos. W kolejnych latach wystąpiła w kilku produkcjach, jednak jej prawdziwa kariera aktorska rozpoczęła się wraz z pierwszą częścią filmu "Zmierzch". To właśnie w listopadzie 2007 roku ogłoszono, że młoda aktorka zagra główną rolę, czyli wcieli się w Bellę Swan. U jej boku miał wystąpić Robert Pattinson. W kolejnych latach prawie całkowicie poświęciła się kręceniu następnych części filmowego hitu. Później zagrała w produkcjach mniej znanych szerszej publiczności, takich jak "Sils Maria", "Śmietanka towarzyska" i "Personal Shopper". W 2019 roku pojawiła się w filmie "Aniołki Charliego", a w 2021 roku Kristen Stewart można było oglądać na ekranach kin jako lady Dianę w filmie "Spencer". Za tą ostatnią rolę aktorka dostała wiele pochlebnych recenzji.

Znana z: roli w takich filmach, jak: "Zmierzch", "Królewna Śnieżka i Łowca", "Spencer", "Aniołki Charliego". Widzowie mogą ją także kojarzyć z mniej popularnych produkcji filmowych, jak "Głębia strachu" oraz "Kobiecy świat".

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktorka w filmie "Azyl" (2002); - aktorka w filmie "Cold Creek Manor" (2003); - aktorka w filmie "Mroczne dziedzictwo" (2004); - aktorka w filmie "W świecie kobiet" (2007); - aktorka w filmie "Wszystko za życie" (2007); - aktorka w filmie "Jumper" (2007); - aktorka w filmie "Zmierzch" (2008); - aktorka w filmie saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu (2009); - aktorka w filmie "The Runaways: Prawdziwa historia" (2010); - aktorka w filmie saga "Zmierzch": Zaćmienie (2010); - aktorka w filmie saga "Zmierzch": Przed świtem - część 1 (2011); - aktorka w filmie "Królewna Śnieżka i Łowca" (2012); - aktorka w filmie saga "Zmierzch": Przed świtem - część 2 (2012); - aktorka w filmie "Sils Maria" (2014); - aktorka w filmie "Śmietanka towarzyska" (2016); - aktorka w filmie "Aniołki Charliego" (2019); - aktorka w filmie "Spencer" (2021).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Nagroda BAFTA - Największa aktorska nadzieja kina (Rising Star) - 2010 rok;
 • People's Choice - Kryształowa Statuetka - Ulubiona drużyna ekranowa za sagę "Zmierzch": Zaćmienie" - 2011 rok;
 • Nagrody Teen Choice za sagę "Zmierzch", w tym także za najlepszy pocałunek, przyznane w 2010 roku i 2012 roku;
 • Nagroda Cezar - Najlepsza aktorka drugoplanowa za "Sils Maria" - 2015 rok
 • Nagroda MTV - Złoty Popcorn za najlepszy pocałunek - 2012 rok
 • Nagroda Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Chicago - Chicago Flame - Najlepsza aktorka za film "Spencer" - 2021 rok.


 • Link Instagram: brak oficjalnego konta

  Link FB: brak oficjalnego konta
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index